PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک دستور در زمان های متناوب

mirahsani
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:44 عصر
سلام.
چجوری میتونم یک دستور را در زمان های متناوب در asp.net اجرا کنم؟
مثلا سیستم هفته ای یک بار به اعضا فلان ایمیل را بده اتوماتیک!
10 روز یک بار لیست تماس ها را پاک کند و ...

mohsen_popo
سه شنبه 22 مرداد 1392, 18:25 عصر
تا اونجایی که من فکر مینم و بلدم و میتونم کمک کنم اینه که... تاریخ آخرین کاری که انجام دادی حالا چه ایمیل فرستادن یا پاک کردن ... داخل یه فایل XML نگه دار ... حالا باید هردفه تاریخ چک میکنه اگر 10 روز گشته باشه ... عمل مربوطه رو انجام بده ...

mirahsani
سه شنبه 22 مرداد 1392, 18:50 عصر
بله شما درست میگید ولی تو کدوم رویداد من تاریخ را مقایسه کنم؟ بالاخره باید یک رویداد باشه که اتوماتیک ران بشه! یه همچین چیزی هست؟

mohsen_popo
سه شنبه 22 مرداد 1392, 19:05 عصر
شرمنده ولی منظور از رویداد دقیقآ چی؟؟؟؟

ریداد ==Event که تا جایی که من میدونم تنها یرای کنترل هاست .... اینجور مواقع باید تابع دستی بنویسم .... اگر هم من بد متوجه شدم یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم...

mirahsani
سه شنبه 22 مرداد 1392, 19:13 عصر
ببین عزیز!
من این کد را کجا بنویسم؟ شما میگی داخل یک تابع! باشه ولی این تابع کجا فراخوانی بشه؟ کی یا چی اونو فراخوانی کنه؟ متوجه شدید منظورمو؟

mirahsani
سه شنبه 22 مرداد 1392, 22:08 عصر
من که جوابمو از stackoverflow گرفتم ولی باید در این انجمنو تخته کرد. هیچ وقت من به جوابام نمیرسم!

protected void Application_Start() { Thread thread = new Thread(new ThreadStart(ThreadFunc)); thread.IsBackground = true; thread.Name = "ThreadFunc"; thread.Start(); } protected void ThreadFunc() { System.Timers.Timer t = new System.Timers.Timer(); t.Elapsed += new System.Timers.ElapsedEventHandler(TimerWorker); t.Interval = 10000; t.Enabled = true; t.AutoReset = true; t.Start(); } protected void TimerWorker(object sender, System.Timers.ElapsedEventArgs e) { //work args }

AmirGhasemi
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:16 صبح
سلام
دوستان بايد از Tread استفاده كرد
راه حل فقط اينه
اينكه مدام شما بري از توي ديتابيس يا XML چك كني كه پدر سرور را در مياره