PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد html

whitecap
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:20 عصر
با سلام به تمامی اساتید .
من کتاب الکترونیکی آموزش html مهند حمید ریاضی را تا آخر مطالعه کردم . کتاب دیگری هم دانلود کردم که محتواش تقریبا با کتاب اولی یکی بود .
هر دوی این کتاب های آموزش برنامه نویسی دیزاین رو یاد می دهند نه پویا .
من یک کتاب یا یک منبعی میخوام که چیز های خیلی بیش تری مانند استایل و هدر و ... رو یاد بده و همچنین برنامه نویسی پویا رو هم آموزش یده .
با تشکر .

parvizwpf
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:22 عصر
این چیزایی که خوندی برنامه نویسی نیست. این دیزاین و اصول اولیه طراحی وبه . اگه css رو هم خوندی برو سراغ javascript . اگه قصد داری برنامه بنویسی برو سراغ php یا asp.net
منابعش هم ریخته با سرچ حل میشه.

whitecap
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:23 عصر
این چیزایی که خوندی برنامه نویسی نیست. این دیزاین و اصول اولیه طراحی وبه . اگه css رو هم خوندی برو سراغ javascript . اگه قصد داری برنامه بنویسی برو سراغ php یا asp.net
منابعش هم ریخته با سرچ حل میشه.
فکر کنم منظورم رو درست متوجه نشدید . من یک کتاب و منبع خوب برای طراحی html دیزاین پیشرفته و طراحی پویا میخوام .

parvizwpf
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:27 عصر
منظورت از طراحی پویا یعنی چی. تا جای که من بلدم به به html میگن ایستا. اگه منظور استفاده قویتر از اچ تی ام ال هست بهتره دیگه بری سراغ تکنیکهایی که توس سایتها میگن و بخش html ها رو ببینید که اینم بجز css و javascript میسرنیست. html5 هم بخونید بد نیست.
www.w3schools.com/html/html5_intro.asp

whitecap
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:31 عصر
طراحی پویا یعنی طراحی قسمت های غیر ثابت .
من از شما راهنمایی در مورد خواندن یک کتاب یا منبع خواستم نه یک زبان برنامه نویسی و کد نویسی !

parvizwpf
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:49 عصر
من هم گفتم غیر ثابت یعنی چی ولی توجهی بهش نداری.
میگم html5 بخون میگی برنامه نویسی.
میگم برو تو سایتهایی که تکنیک های html کار مکنن اونجا میتونی تمرینات داشته باشی میگی.
آیا به اینها نمیگن منبع؟
من کتاب نمیشنایم ولی اگه بری توی گوگل بنویسی html technics میتونی دنیایی از اطلاعات داشت باشی. حالا کدوم بهتره کتاب؟
میگم اگه پویا میخوای باید بری سراغ css و javascript . اچ تی ام ال در اصل ایستاست. غیر پابت = css+js

qartalonline
سه شنبه 22 مرداد 1392, 18:01 عصر
کتاب آموزشی کاملی وجود نداره. بحثهای پیشرفته اغلب بصورت خلاصه وار در اینترنت موجود هست. شما باید با توجه به نیازتون از اونها استفاده کنید.

در ضمن طراحی پویا نیازمند زبان برنامه نویسی میباشد.

whitecap
سه شنبه 22 مرداد 1392, 20:59 عصر
با تشکر از تمامی دوستان .

masudafsar
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 00:27 صبح
طراحی پویا یعنی طراحی قسمت های غیر ثابت .
من از شما راهنمایی در مورد خواندن یک کتاب یا منبع خواستم نه یک زبان برنامه نویسی و کد نویسی !

برای طراحی قسمت های متحرک تو سایتت میتونی از jQuery استفاده کنی.
البته html5 و CSS3 هم کار های عجیب و غریبی انجام میدن که با وجود IE :ناراحت: کاربردی ندارند!

refugee
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 10:39 صبح
برا IE هم میتونی تنظیم کنی یه جورایی کارکنه اما همه نوعش رو خیر ... ( البته IE 9 به اینور دیگه کار میکنه مشکلی هم نداره ) .

در مورد این دوستمون هم ظاهرا فقط رو حرف خودشون هستن و میخواهن با html پویا سازی کنند , عزیز اون دوستمون راست میگن برای پویا کردن نیاز به برنامه نویسی دارین که تحرک داشته باشه . html زبان برنامه نویسی نیست . یک ساختار است فقط .

همچنین با css میتونید این ساختار ها را کمی جلوه بهش بدین مثلا بکگراند قشنگتر بذارید , منو درست کنید , رنگ بندی ها رو تنظیم کنید و ...

با جاوا اسکریپت میتونید روی جلوه های متحرک کار کنید , خطا ها را کنترل کنید , فرم ها را بررسی کنید و ... ( زبان برنامه نویسی است )

با php هم میتونید برنامه بنویسید ,که قابلیت های دیگه ای داشته باشه ( شی گرایی ) همین کار های جاوا را بشتر از اونو انجام میده . ( زبان برنامه نویسی است )

با my sql هم میتونید داده ها را توی دیتابیس ذخیره کنید و در زمان لازم برگردانید و نمایش بدین یا ازش استفاده های دیگه ای بکنید . ( زبان برنامه نویسی است )

و زبان های دیگه ای که پویا سازی میکنند .

تگ های html همون هایی بودن که اقای حمید ریاضی توی اون کتاب اموزش دادن , فراتر از اون میشه html 5 و xhtml که میتونید کتاب هاشو دانلود کنید .
اما پیشنهاد من پله ای است .

شما به ترتیب شروع کنید به یادگیری :

1. html
2. xhtml
3.css
4.css3
5.html5
6.javascript
7.jquery
8.ajax
9.php - or - asp.net
10.my sql or other

titreaval
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 10:50 صبح
به نظر من html زبان برنامه نویسی هست
اما کسی اونو زبان نمیدونه
شما php میگید زبان برنامه نویسی
خب اگه php نصب نشه سرور php را نمیخونه
یا اگه برای مرورگر تعریف بشه که if HTMa=4 بشه فلان چاپ کن چهار وگرنه ... چاپ میشه
پس باید برای هر زبان تعریف کننده ای باشه
و تعریف html براش شرط نگذاشتند
یا css3 بخش پویا نمایی داره که در css2 نبود ...
خب الانم css3 همان css2 هست و پویا نماییی نداره اگر ما مرورگرمون اونو نخونه ....
زمانی که css2 بود من میگفتم میشه با آن پویا نمایی کرد میگفتید به حساب نمیاد ...
حالا به حساب میارید ...
html زبان برون گرا هست هماننده جاوا و css
ولی php asp و .... درون گرا یا درون سروری

در آینده می بینم html9 زبانی هماننده جاوا اسکریپت و حتی قدرتمند تر از اون در محور برون سروری خواهد شد