PDA

View Full Version : سوال: شروع PHP

karimkpg
سه شنبه 22 مرداد 1392, 18:34 عصر
سلام من یه برنامه نویس خوب asp.net هستم(:تشویق:) و مدتیه که می خوام برنامه نویسی با php رو یاد بگیرم سوالم اینه که آیا از ابتدا با یه فریم ورک(که در حال حاظر خیلی چیزی دربارش نمی دونم) شروع به یادگیری php بکنم یا بدون واسطه شروع به یادگیری خود php کنم؟ ممنون

MRmoon
سه شنبه 22 مرداد 1392, 20:19 عصر
سلام من یه برنامه نویس خوب asp.net هستم(:تشویق:) و مدتیه که می خوام برنامه نویسی با php رو یاد بگیرم سوالم اینه که آیا از ابتدا با یه فریم ورک(که در حال حاظر خیلی چیزی دربارش نمی دونم) شروع به یادگیری php بکنم یا بدون واسطه شروع به یادگیری خود php کنم؟ ممنون

شما وقتي از php چيزي نميدونيد نميتونيد با framework كار كنيد...
ابتدا شما بايد خود php رو ياد بگيريد بعد به سراغ فريم ورك بريد.

فريم ورك هاي php با خود php نوشته شدند مثل codeigniter و فقط كار هايي كه با php انجام ميشه رو راحت تر كردن.

Unique
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 01:22 صبح
به php خوش اومدی ! من هم یه زمانی asp .net کار میکردم ! از سوالت پیداست برنامه نویسی وب را با asp .net شروع کردی و کلا با مفاهیم framework آشنایی داری !
بهترین کار اینه که php را به صورت خالص و بدون استفاده از framework یاد بگیری ! php مثل asp .net نیست که یک بستر وب روی .net framework باشه و یک زبان تفسیری (اسکریپتی) سمت سررو هست مثل asp classic (البته آن کجا و این کجا) خلاصه بهتره به قول مربوط اول اسپاگتی کد بزنی ! اگه هم یک framework خیلی نزدیک به net. میخوای از prado استفاده کنین ! اما بهتره اول با اسپاگیت کد آشنا بشی تا برسی به structured code !