PDA

View Full Version : تبدیل برنامه MFC به ویندوز

machin11
سه شنبه 22 مرداد 1392, 23:17 عصر
سلام
می تونید کمکم کنید خواهش..
این برنامه دیتا ماینر خود استادم به زبان سی پلاس پلاس تو محیط visual stadio98 نوشته مال چند سال پیش هست از من خواستن که این پروژه را به vC++‎‎‎‎‎2008 یا vC++‎‎‎‎‎2010 تبدیل کنم من چون ویژال 2008 نصب ندارم می خواهم به 2010 ببرم که این برنامه بتونه اونجا اجرا بشه. حالا این تبدیل به همین سادگی که فایل اجرایی برنامه را runکنی خود ویژال 2010 تبدیل را انجام میده نیست.یعنی استادم اینو از من نمی خواد خودش قبلا اینکار را کرده ازمن می خواد کل ساختار را خط به خط یعنی آرایه ها اشاره گرها وهمه چیز.. را ساختارشون عوض کنم وبه CLR تبدیل کنم. چند راه برام گفته اینکه اول باید بفهمم این برنامه چطور کار میکنه برای همین باید نرم افزارvisual stadio98راروی یه سیستم بدون .Net fram work نصب کنم تا برنامه بتونه بدون خطا اجرا بشه وببینم کلا برنامه چیه چکار میکنه ولی چون الان تمام سیستم ها .Net farm work دارن اینکار برایم مقدور نبود.گفتن پس باید یه پروژهwindowsfrom .net baase در2010 یا2008 اول ایجاد کنم بعد یکی یکی از کوچکترین تابع وکلاس شروع کنم وساختارشون عوض کنم کپی کنم(چون این محیط ها فقط کد CLR وحالت safemode را فبول میکنن) واونجا pasteکنم. ازمن می خواد که مثلا بجای اشاره گرها (*) (که در vC++‎‎‎‎‎6 مورد قبول بوده) از(^ در ورژن جدیدvC++‎‎‎‎‎10 مورد قبول هست که بجای اشاره گر خود شی مستقیما مورد استفاده قرار می گیرد) وgcnew استفاده بشه وبه شکل CLRو NetBase.بازنویسی کنم میگه این کار خیلی سنگین هست وپیچیدگی هایم داره خیلی زمانبره وحتی شاید بعضی قسمت ها بخوای که ساختار توابع را هم عوض کنی... خواهش می کنم شما یه کمکی بمن بکنید نمخوام که پروژه را انجام بدید آخه یه نفر گفتن این یه ام اف سی می باشد که اگه بخواهیم کد رابط کاربری را به ویندوز فرم تبدیل کنیم خیلی کار می بره وکسی هم حاضر نمیشه انجام بده... اگه کمی وقت گذاشتید آدرس میلتون را بدهید تا برنانمه را براتون میل کنم..

تبدیل کد کار خیلی سختی هست، چون فقط بحث ترجمه یه کد یا الگوریتم از یک زبان به زبان دیگر نیست، بلکه کدی که در یه فرم ورک نوشته شده قراره پورت بشه به یه فریم ورک دیگه که اتفاقا سنخیت زیادی هم با هم ندارن
منم هیچ سر رشته ای در کد ام اف سی رو ندارم که بتونم درک کنم تا بتونم معادلش رو در دات نت طراحی کرده و بنویسم و خیلی از جاها هم کد سی پلاس پلاس ممکنه مستقیما قابل پورت به دات نت نباشه و درک این مسئله نیازمند اینه که هر دو پلتفرم مقصد و مبدا رو خوب بلد باشم ابتدا باید درکی از کلیت ساختار و بعد درکی از ماژول ها و کلاس ها وتوابع و روابط بینشون پیدا کنم ولی نمی دونم چشکلی ...؟؟؟!

باسپاس فراوان

ret_ie
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:20 صبح
ام اف سی؟؟؟ به نظرم ارتباطی نداره. شما قبلا این سوال رو جای دیگه مطرح نکرده بودید؟ یه ماه پیش یکی همین رو پرسید و منم بهش گفتم که نمونه کد رو بفرست ببینم چکار کرده. من تو سی شارپ یه دیتا ماینینگ نوشتم. اما تو سی پلاس نه... تبدیل برنامه مسلما زمانبره، گاهی راحت تری ببینی هدف ماجولهات چی اند و خودت از نو اونها رو بنویسی تا اینکه تبدیلشون کنی. به هر حال در خدمتم. ret59.ie@gmail.com