PDA

View Full Version : سوال: ثبت اطلاعات شهریه باشگاه بدنسازی

systam
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 16:00 عصر
سلام
بهترین راه برای ثبت اطلاعات شهریه یک باشگاه بدنسازی چیه
چون در سال 12 بار باید شهریه پرداخت بشه
هر سال باید جدا اطلاعات ثبت بشه و ...
دوستان ممنون میشم راهنمایم کنید

یا علی

group45
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 16:54 عصر
اینی که شما درخواست دادید راهنمایی نیست. حل کردن کامل مساله است.
دوست عزیز قــــــــــدم بــــــــــه قـــــــــــــدم

بهترین راه برای ثبت اطلاعات شهریه یک باشگاه بدنسازی چیه

اولا باید بدونید که قراره چه اطلاعاتی ذخیره بشه. با این توضیحات شما من که نمیدونم دقیقا چه اطلاعاتی قراره ذخیره بشه.

چون در سال 12 بار باید شهریه پرداخت بشه

خب بشه.مگه تو یه فروشگاه روزی حداقل 20 وسله فروخته نمیشه. کدوم عددش بیشتره؟

هر سال باید جدا اطلاعات ثبت بشه و ...

اینم خب بشه پس تاریخ چه نقشی تو زندگی ما داره؟
یه سوال دیگه این "و......." یعنی چی؟ من ازکجا بدونم چه سوالات دیگه ای تو ذهنتونه؟؟

دوست عزیز و گرامی. اون جاهایی که کارتون گیر کرده و نیاز به راهنمایی دارید از ما دوستان راهنمایی بگیرید. نه اینکه یکسری سوال که ما از اونا هیچ پیش زمینه ای نداریم مطرح کنیم. اونم سوالات غیر تخصصی کامپیوتر

موفــــــــــــــــق باشید

veniz2008
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 17:15 عصر
سلام.
نحوه پرداخت شهریه باید مشخص باشه.
آیا شخص حتما باید 1 ساله ثبت نام کنه؟
شخص میتونه ماهانه شهریه پرداخت کنه؟
اگر منظورتون اینه که باید 12 ماه پرداخت بشه یعنی از قبل 12 رکورد برای یک ورزشکار ایجاد کنید. این منطق اشتباهه. رکورد برای شخصی ثبت میشه که شهریه پرداخت کنه. ممکنه یه نفر 3 ماه بیاد.
اینو هم در نظر بگیرید خیلی از افراد هستن روزانه و تفننی! میان وزنه میزنن و میرن خونه هاشون.
من فکر میکنم یه حالت نرمال پرداخت ماهیانه شهریه باشه.
اگر فرض رو بر این بگیریم که پرداخت ماهیانه باشه:
میتونید به ازای هر ماه برای یک شخص هزینه اش رو ثبت کنید. کد : identity ، کد کاربری ورزشکار، سال مالی، شماره ماه (1 فروردین، 2 اردیبهشت و ...)، تاریخ ثبت، شهریه ماهیانه
اینطور تحلیل کردنی که ما داریم انجام میدیم اشتباهه. من هرچی بگم ممکنه شما توضیحاتی در ادامه بدید که جدول پیشنهادی کاملا دست خوش تغییرات بشه.
شما تحلیلی که کرذی رو کامل اینجا مطرح کن و موجودیت هات رو مشخص کن و بگو کجاش رو مشکل داری.

systam
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 20:11 عصر
سلام

دوست عزیز و گرامی. اون جاهایی که کارتون گیر کرده و نیاز به راهنمایی دارید از ما دوستان راهنمایی بگیرید. نه اینکه یکسری سوال که ما از اونا هیچ پیش زمینه ای نداریم مطرح کنیم. اونم سوالات غیر تخصصی کامپیوتر
حق با شمایه
چون من ندیدم همچین نرم افزاری رو توی نت میخواستم از بزرگوارن کسی تجربه نوشتن اینگونه نرم افزار ها رو داشته راهنمای کنه
اطلاعات مشتری رو پس از ثبت یک کد عضویت داده میشه
زمانیکه در فرم کد عضویت رو وارد اطلاعات فرد رو نمایش میده
براساس شهریه تعیین شده از قبل در تاریخه در بانک ثبت میشه
نمونه عکس برنامه رو هم ضمیمه کردم

ایده ای نظر و ...

یا علی

veniz2008
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 22:00 عصر
بذارید یه توصیه بهتون بکنم. هر نرم افزاری رو میخواید بنویسید از آجیل فروشی بگیر تا آهن فروش و مصالح ساختمانی همه اینها باید تحلیل بشه. اول سعی کنید با یک نفر که مسئول یه باشگاه بدنسازی هست صحبت کنید و ازشون بپرسید که چه بخش هایی رو در سیستم خودش داره. اینترنتم میتونی گشت بزنی شاید یه تحلیل و پروژه در این زمینه تونستی پیدا کنی.
اگه من یا یک نفر دیگه بیاد همه جداول رو برات تحلیل کنه هیچ فایده ای نداره دوست من.
مهم نیست تحلیلی که میکنید چقدر درست باشه، مهم اینه که فکرت رو درگیر مساله کنی و تلاش کنی تا اون چیزی که بهت گفته شده پیاده سازی کنی. هر زمان موجودیت های پروژه ات رو بیرون کشیدی بیا بذار اینجا تا دربارش بحث کنیم.

systam
شنبه 26 مرداد 1392, 19:29 عصر
سلام
درباره این برنامه که راه طولانی رو داره
نظر و پیشنهادات شما استادانم واسم مهمه
برنامه (http://s2.picofile.com/file/7897319993/install.rar.html)
یا علی

systam
دوشنبه 28 مرداد 1392, 17:28 عصر
اوه اوه اوه
با این همه نظر چیکار کنم

Helmod
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:50 عصر
من دانلود و نصب کردم

اگر بخوام سطحی بگم که باید گفت برنامه خوبیه ...

اما اگر بخوام تحلیلش کنم و تا جایی که سوادم اجازه میده حرفه ای نگا کنم کمی ایراد داره .

قبلاً از اینکه اینا رو بیان میکنم عذر خواهی میکنم قصدم کمک و همفکری هستش

ایرادات ظاهری :

1 - تصویر کناری که بصورت اسلاید شو هست ، کاربر رو اذیت میکنه . ( اگر ضرورتی هست که باید بصورت اسلاید شو باشه حتماً یک آپشن برای توقف هم اضافه کنید )

2 - آیکون های پایینی ( خروج ، پشتیبان و ... ) خیلی بزرگ هستن ( نسبت به سایز برنامه در حال اجرا ) و آیکون ها مناسب با عنوانشون نیستن مثلاً آیکون پشتیبان گیری بیشتر شبیه ذخیره داده داخل فرم هست تا پشتیبان گیری ( آیکون ها باید حدالمکان جوری انتخاب بشن تا کاربر با دیدن اون پی به کاربرد دکمه ببره )

3 - از نظر روانشناسی رنگهایی انتخابی باید حدالمکان جوری باشن ( ساده تر ) تا چشم رو خسته نکنه .

ایرادات فنی :

1 - در صفحه ثبت نام کاربر ، بعد از فشردن ثبت اطلاعات کد عضویت نمایش داده میشه . نظیر حقیر اینه که هنگام لود این صفحه نمایش داده بشه .

2 - کد عضویت شما فکر میکنم بی مفهوم هست یعنی ادغام شده از اطلاعات فردی و تاریخ عضویت و .... نیست و یه عدد چهار رقمی بصورت رندم نمایش داده میشه . پیشنهاد بنده این هست که اولاً کد عضویت بصورت هوشمند ادغامی باشه از تاریخ عضویت - کد نوع عضویت - و... که این طوری میشه گفت یه کد عضویت هوشمند و به درد بخور .

3 - هنگام ورود کد ملی ، هر عددی که توسط کاربر وارد بشه برنامه قبول میکنه و بعنوان کد ملی میشناسه .... در صورتیکه همونطور که میدونید کد ملی ( اعداد درج شده در کارت ملی ) الگوریتم خواصی برای شناسائی داره و همینطوری الکی نیست . اگر این رو اعمال بفرمائید ، اگر هنگام عضویت کد ملی بصورت اشتباه وارد بشه حتی یک عدد اشتباه اخطار میده و از ثبت اطلاعات نادرست جلوگیری میشه .

4 - با توجه به اینکه اینجا یک محل تخصصی ورزش حساب میشه ، امکان هر نوع خطر و یا بروز مشکل جسمانی و ... برای اعضا وجود داره / پس باید هنگام دریافت و ثبا اطلاعات شخصی اعضا از اونها اطلاعات بیشتری هم در مورد وضعیت جسمانی / تلفن محلی هنگام بروز خطر و مشکل جسمانی برای عضو / سابقه بیماری و....... در هنگام ثبت در نظر بگیرید .

5 - گرفتن تصویری از عضو و ذخیره در برنامه نمیشه گفت ضروریه ولی من باشم میگم ضروریه به هزار و یک دلیل .....

6 - هنگام ورود شهریه هر عضو اگر من هزار بار هم بزنم 140000 یا هر مبلغی و ثبت کنم برنامه بدون ایراد ذخیره میکنه که این اشتباهه و دچار مشکل میکنه باید برنامه قسمتی داشته باشه که شهریه ثابت برای هر نوع عضویت تعریف بشه تا هنگام عضویت و انتخاب نوع عضویت مبلغ شهریه اتوماتیک فراخانی شده و ما بقی داستان .....

فعلاً تا اینجا کفایت میکنه بازم اگر خواستی در مورد تجزیه و تحلیلش من در خدمتم / امیدوارم نظرات و پیشنهادات حقیر ، بدردتون بخوره

یا حق

veniz2008
دوشنبه 28 مرداد 1392, 21:56 عصر
اوه اوه اوه
با این همه نظر چیکار کنم
من گفتم یه فایل setup بذارید؟؟؟
گفتم خودتون تحلیل کنید و نتیجه تحلیلتون رو بذارید تا دربارش بحث کنیم.
اینطوری که باز همه زحمتش می افته گردن یه نفر و شما هم هیچی یاد نمیگیری دوست عزیز.
موفق باشید.

systam
سه شنبه 29 مرداد 1392, 11:01 صبح
من گفتم یه فایل setup بذارید؟؟؟
گفتم خودتون تحلیل کنید و نتیجه تحلیلتون رو بذارید تا دربارش بحث کنیم.
اینطوری که باز همه زحمتش می افته گردن یه نفر و شما هم هیچی یاد نمیگیری دوست عزیز.
موفق باشید.
درست میگید دادا
من از جناب Helmod تشکر میکنم و ممنون از راهنمایی ها مفیدشون

برنامه باشگاه بدنسازی توی نت کم هستند 2 نمونه عکساشو از نت گرفتن واقعا قابلیت های زیادی دارند که خدایش بگم از دست من بعضی کارهاش برنمیاد
برای بالای فرم اطلاعات اپراتور رو نمایش میده عکس نمونه شو ضمیمه کردم
و پیام های گوناگونی که رسیدن موعد شهریه مشتریان رو به کاربر گوش زد میکنه
من برای نمایش اطلات از گرید ویو استفاده میکنم یک مشکلی که بهش برخوردم اینه
من برای فرم چند تا عکس که به انتخاب کابر تعیین میشه
گرید که بکش شفاف نمیشه موندم چیکار کنم عکس بکه فرم رو نصفشه میره زیر گرید به نظر شما چیکار کنم
بقیه کارهاشم از شما استادان بزرگوار کم کم یاد میگیرم چیکار کنیم