PDA

View Full Version : تغییر رنگ انتخابی

behzad5952
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 10:59 صبح
109109با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم .

من دو فیلد دارم که دقیقا روی همدیگر در یک ردیف قرار دارند و با استفاده از خاصیت Conditional Format هریک از آنها در صورت برقرار بودن شرط خاصی بایستی رنگ زرد و یا سبز را نشان دهند و مشکل از آنجا آغاز میگردد که اگر رنگ پس زمینه آنها را در حالت اتوماتیک که سفید است قرار دهم یکی از این دو فیلد که در زیر دیگری است نمایش داده نخواهد شد و اگر هم پس زمینه فیلد را transparent انتخاب کنم خاصیت Conditional Format عمل نخواهد کرد لطفا راهنمایی کنید.109106109105http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

saeed1234n
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 11:28 صبح
با سلام

دوست عزیز باید از خاصیت VISIBLE تکس باکس استفاده کنید .

behzad5952
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 11:41 صبح
این کارو کردم ولی زمانی که فرم رو باز میکنم در ابتدا باید فیلدهایی که تغییر رنگ دارند را نمایش دهد ولی تا زمانی که یکی از ردیفها تغییر رنگ ندهد سایر ردیفها نمایش داده نمیشوند , اینو می دونم باید در خاصیت onlod ویا on open فرم کدی بنویسم و این کارو هم تا حدودی انجام دادم ولی به جواب نرسید شاید هم من نتونستم پارامترهای موجود را به طور صحیح قرار بدم.

لطفا در صورت امکان و برای درک صحیح تر مطلب یک نمونه ساده قرار بدید.

با تشکر

saeed1234n
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 12:19 عصر
با سلام

دوست عزیز برای راحتی کار و پرهیز ار دوباره کاری شما نمونه خودتان را قرار دهید .

behzad5952
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 12:55 عصر
فایل نمونه خدمت شما

109124

saeed1234n
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 15:10 عصر
با سلام
دوست عزیز به نمونه نگاه کن و ببین کدام فرم مناسب میباشد .

109128

109129

behzad5952
جمعه 25 مرداد 1392, 01:01 صبح
سعید جان میدونم خیلی زحمت کشیدی ولی هیچ کدوم جواب کار منو نمی ده چون باید حتمی از 2 فیلد استفاده بشه و حتمی هم باید روی هم باشند به این دلیل که یکی از این دو فیلد نمایشگر ردیف فعال میباشد و فیلد دیگر نمایشگر ردیفی است که کاربر میتواند به صورت دائمی آن را تغییر رنگ دهد مثلا مشخص کند که تا این ردیف حسابها کنترول شده و پس از بستن فرم و باز کردن مجدد فرم میتواند متوجه شود که تا چه ردیفی قبلا کنترول شده است. لطفا راهی را که با توجه به محدودیت های من است راهنمایی بفرمایید.

با احترام.

alirezabahrami
جمعه 25 مرداد 1392, 08:50 صبح
109109با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم .

من دو فیلد دارم که دقیقا روی همدیگر در یک ردیف قرار دارند و با استفاده از خاصیت Conditional Format هریک از آنها در صورت برقرار بودن شرط خاصی بایستی رنگ زرد و یا سبز را نشان دهند و مشکل از آنجا آغاز میگردد که اگر رنگ پس زمینه آنها را در حالت اتوماتیک که سفید است قرار دهم یکی از این دو فیلد که در زیر دیگری است نمایش داده نخواهد شد و اگر هم پس زمینه فیلد را transparent انتخاب کنم خاصیت Conditional Format عمل نخواهد کرد لطفا راهنمایی کنید.109106109105http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png
سلام
من نمیدانم در شرایطی که فرم شما در حالت Continuous Forms است چرا از دو تکست باکس استفاده می کنی.
شما میتوانید از یک تکست باکس استفاده کنی و در قسمت Conditional Format شرطهای مختلف برای تعیین رنگ آن ایجاد نمائید.
یا علی

alirezabahrami
جمعه 25 مرداد 1392, 12:20 عصر
سلام
من نمیدانم در شرایطی که فرم شما در حالت Continuous Forms است چرا از دو تکست باکس استفاده می کنی.
شما میتوانید از یک تکست باکس استفاده کنی و در قسمت Conditional Format شرطهای مختلف برای تعیین رنگ آن ایجاد نمائید.
یا علی
سلام
نمونه اصلاح شده خودت را ببین!
یا علی

behzad5952
جمعه 25 مرداد 1392, 12:36 عصر
با تشکر فراوان . مشکل حل شد.
:تشویق: