PDA

View Full Version : کتاب برای سی شارپ

khareh_siah
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 18:04 عصر
یه کتاب که بتونم از اون سی شارپ رو خوب یاد بگیرم معرفی کنی البته فارسی باشه
می خوام کتابی بخرم که ارزش خریدنش رو داشته باشه و مثل این کتابهای دیگه آشغالی نباشه
اگه اسم کتاب و مولف یا مترجم و این چیزها شو بگین ممنون میشم
سفارش بدم زود تر به دستم برسه
:kaf: :kaf: :kaf:

mamadgmail
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:39 عصر
سلام
ببین من فکر نمی کنم کتاب هایی که ترجمه شدن اونقدر ها بتونه قویت کنه فقط برای شروع بعد نیستن. به نظر من زمانی که با اصول اولیه آشنا شدی برو سراغ خود MSDN و کتاب زبان اصلی .اتشارات Wrox کتاب های خوبی داره.
اما راجب کتاب فارسی فکر می کنم دایتل-دایتل بد نباشه من کتاب C++ رو خوندم اونو خوب گفته بود(البته می دونم ربطی نداره)
خوش باشی

Peyman_Ranjbar
جمعه 04 فروردین 1385, 05:25 صبح
بهتره به جای خرید کتاب ترجمه شده یه سر به
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=28329
بزنی...
اینقدر کتاب هست که میشه پروفسور شد

ali_kolahdoozan
جمعه 04 فروردین 1385, 09:32 صبح
کتاب فارسی نگیر . به هیچ دردی نمی خوره

razavi_university
جمعه 04 فروردین 1385, 11:03 صبح
در مورد کتاب دیتل که آفای مولاناپور ترجمه کردند باید بگم بعضی جاهاش رو واقعا مزخرف ترجمه کرده وهیچی نمیشه فهمید مثل مباحث چند شکلی یا مدیریت خطاش
اگه اینا رو ندید بگیریم کتاب بدی نیست

Satan23
جمعه 04 فروردین 1385, 13:18 عصر
من زیاد دنبال کتاب فارسی برای سی شارپ بودم ولی چیزی پیدا نکردم

تو همین سی دی های سایت کتاب های بسیار خوبی وجود داره که می تونی از اونها استفاده کنی خودتو عادت بده برای استفاده از کتابهای انگلیسی یک فصل شو ترجمه کنی بقیه اش حله

alirezador
جمعه 04 فروردین 1385, 15:05 عصر
عزیز اگه مبتدی هستی اول با کتاب فارسی شرو بکن و از بازار بخر و بعد برو دنبال کتابهای خارجی البته این را هم در نظر داشته باش اگه تافل نداری اصلا سراغ کتابهای خارجی نرو چون انقدر اصتلاح دارن که سرت گیج میره

mamadgmail
جمعه 04 فروردین 1385, 18:00 عصر
اگه تافل نداری اصلا سراغ کتابهای خارجی نرو چون انقدر اصتلاح دارن که سرت گیج میره
من موافق نیستم. این موضوع بستگی داره به نوسنده مثلا کتاب های انتشارات Wrox معمولا خیلی ادبی نوشته شدن و خوندنشون سخته اما مثلا شما به کتاب John Sharp یک نگاهی بندازید متن فوق الاده ساده ای داره .
خوش باشید.

alirezador
جمعه 04 فروردین 1385, 18:38 عصر
آقا محمد با حرف شما کاملا موافقم ولی بعضی از این کتابها مثل دیوانه حافظ باید یکی تفسیرش کنه
و خیلی ممنون از راهنمایی که کردین

ali_kolahdoozan
جمعه 04 فروردین 1385, 18:38 عصر
شما باید بدونی چی می خواهی کتابهای لاتین رو نباید برداری از صفر بخونی باید تا یه حدودی از کل مبحث سر در بیاری بعد مثلا در مورد مدیریت خطا اون فصل رو بردار و بخون . اما اگه صفر صفر می خواهی شروع کنی . از یه کتاب فارسی اول استفاده فرغی هم نمی کنه چی باشه برای یه آدمی بخواد از صفر شروع کنه بالاخره هر چی باشه واسه شروع خوبه این که مثلا من می گم کتاب فارسی خوب نیست چون مثلا جعفر نژاد قومی بر میداره یه کتاب می ده بیرون و اسمش رو هم می زاره مرجع کامل حالا هر چی بعدش می خواد شخص خواننده کتاب به خودش بقبولاند که هیچی بلد نیست پیش خودش می گه آخه من مرجع کامل خوندم . من منظورم اینه کتب فارسی برای فقط یه شروع خوبه نه چیز دیگه

ramin_rp
جمعه 04 فروردین 1385, 20:36 عصر
سلام

انتشارات نقش یسمرغ یه کتاب خوبی (البته برای شروع) داره

آموزش گام به گام C#.net
نویسنده:john sharp
مترجم: عاطفه شیجونی

در کل کتاب بدی نیست من هم از رو همین می خوانم

alirezador
جمعه 04 فروردین 1385, 23:35 عصر
علی آقا حرفات را کاملا قبول دارم و منطقی هستن ولی خوب حالا واسه c# چه کتاب خارجیی را توصیه میکنی

mamadgmail
شنبه 05 فروردین 1385, 01:14 صبح
حرف حساب جواب نداره:لبخند:

ali_kolahdoozan
شنبه 05 فروردین 1385, 09:03 صبح
من الان مسافرتم برگردم یکسری ebook دارم البته روی همین سایت هم آدرسهاش هست من یه کتاب نمی خونم . برای هر کاری یه کتابی یه قسمت رو سنگینتر گفته . ببین شما یک کتاب فارسی مالی هر کی می خواد باشه بخر . تا اصلا گوشی بیاد دستت . اصلا روش فکر نکن هر چی و مال هر کی میخواد باشه . حالا حالا باید هزینه مالی و 0000 بکنی نگران 6-5 هزار تومان نباش برای برنامه نویس شدن عمر آدم کفاف نمی ده و اگه بیفتی تو این زمینه تمام پولهات رو باید و ... در زمینه برنامه نویسی بدی . یه کتاب فارسی مثلا همون که پیشنهاد کردن رو بگیر

alirezador
شنبه 05 فروردین 1385, 17:19 عصر
علی آقا من چندین کتاب c# را تقریبا خوندم و الان هم خیلی توش پیشرفت کردم ولی بازم چیزهایی هست که تو کتابهای فارسی نیست و تو کتابهای خارجی هم خیلی گنگ گفته مثلا تا من مقاله آقای نصیری در باره thread ها را نخونده بودم این مسئله واسم یک مشکل بزرگ بود و فعلا هم دارم هر روز یه 2 ساعت زبان تمرین میکنم تا بتونم این کتابها را بفهمم

razavi_university
یک شنبه 06 فروردین 1385, 02:18 صبح
کتاب جعفر نژاد هم غلط (همون باگ خودمون) زیاد داره
اگه ندید بگیریم ساده و کاربردی گفته

ali_kolahdoozan
یک شنبه 06 فروردین 1385, 09:36 صبح
آخرش هممون داریم حرفهای همدیگه رو تائید می کنیم . حالا اگه به آقای نصیری بگیم یک کتاب کامل بنویسید . اصلا کلمه کامل چه مفهومی داره یک نفر در دیتابیس مشگل داره .یکی گرافیک و.... خوب هر کسی توی یک بعدی کتابش رو قویتر می بره جلو پس باید انتخابی کتاب خوند خیلی از قسمتها هم در همش یکسانه . من فکر می کردم شما هیچی بلد نیستید . منظورم این بود که مثلا حلقه for و... دیگه کتاب حسن و حسین نداره اگه هم دنبال مطلب تخصصی هستید باید اعلام کنید توی چه زمینه ای هست

alirezador
یک شنبه 06 فروردین 1385, 10:21 صبح
فعلا من میخوام در مورد کامپوننت و برنامه نویسی تحت شبکه کار کنم و اون طور که معلومه جعفر نژاد واسه شبکه کتاب داره ولی واسه کامپوننت چی سراغ دارین چون تو این زمینه های خاص مبتدی حساب میشم پس اگه میشه کتاب ساده معرفی کنید ممنون از لطفتون

ali_kolahdoozan
دوشنبه 07 فروردین 1385, 08:53 صبح
کتاب شبکه جعفر نژائ که یک جنایت بین المللی است . اما روی همین سایت یه چند تا خوب است البته فارسی نیست . کامپوننت نویسی رو باید بگردم .

razavi_university
دوشنبه 07 فروردین 1385, 13:43 عصر
برای استفاده از ابزارها و کامپونت ها کتاب فارسی نیست کتاب لاتین هم فکر نمی کنم باشه حداقل من تاحالا ندیدم به جز راهنمای خودشون

Amir Oveisi
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 15:22 عصر
دوستان راس میگن اگه کتاب فارسی بخونی باید 70% رو ترجمه های مزخرف فکر کنی که معنیش چیه !!! و فقط 30% میتونی به چیزی که میخونی فکر کنی !!!

بابک زواری
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 15:57 عصر
کتاب شبکه جعفر نژائ که یک جنایت بین المللی است . اما روی همین سایت یه چند تا خوب است البته فارسی نیست . کامپوننت نویسی رو باید بگردم .

بابا روزای خوش جعفر جونه ؛ سال 70 یا 71 که چاپ اول آموزش برنامه نویسی با C رو داد بیرون پر بود از غلط املایی ؛ انشایی ؛ باگ برنامه و .... کلی نامه نوشتیم ایرادها رو گفتیم برنامه ها رو تست کردیم شد این ؛ تازه اونم ترجمه کتاب The C Power User از هربرت شیلد بود ؛ ترجمه بود ولی کدهاش غلط بود.
منم موافقم این کتاب معادل جنایات نازی ها هست

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 19:29 عصر
خوب بلعخره بگیریم یا نه ارزش داره واسه شروع کردن به خدا پدرم در میاد تا یک صفحه انگلیسی میخونم :d

mohsen.net
یک شنبه 13 فروردین 1385, 11:47 صبح
بچه ها کسی این کتاب رو داره ؟ ( اصلا free هست؟ e-book داره؟)
Professional C# 2005 (Wrox Press
اگر کسی داره ممنون می شوم

ali_kolahdoozan
دوشنبه 14 فروردین 1385, 05:21 صبح
تازه روی جلدش هم نوشته . نوشته دیوید ب . ماکوسفکی مهندس عین الله جعفر نژاد قومی .

در ضمن قبل از خوندن یک کتاب شبکه باید از پروتکلها سر در بیاری . کتاب شبکه معرفی شده در همین سایت خوبه

alirezador
دوشنبه 14 فروردین 1385, 10:11 صبح
میشه آدرس پیجی که کتاب اونجاست را بدین