PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد ساخت یک برنامه

c#1200
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 17:34 عصر
درود
ببخشید چند سوال در مورد ساخت یک برنامه ی آموزشی داشتم
دوستانی که میتونن لطفا راهنمایی کنید.
دوستان من دارم یه برنامه ی آموزشی میسازم نیاز به چند چیز دارم اول یک منوی کشویی مثل تصویر زیر:
http://www.98up.in/images/u8rg9sohhp8903fri3wt.png
این چه کامپوننتی هستش؟
دوستان من میخوام آموزش ها ی دسته بندی شده در سه قسمت متنی تصویری وفیلم قرار بدم واما سوال بعدی:
تصویر زیر رو ببینید:
http://up.vbiran.ir/uploads/137657418133588_012.png
من میخوام چنین چیزی داشته باشم در حال حاظر من اموزشهای (متنی) رو در یک فایل Resource قرار دادم وبعد در یک richTextBox فراخوانی میکنم:
1-میخوام مثل تصویر بالا کسی نتونه باموس در richTextBox حرکت کنه
2-چطور میتونم آموزش تصویری رو در richTextBox فراخوانی کنم
3-چطور میشه چند فایل ویدئو گذاشت برای آموزش وفراخوانی کرد
4-همچنین این help ؤو من نمیدونم چطور میسازن لطفا بگین

لطفا راهنمایی کنید.کمال تشکر رو دارم

samadblaj
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 18:04 عصر
سلام

این چه کامپوننتی هستش؟
تمامی کامپوننت ها این ابزار رو داره dev express , dot net bar ...

من میخوام چنین چیزی داشته باشم در حال حاظر من اموزشهای (متنی) رو در یک فایل Resource قرار دادم وبعد در یک richTextBox فراخوانی میکنم:
عکس قرار داده شده یکی از برنامه های حرفه ای به نام WinCHM هستش

منظورت رو نفهمیدم readonly , enabled رو فعال کن.

2-چطور میتونم آموزش تصویری رو در richTextBox فراخوانی کنم
برای باز کردن فایل تصویری میتونی از کد زیر استفاده کنی :
richTextBox1.Rtf = Properties.Resources.FileName;

3-چطور میشه چند فایل ویدئو گذاشت برای آموزش وفراخوانی کرد
بهترین روش تبدیل فیلم ها به فلش و قرار دادن در resurce و اجرای مستقیم در برنامه.

4-همچنین این help ؤو من نمیدونم چطور میسازن لطفا بگین
ساده است برنامه WinCHM رو نصب کن صفحات مورد نظر رو بساز و با برنامه ات اجرا کن...

مطالعه بیشتر

c#1200
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 20:36 عصر
درود
تشکر حجم این کامپوننت ها که دادین چقدره برای دانلود میشه در مورد منوها کمی بیشتر توضیح بدین؟
اسم این منو در کامپوننت چیه چطور قرارش بدم و... ماگه میشه یه نمونه برنامه بزارین.

منظورت رو نفهمیدم readonly , enabled رو فعال کن.
نه منظورم این نبود ببینید من میخوام حالت یه label باشه یعنی فقط متن رو نمایش بده و نشه با موس انتخابش کرد یا غیره.
در مورد تصاویر وفیلم یا فلش ها , من زیاد با Resource کار نکردم فکر کنم منظورمو بد رسوندم
ببینید من میخوام داخل یه Resource چنتا تصویر وآموزش قرار بدم
1-چطور تصویری رو در اون قرار بدم؟؟؟
2-وبعد میخوام اونو از Resource توی ریچ تکس باکس فراخوانی کنم چطور این کارو بکنم؟؟
در مورد تصویری که دادم میخوام تقریبا چنین حالتی داشته باشه.

samadblaj
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 21:30 عصر
سلام بخدا اصلا وقت کافی ندارم بعدا برات توضیح میدم سعی کن برای هر سوالت یه تاپیک بزنی زودتر به جواب میرسی کامپوننت dot net bar هست خیلی خوبه حجمش حدود 280مگ هست...
باهام در تماس باش فعلا دوست عزیز

c#1200
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 22:09 عصر
کارم واجبه.
دوستان کسی دیگه میتونه در این خصوص کمکی بکنه؟

c#1200
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 22:19 عصر
کارم واجبه.
دوستان کسی دیگه میتونه در این خصوص کمکی بکنه؟

c#1200
جمعه 25 مرداد 1392, 00:31 صبح
دوستتان کمک کنید لطفا

c#1200
شنبه 26 مرداد 1392, 14:13 عصر
حذف شد...........

amir200h
شنبه 26 مرداد 1392, 14:18 عصر
اون عکس دومی کامپونت skincrafter میباشد.
ادبیات حرف زدنتون رو که دیدم پشیمون شدم به بقیه سوال هاتون جواب بدم. اینجا چاله میدون نیست که اینجوری حرف میزنین.
اکثر بچه ها کلی سرچ میکنن و وقتی به نتیجه نرسیدن میان پست میزارن. شما مثه اینکه دنبال لقمه آماده میگردین. یخورده به خودتون زحمت بدین.
موفق باشین...

hessam2003
شنبه 26 مرداد 1392, 14:24 عصر
سلام.
می تونی از این DLLها استفاده کنی.
خیلی حرفه ای و شکیلند.
DevComponents.BubbleBar.dll
DevComponents.DotNetBar2.dll
Janus.Windows.Ribbon.v3.dll

c#1200
شنبه 26 مرداد 1392, 14:45 عصر
حذف شد...........

khokhan
شنبه 26 مرداد 1392, 14:48 عصر
دلتون خوشه اینجا انجمن برنامه نویسیه؟
چهار روزه یکی نمیاد حداقل بگه چته.
جمش کنید بابا:لبخند::لبخند::لبخند::لب ند:

اگه منظور شما اون کنترل که تصویرش رو گذاشتین هست ، بهش می گن explorerBar و توی مجموعه کامپوننتهای دات نت بار می تونی پیداش کنی
بقیه سوالاتتون هم که دوستمون در حد بسیار زیبا توضیح دادند دیگه چی می خوای

c#1200
شنبه 26 مرداد 1392, 14:52 عصر
حذف شد...........

khokhan
شنبه 26 مرداد 1392, 15:02 عصر
ممنونم داداش در مورد راهنمایی بله پاسخ هایی دریافت کردم وممنونم از همه میتونید یه نمونه (سورس)برنامه که این داخلش باشه بزارین دانلود کنم؟
عزیز همه دوستانی که می بینین اینجا جمع شده اند بدهکار کسی نیستند و وظیفه اخلاقی حکم می کنه که جواب بدند نه وظیفه ای که ..........
پس همگی بایستی مراقب لفظ و گفتارمون باشیم
من اگه جای شما باشم اون پست 11 رو پاک می کنم غائله رو ختم می کنم
این هم نمونه برنامه امااگه کامپوننت دات نت بار رو ندارین بایستی قبلا دانلود ونصب کنین و رفرنسها رو مجددا اضافه کنین

c#1200
شنبه 26 مرداد 1392, 15:12 عصر
عزیز همه دوستانی که می بینین اینجا جمع شده اند بدهکار کسی نیستند و وظیفه اخلاقی حکم می کنه که جواب بدند نه وظیفه ای که ..........
پس همگی بایستی مراقب لفظ و گفتارمون باشیم
من اگه جای شما باشم اون پست 11 رو پاک می کنم غائله رو ختم می کنم
این هم نمونه برنامه امااگه کامپوننت دات نت بار رو ندارین بایستی قبلا دانلود ونصب کنین و رفرنسها رو مجددا اضافه کنین
بله عزیز درسته حرف شما وظیفه ی اجباری نیست اما خب اگه کسی میتونه بایدبرحسب اخلاق باید کمک کنه.چند روزه این تاپیک قرار داده شده.
اگر کسی مثل شما چیزی که میدونه صادقانه برزو بده خوب من که نمیام اینطور حرف بزنم اتیش بگیرم اما طرف اومده حتی سوال منو نخونده داره یهچیز میگه بعدشم به ادب من توهین مستقیم میکنه خب شما باشی چه حالی داری؟
من خودم انجمن پورتال و... زیاد داشتم وقوانین رو کامل میدونم .
تشکر بابت پاسخ خوب شما.دات نت بار چند مگه.؟

khokhan
شنبه 26 مرداد 1392, 15:17 عصر
بله عزیز درسته حرف شما وظیفه ی اجباری نیست اما خب اگه کسی میتونه بایدبرحسب اخلاق باید کمک کنه.چند روزه این تاپیک قرار داده شده.
اگر کسی مثل شما چیزی که میدونه صادقانه برزو بده خوب من که نمیام اینطور حرف بزنم اتیش بگیرم اما طرف اومده حتی سوال منو نخونده داره یهچیز میگه بعدشم به ادب من توهین مستقیم میکنه خب شما باشی چه حالی داری؟
من خودم انجمن پورتال و... زیاد داشتم وقوانین رو کامل میدونم .
تشکر بابت پاسخ خوب شما.دات نت بار چند مگه.؟
فقط یه چیز می تونم بهتون بگم
شما هم اگه به اندازه من ایشون رو می شناختین و می دونستین که تا چه اندازه انسان شریفی هستند اینطوری دربارشون قضاوت نمی کردین !!!!!!
متاسفم :ناراحت:

c#1200
شنبه 26 مرداد 1392, 15:31 عصر
ببینید شما منو نمیشناسید ومن شما رو پس دیگه قضاوتی نمیکنم وپست هارو هم حذف میکنم.
اما یه چیزی بهتون بگم به شما و دوستتون هیچوقت خودتو رو بازیچه ی چیزی که ارزش نداره نکنین اگر شناختی در مورد من داشتید این حرف هارو نمیزدید.
اومدن من اینجا اشتباه بود در واقع گول اسمشو خوردم.
امیدوارم شما و دوست شریفتون در زندگی موفق باشید:اما مطمئن باشید روزی به این حرف میرسیدکه قضاوت نادرست یعنی چی.
همچنین اون تاسفی که شما گفتید شامل حال خود شما میشه(روزی که انتظارشو ندارید)
خدانگهدار