PDA

View Full Version : ایجاد نامه اداری در نرم افزار

m.webgard
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 19:17 عصر
سلام دوستان
وقتتون بخیر
من دارم یک نرم افزار برای اداره کشاورزی مینویسم که نیاز دارم در این نرم افزار نامه های ارسالی و دریافتی رو ایجاد کنم. مثلا کاربر نیاز داره که به یکی از کشاورزان(که اطلاعاتش در پایگاه داده نرم افزار ما ثبت شده) نامه بفرسته. حالا من چطور این فرم رو طراحی کنم که کاربر بتونه متنش رو وارد کنه و هر جا که نیاز بود اون فیلدهای مربوط به کشاورز رو در متن نامه درج کنه
پیشنهادتون چیه؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید
ممنون

mousa1992
جمعه 25 مرداد 1392, 00:45 صبح
میتونی از سیستم های گزارش گیری مثل کریستال ریپورت و یا استیمول استفاده کنی
روش کار اینه که متنی رو از قبل اماده میکنی توی گزارش و جاهایی که متغیر هست رو پارامترهایی قرار میدی و هنگام پرینت نامه اطلاعات فرد مربوطه رو میفرستی تا به جای اون پارامترها قرار بگیرن و اگر متن ثابت نامه هم قراره تغییر کنه باید از استیمول استفاده کنی تا به کاربرت قدرت گزارش سازی رو بدی

m.webgard
جمعه 25 مرداد 1392, 10:14 صبح
روش کار اینه که متنی رو از قبل اماده میکنی توی گزارش و جاهایی که متغیر هست رو پارامترهایی قرار میدی و هنگام پرینت نامه اطلاعات فرد مربوطه رو میفرستی تا به جای اون پارامترها قرار بگیرن و اگر متن ثابت نامه هم قراره تغییر کنه باید از استیمول استفاده کنی تا به کاربرت قدرت گزارش سازی رو بدی

سلام
ممنون که پاسخ دادی
ولی دوست عزیز، من در فرمم فایل word رو باز میکنم تا کاربر بتونه متنش رو وارد کنه
چطوری متن این فایل رو به stimul بفرستم؟

samadblaj
جمعه 25 مرداد 1392, 10:39 صبح
نیاز به باز کردن فایل word نیست یه فرم بساز چند تا تکست باکس بذار مثل : تاریخ - پیوست - عنوان - متن کامل کاربر خودش اینا رو به صورت دستی یا به هر صورت دیگه که خودتون بخواید وارد میکنه و دکمه نمایش گذارش رونشون میده...

m.webgard
جمعه 25 مرداد 1392, 19:11 عصر
دوستان کسی نظری نداره؟

setareh masompoor
شنبه 26 مرداد 1392, 09:35 صبح
منم با نظر دوستمون [/URL][URL="http://barnamenevis.org/member.php?235579-samadblaj"]samadblaj (http://barnamenevis.org/member.php?235579-samadblaj) موافقم چون خودم تو یه پروژه مشابه این از همین روش استفاده کردم و جواب هم داد.
به نظرم یکی از ساده ترین روش هاست چون هم میتونی اطلاعات بانکتو بهش راحت پاس بدی هم اینکه دستت بازه واسه فرستادن اطلاعات دلخواه

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 26 مرداد 1392, 09:42 صبح
اگه یک text-editor پیشرفت وخوب هم باشهبرای نامه نگاری عالی چیزی شبیه به ورد که بشه فونت-راست چین کرد و ..... داشته باشه

setareh masompoor
شنبه 26 مرداد 1392, 10:24 صبح
آره خوبه اما اون وقت کاربر باید تمام مشخصات رو دستی وارد کنه حتی اطلاعاتی که یک بار توی بانک ذخیره کرده باید دوباره تو اون ادیتور تایپ بشه
اما تو روش قبلی فقط یه سری اطلاعات رو میگیری بقیه دیگه آمادست

amir200h
شنبه 26 مرداد 1392, 10:34 صبح

حتی میتونی مهر اداره هم روی نامه بزنی که در وقت صرفه جویی میشه.
به نظر من هم این روش خیلی خیلی بهتره.
البته اگه از این روش استفاده کردی پیشنهاد میکنم از استیمول استفاده کنی که گزارش گیری پویا هم داره

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 26 مرداد 1392, 10:39 صبح
من فقط برای تایپ خود نامه گفت استفاده بشه البته هنوز یک text-editor پیدا نکردم

amir200h
شنبه 26 مرداد 1392, 10:41 صبح
من فقط برای تایپ خود نامه گفت استفاده بشه :لبخند:
یعنی چی؟؟!!!!

khokhan
شنبه 26 مرداد 1392, 11:37 صبح
من فقط برای تایپ خود نامه گفت استفاده بشه البته هنوز یک text-editor پیدا نکردم
سلام
ببین این به کارت می آد !!!!! :لبخند: فقط کافیه متن نامه رو بنویسی و فیلدهای خواسته شده رو هم پر کنی و کلید ثبت رو بزنی دیگه همه چی حله :لبخند::لبخند:
هیچ نیازی به گزارش ساز و هزار تا دنگ وفنگ دیگه هم نیست خواستی می تونی چاپش کنی نخواستی به صورت فایل word با یه نام دیگه ذخیره می کنی و بعدا اگه لازمش داشتی استفاده می کنی
البته می شه ترتیبی داد تا فیلدهای ثابت از دیتابیس فراخوانی بشه

09178525592
شنبه 26 مرداد 1392, 11:48 صبح
بیا اینم یه ادیتور خوب شاید به کارت بیاد

لینک دانلود (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=79e5225118e45ce3902d915960d7d017)
منبع:mspsoft

m.webgard
شنبه 26 مرداد 1392, 23:31 عصر
سلام دوستای عزیز
ممنون بابت نظرات و یشنهادای خوبتون
من هیچ مشکلی برای تایپ نامه ندارم. از یک ادیتور بسیار قوی برای ورود متن استفاده میکنم
مشکل من برای جایگزین کردن مقادیر فیلدهایی هست که از بانک اطلاعاتی خونده میشه و کاربر میخواد به سلیقه خودش توی نامه قرار بده و چیدمانشون رو مرتب کنه

sinanice206
پنج شنبه 11 مهر 1392, 13:12 عصر
آقا چرا اجرا نمیشه؟؟؟؟بایدبرنامه خاصی نصب بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟