PDA

View Full Version : مشورت درمورد پروژه asp.net

parviz_nba
جمعه 25 مرداد 1392, 10:15 صبح
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس.
خواستم یه مشورتی بگیرم از دوستان.
من پروژه پایان ترمم وبسایت آژانس هواپیماییه. و میخوام امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما و قطارو داشته باشه.
اما تئوری کار پیچیدست. کسانی که بلیط یک پروازو رزرو میکنند بهرحال داخل یک دیتابیس ذخیره میشه اطلاعاتشون.
اما خب طبیعیه که اون پرواز صرفاً مختص اون آژانس هواپیمایی نیست و آژانسهای مختلفی واسه اون پرواز بلیط صادر میکنند.
پس اینجا باید دیتابیس میان همه آژانسها مشترک باشه(تحت وب)
چون در اینجا بحث ظرفیت هواپیما هم مطرحه که مثلا ظرفیتش 500 نفره، باید فقط 500 نفر توسط آژانسهای مختف بلیط رزرو کنند.
با این حال من در بحث دیتابیس اصلاً نمیدونم چیکار کنم. بنظرتون نباید رزرواسیون داشته باشه سایتم؟؟؟
سایتهای متعددی از آژانسها رو رفتم که اغلب رزرو آنلاین بلیط نداشتن.

parvizwpf
جمعه 25 مرداد 1392, 10:20 صبح
آژانس هواپیمایی اگه رزرو نداره پس چی داره؟ اگه نمیخوای رزرو بذاری برو یه سایت محصولت یه شرکت بنویس.
کاری نداره دیتابیس در پروژه شما مگه هنگامی که میخوای به استاد تحویل بدی میگه از ده تا آزانس اینکارو انجام بده؟ یا الان آنلاین بهم نشون بده؟ شما کافیه روی ی سیستم کار کنی نه چند تا. البته استاد باید ببیی چی میگه

aliblue
جمعه 25 مرداد 1392, 10:22 صبح
من فکر نمی کنم برای پروژه دانشجویی نیازی به دیتابیس واقعی و مشترک بین سایر آژانس ها باشه. یک دیتابیس فقط بسازید که کاربر بتونه به صورت فرضی رزرو کنه. البته نظر استادتون رو هم بپرسید.

parviz_nba
جمعه 25 مرداد 1392, 10:29 صبح
کاری نداره ثبت و حذف و ویرایش که...
ولی پروژه وبسایته دیگه، و استاد گفته درحدی باشه که بشه واقعاً استفاده کرد ازش، نه یچیزی باشه که صرفا ثبت و حذف و ویرایش کنه!
خب مثلا نزدیکای عیده و 1000 نفر دارن همینجوری رزرو میکنند واسه 1 پرواز خاص. درحالی که ظرفیت پرواز 500 نفره مثلا... این مشکل ایجاد نمیکنه؟؟!!
وبسایتم 3 تا مسترپیج داره: کاربران - کارکنان آژانس - مدیریت آژانس. (واسه سطح دسترسیشون به امکانات سایت)
که رزرو هتلهای داخلی و خارجی - رزرو تورهای داخلی و خارجی - ویزا - تعریف کارکنان آژانس(قرارداد) - تعریف شرکتهای هواپیمایی طرف قرارداد و ... امکانات وبسایتمه.

parvizwpf
جمعه 25 مرداد 1392, 10:33 صبح
همون یه دیتابیس بگیر. اگه مد نظر هست چندین دیتا بدی میتونی بصورت رندوم یه دفعه چندین دیتا ثبت کنی تا مشکلی نباشه.