PDA

View Full Version : سوال: تغییر فیلد متناظر در سایر جداول

behzad5952
جمعه 25 مرداد 1392, 12:49 عصر
با سلام .

با استفاده از چه کدی میتونم زمانی که در یک فرم مقدار یک فیلد را تغییر میدهم فیلدی با همان نام در یک جدول دیگر مقدار مشخصی را را تغییر و ثبت نماید. شماره اتونامبر هر ردیف در 2 جدول یکی است ولی با هم در اتباط نیستند.

alirezabahrami
جمعه 25 مرداد 1392, 13:38 عصر
با سلام .

با استفاده از چه کدی میتونم زمانی که در یک فرم مقدار یک فیلد را تغییر میدهم فیلدی با همان نام در یک جدول دیگر مقدار مشخصی را را تغییر و ثبت نماید. شماره اتونامبر هر ردیف در 2 جدول یکی است ولی با هم در اتباط نیستند.
سلام
از کد زیر استفاده کن!

DoCmd.RunSQL "UPDATE Table2 SET Table2.FildeName = TextFiledName WHERE (((Table2.Id)='" & TxtID & "'));"

در کد فوق فرض شده نام جدولی که قرار است فیلد آن تغییر کند table2 است و FildeName نام فیلدی است که قرار است در جدول فوق تغییر کند و TextFiledName نام فیلد فرم شما است که قرار است مقدار آن جایگزین مقدار FildeName بشود و ID هم نام فیلد اتونامبر در جدول است و TxtID نام فیلد اتونامبر در فرم است.
یا علی

behzad5952
جمعه 25 مرداد 1392, 15:33 عصر
با سلام

من نمنه ای رو طبق راهنمایی های شما درست کردم ولی درست کار نمیکنه لطفا بررسی بفرمایید.

109177

alirezabahrami
جمعه 25 مرداد 1392, 17:06 عصر
با سلام

من نمنه ای رو طبق راهنمایی های شما درست کردم ولی درست کار نمیکنه لطفا بررسی بفرمایید.

109177
سلام
کد زیر را جایگزین کد قبلی کن!
ضمناً فیلد اتونامبر در هر دوجدول باید دارای نام یکسان باشند . در هردو جدول آن را ID قرار بده.

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "UPDATE Table2 SET Table2.FildeName = TextFiledName WHERE (((Table2.Id)=" & TxtID & "));"
DoCmd.SetWarnings True

موفق باشید

behzad5952
شنبه 26 مرداد 1392, 00:32 صبح
سلام

با تشکر از شما این مشکل هم مرتفع شد.

لطفا کدی رو معرفی کنید که بشه بدون استفاده از آپ دیت کوری مقدار TextFiledName را در Table1 برابر با Null قرار داد.