PDA

View Full Version : سوال: ساخت progress bar و تغییر رنگ

mhmd.tv
جمعه 25 مرداد 1392, 14:06 عصر
دو تا سوال داشتم:
1- می خوام یه progress bar بسازم که شکلش مورد دلخواه خودم باشه؟
چطوری امکان پذیر است؟
از progress bar های موجود در اینترنت چطوری میشه به این منظور استفاده کرد؟

2- می خوام رنگ progress bar که دارم از 0 تا 30 درصد مثلا زرد باشه و از 30 تا 60 درصد سبز باشه در حالی که از 0 تا 30 هنوز زرد است و از 60 تا 90 قرمز باشه در حالی که دو قسمت قبل رنگ خود را حفظ کرده باشند.
خودم با کدی که می نویسم وقتی از 30 رد میشه رنگ کل progress bar عوض میشه، نمی تونم رنگ هام رو حفظ کنم.

با تشکر از پاسخ گویی تان

aliagamon
جمعه 25 مرداد 1392, 15:30 عصر
اگه توانایی شو دارید میتوانید از progress bar خود دات نت استفاده کنید تو یه کلاس(با استفاده از وراثت) و یه progress bar اختصاصی درست کنید با این قابلیت که میخواید...
این چیزی که میخواین فکر نمی کنم که تو اینترنت باشه (دقیقا مثل این ایده نیست)
راحت ترین راه که خیلی هم جالب نیست اما کارا رو اسون میکنه اینه که سه تا progress bar به سه رنگ بزارین و بگین از 0 تا 30 کل بشه 100 اولی(اون زرده) و از 30 تا 60 کل بشه 100 دومی(سبزه) و از 60 تا 90 بشه 100 سومی(قرمزه) .
دومی راحت ترین حالت ممکنه....البته احتمالا داره تو اینترنت باشه یه progress bar واسه این کار شما اما من ندیدم اگرم باشه ...

mousa1992
جمعه 25 مرداد 1392, 15:46 عصر
پست 15 این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?129883-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-C&highlight=progressBar)
میتونی سورس رو دستکاری کنی تا به هدفت برسی

mhmd.tv
جمعه 25 مرداد 1392, 17:54 عصر
اون سورس رو کجای برنامه ام باید اضافه کنم تا بتونم تغییراتی که اعمال می کنم ببینم؟

mhmd.tv
شنبه 26 مرداد 1392, 12:12 عصر
توی یه سایت یه کد بود که می گفت با خاصیت percentsetting میشه یه multi color progress bar درست کرد
اما progressbareditor نمی دونم چیه که یه شی جدید ازش تعریف کرده
ProgressBarEditor progressBarEditor = new ProgressBarEditor();

PercentSetting failedPrecentSettings = new PercentSetting();
failedPrecentSettings.Percent = 50;

failedPrecentSettings.FillAppearance.BackColor = Color.Red;
progressBarEditor.PercentSettings.Add(failedPrecen tSettings);

PercentSetting runningPrecentSettings = new PercentSetting();

runningPrecentSettings.Percent = 100;

runningPrecentSettings.FillAppearance.BackColor = Color.Black;
progressBarEditor.PercentSettings.Add(runningPrece ntSettings);

کسی می تونه کمک کنه