PDA

View Full Version : ارتباط php با mysql در فرمها

rezvani27
شنبه 26 مرداد 1392, 09:37 صبح
سلام

من توی یک فرم دو تا combo box گذاشتم که وصل شده به یک جدول از دیتابیسم.
در دیتابیس اطلاعات خانه ها ثبت شده combo box اول استان های خانه های ثبتی رو میخونه بعد php رو close کردم در combo box بعدی شهر های استانی که انتخاب شده رو میخوام چاپ کنه!!
چطور باید بگم که اطلاعات combo box اول رو بمن بده؟ اصلا php این قابلیت رو داره؟ اگه نداره از چی باید استفاده کنم؟

با تشکر

کامروا
شنبه 26 مرداد 1392, 09:49 صبح
این کار زیاد کاری به PHP نداره شما باید در دیتابیستون دو جدول یکی برای استان و یکی برای شهر ها ایجاد کنید.

جدول استان شامل دو فیلد کد استان و نام استان :
StateID | Title

جدول شهر شامل ۳ فیلد کد شهر ، کد استان و نام شهر :
CityID | StateID | Title

وقتی توی ComboBox استان ها، گزینه ای رو انتخاب میکنید باید کد استان رو بکشید بیرون و تمام شهرهایی که StateID شون برابر با کد استان انتخاب شده هست رو بدست بیارید. سپس لیست شهرهای بدست آمده رو در ComboBox شهرها درج کنید.

rezvani27
شنبه 26 مرداد 1392, 10:19 صبح
این کار زیاد کاری به PHP نداره شما باید در دیتابیستون دو جدول یکی برای استان و یکی برای شهر ها ایجاد کنید.

جدول استان شامل دو فیلد کد استان و نام استان :
StateID | Title

جدول شهر شامل ۳ فیلد کد شهر ، کد استان و نام شهر :
CityID | StateID | Title

وقتی توی ComboBox استان ها، گزینه ای رو انتخاب میکنید باید کد استان رو بکشید بیرون و تمام شهرهایی که StateID شون برابر با کد استان انتخاب شده هست رو بدست بیارید. سپس لیست شهرهای بدست آمده رو در ComboBox شهرها درج کنید.

ممنون از توجهتون

این درسته اما بنده نمیخوام جدول جداگانه ای برای استان و شهر بذاریم چون ممکنه از هر استانی ملک نداشته باشم و فقط استان ها و شهرهایی که ملک ثبت شده رو میخوام واکشی کنم

AliRezaPro
شنبه 26 مرداد 1392, 11:48 صبح
این درسته اما بنده نمیخوام جدول جداگانه ای برای استان و شهر بذاریم چون ممکنه از هر استانی ملک نداشته باشم و فقط استان ها و شهرهایی که ملک ثبت شده رو میخوام واکشی کنم
البته این طرز فکر درست نیست , شما بطور کل همه ی شهره و استان ها را وارد دیتابیس میکنید و از هر استانی که ملک داشتید فقط تیک میزنید یا انتخاب میکنید و در جداول دیگر فقط ID ان رو قرار میدید , کار های دیگر هم میشود کرد , مثلا با یک جدول , جدول را خالی نگه داردید و از هر جایی که ملک داشتید در برنامه بصورت دستی وارد کنید , که زیاد بنده نمی پسندم