PDA

View Full Version : سوال: ساخت صفحه ویرایش در یک سیستم مدیریت محتوا

fatemeh.hosseini
شنبه 26 مرداد 1392, 10:38 صبح
با سلام خدمت همگی

من دارم یک سیستم مدیریت محتوا مینویسم(باید یه طرح ساده ای از جوملا باشه)
برای صفحه ویرایش یک مطلب دو تا سوال دارم:

1- من همه مطالبم رو تو یک gridview نمایش میدم. با انتخاب یک مطلب و زدن دکمه ویرایش به صفحه ویرایش میرم. چه جوری بگم که همین مطلبی که از گریدویو انتخاب کردم ویرایش بشه؟

2-اطلاعات مطلب انتخاب شده رو چه جوری باید منتقل کنم به صفحه ویرایش که آماده تغییر دادن و ویرایش باشن؟

ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه... خیلی زیاد نیاز دارم که جواب بگیرم از اینجا

مرسی

aliblue
شنبه 26 مرداد 1392, 10:44 صبح
کلید اصلی مطلب انتخاب شده رو انتقال بده به صفحه ویرایش(session یا query string) بعد اطلاعات این رکورد را در صفحه ویرایش دوباره از بانک بخون و در کنترل های مورد نظر نمایش بده.

mehrab1387
شنبه 26 مرداد 1392, 10:46 صبح
من دارم این کار رو با querystring انجام میدم.میتونید کد اصلی جدل رو از گرید استخراج کنید و بعد یک کلید ویرایش در هر سطر گرید بزارید و بصورت زیر لینک بدید :
/edit.aspx?id=کد اصلی ....... و سپس در صفحه edit کد id رو با کوئری استرینگ استخراج کنید و به دیتابیس وصل بشید و اطلاعات مربط به اون ای دی رو واکشی کنید و در مکان های مربوط نشون بدید .....
کمی در مورد کوئری استرینگ تحقیق کنید

fatemeh.hosseini
شنبه 26 مرداد 1392, 11:13 صبح
یک دنیا ممنون

fatemeh.hosseini
شنبه 26 مرداد 1392, 12:22 عصر
من دارم این کار رو با querystring انجام میدم.میتونید کد اصلی جدل رو از گرید استخراج کنید و بعد یک کلید ویرایش در هر سطر گرید بزارید و بصورت زیر لینک بدید :
/edit.aspx?id=کد اصلی ....... و سپس در صفحه edit کد id رو با کوئری استرینگ استخراج کنید و به دیتابیس وصل بشید و اطلاعات مربط به اون ای دی رو واکشی کنید و در مکان های مربوط نشون بدید .....
کمی در مورد کوئری استرینگ تحقیق کنید

میشه کدشو بنویسید. من به مشکل خوردم.اولین باره با asp کار میکنم.آشنایی زیادی با کنترل grid ندارم

ممنون میشم

fatemeh.hosseini
شنبه 26 مرداد 1392, 12:38 عصر
کلید اصلی مطلب انتخاب شده رو انتقال بده به صفحه ویرایش(session یا query string) بعد اطلاعات این رکورد را در صفحه ویرایش دوباره از بانک بخون و در کنترل های مورد نظر نمایش بده.

تو گریدویو، یکی از ستون هاش شناسه هستش(همون کلید اصلی هر مطلبه) . حالا من چه جوری باید بگم این سطری که انتخاب شده،محتوای سلول شناسه ش رو بهم بده