PDA

View Full Version : سوال: مشکل ارتباط با پایگاه با استفاده از کلاس های C#‎ در طراحی سایت

mahsa.st
شنبه 26 مرداد 1392, 17:02 عصر
سلام
من توطراحی سایت connection string وتوی web.config تعریف کردم ... برای ارتباط برنامه ام باپایگاه بهم گفتند باید یه کلاس ازنوع cs درست کنی مثل (databaseServis.cs) اونجا پایگاهتو فراخوانی کنی....
اما من کدای سی شارپیشو بلد نیستم...:ناراحت:
کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم ...:لبخندساده:

rezaei_y
شنبه 26 مرداد 1392, 18:24 عصر
یه کلاس به صورت زیر تعریف کن

public class ConnectionClass
{
public static string ConnStr = @"data source=.\SQLEXPRESS;attachdbfilename=|DataDirector y|\MyDBName.mdf;
integrated security=True;user instance=True;";

}

هر جایی از برنامه تون به کانکشن نیاز داشتید از دستور
ConnectionClass.ConnStr
استفاده کنید
بقیه توابع مورد نیاز برای انجام عملیات رو هم میتونید توی همین کلاس تعریف نمایید

arefba
شنبه 26 مرداد 1392, 19:35 عصر
میتونی همون کانکشن استرینگ که تو وب کانفیگ داری رو فراخوانی کنی

mahsa.st
سه شنبه 29 مرداد 1392, 14:54 عصر
یه کلاس به صورت زیر تعریف کن

public class ConnectionClass
{
public static string ConnStr = @"data source=.\SQLEXPRESS;attachdbfilename=|DataDirector y|\MyDBName.mdf;
integrated security=True;user instance=True;";

}

هر جایی از برنامه تون به کانکشن نیاز داشتید از دستور
ConnectionClass.ConnStr
استفاده کنید
بقیه توابع مورد نیاز برای انجام عملیات رو هم میتونید توی همین کلاس تعریف نمایید
منظورم یه چیز دیگه بود... من کانکشنو فراخوانی کردم حالامیخوام یه فرم ثبت نام دانشجویی ایجادکنم... باید کوئریشو تو یه کلاس به اسم databaseService.cs تعریف کنم بعد ازاین کلاس توی صفحات وبم استفاده کنم که این سخته...
public static Boolean AddNewUser(string name, string family, string email, string pass)
{

SqlCommand sqlCommand;
SqlConnection sqlConnection;
try
{

string connectionString = WebConfigurationManager.ConnectionStrings["OnlineShopConnectionString"].ConnectionString;

sqlConnection = new SqlConnection(connectionString);
string query = "insert into [User] (Name,Family,Email,Pass)values(N'{0}',N'{1}',N'{2} ',N'{3}')";
query = string.Format(query, name, family, email, pass);
sqlCommand = new SqlCommand(query, sqlConnection);
sqlConnection.Open();
sqlCommand.ExecuteNonQuery();

return true;
}
catch
{
return false;
}
}
منظورم اینجوری بودکه بعضی از خط کداشو نمی فهمم

RIG000
سه شنبه 29 مرداد 1392, 16:42 عصر
دوست عزیز شما تنها کاری که باید بکنی ado.net رو باید اموزش بدی به خودت . ظرف یک هفته تو همین سایت ها فقط پست ها رو بگردی و بخونی و نمونه برنامه ها رو دانلود کنی و کپی پست کنی . خیلی بهتر از اینکه الان نارحت باشی . چون هیچی نباشه هفته بد خیلی از راهو رفتی...

mahsa.st
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 02:56 صبح
دوست عزیز شما تنها کاری که باید بکنی ado.net رو باید اموزش بدی به خودت . ظرف یک هفته تو همین سایت ها فقط پست ها رو بگردی و بخونی و نمونه برنامه ها رو دانلود کنی و کپی پست کنی . خیلی بهتر از اینکه الان نارحت باشی . چون هیچی نباشه هفته بد خیلی از راهو رفتی...
بیشتراز ado.net باید c# رو آموزش ببینم... ممنون همین کارم میکنم :)
مشکلم حل شد مرسی از راهنماییتون