PDA

View Full Version : سوال: تکس باکس شفاف

juza66
شنبه 26 مرداد 1392, 19:56 عصر
با سلام خدمت دوستان

کسی میدونه بدون استفاده از کامپونت یک تکس باکس شفاف ایجاد کرد؟

من از طریق کامپونت AlphaTextBox (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CDsQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.codeproject.com%2FArticles%2F 13197%2FAlpha-Blended-Transparent-Capable-TextBox-and-Rich&ei=-Z0PUuuVOImZtQb-rIGwAQ&usg=AFQjCNE0vTBiBtxIGrrqrce9rJRxevJ9Og&bvm=bv.50768961,d.Yms) در سایت Codeproject استفاده کنم ولی میخوام خودم یاد بگیریم که با کلاس یا کامپونتی که خودم می خوام بسازم اینکار رو انجام بدم می خوام به هیچ کامپونت یا کلاس خارج از برنامه نویسی خودم وابسته نباشم..

من تویی خود سایت کلی سرچ زدم، کلی تو سایت گوگل و MSDN مایکروسافت سرچ کردم یکسری دستور:

public TransText()
{
this.SetStyle(ControlStyles.SupportsTransparentBac kColor, true);
this.BackColor = Color.Transparent;

InitializeComponent();

}
پیدا کردم ولی نتونستم هیچ استفاده ای کنم کسی از دوستان چنین دستوری نداره بده ما استفاده کنیم؟

mehrdad1991h
شنبه 26 مرداد 1392, 20:03 عصر
دوست عزیز
شفاف یعنی میخوای زیر یعنی پشتش مشخص باشه کاملا شفاف یا اینکه نیمه شفاف ؟
اگر میخوای کاملا پشتش مشخص باشه که خوب کافیه
خود تکست باکس را انتخاب کنی
و از پروپرتی های سمت راست که تو ویژوال نشون میده بری روی BackColor در اونجا فلش کنارش را بزن لیست رنگ ها باز میشه
حالا 3 تا تب هست
تب وسطی نوشته سیستم
برو روش
الان اولین رنگی که نوشته اسمش هست Transparent (با رنگ سفید تقریبا مشخص شده) انتخابش کن
تموم شد

ولی اگر میخوای نیمه شفاف بشه و مثلا رنگ تکست باکس قرمز باشه ولی پشتش هم مشخص باشه یعنی کم رنگ بشه......
برای این باید بشینی کد نویسی کنی و زیاد هم کار جالبی نیست
چون که فقط تو ویندوز 7 جواب میده

parvizwpf
شنبه 26 مرداد 1392, 20:08 عصر
ببین همون alpha چطور گفته خی خودت شبیه اونرو پیاده کن دیگه چه فرقی داره؟

juza66
شنبه 26 مرداد 1392, 21:06 عصر
دوست عزیز تکس باکس رنگ ترانسپورت قبول نمیکنه خطا میزنه در ضمن من عکس زمینه دارم میخوام تکس باکس شفاف شفاف باشه بدون هیچ رنگی فقط موقع تایپ متن نمایش داده بشه

در جواب دوست دوم سایت کد پراجکت هیچ گونه توضیحی درباره نوشتن کامپونت نداده فقط نحوه استفاده اش رو گفته

دوستان همچنان محتاج کمکم

mehrdad1991h
شنبه 26 مرداد 1392, 21:31 عصر
بله
من اشتباه گفته بودم
ولی در همون سایت کدپراژکت این بنده خدا که سورس کارش را هم گذاشته (http://www.codeproject.com/KB/edit/AlphaBlendedTextControls/Source.zip) ....
شما همین را دقیقا کپی کن توی پروژه خودت...

juza66
شنبه 26 مرداد 1392, 21:51 عصر
تشکر دوست من خیلی تویی سایتش گشتم سورسش رو نتونستم پیدا کنم ممنون لینک رو گذاشتی حالا دقیقا متوجه سورس کامپونتش میشم

juza66
شنبه 26 مرداد 1392, 22:00 عصر
شرمنده دوستان کد خلاصه تری وجود نداره؟

اینجور که این سایت کد پراجکت سورس و دستور نویسی کرده واس تا 7 و 8 روز وقت بذارم بینم سورسه چی چی میگه!!!!!

بابا باز دم مایکروسافت گرم با چند خط خاصیت ترنسپورت بعضی از کنترل ها رو فعال میکنه اگه به این سورس کد پراجکت بخوام اکتفا کنم پس همون کامپونتی که گذاشته بصرفه تره خو

وجدانا کسی کد خلاصه تری بذاره دارم دق میکنم..

systam
یک شنبه 27 مرداد 1392, 08:50 صبح
سلام
حالا چه اصراری که کد نویسی شه

mehrdad1991h
یک شنبه 27 مرداد 1392, 09:57 صبح
شرمنده دوستان کد خلاصه تری وجود نداره؟

اینجور که این سایت کد پراجکت سورس و دستور نویسی کرده واس تا 7 و 8 روز وقت بذارم بینم سورسه چی چی میگه!!!!!

بابا باز دم مایکروسافت گرم با چند خط خاصیت ترنسپورت بعضی از کنترل ها رو فعال میکنه اگه به این سورس کد پراجکت بخوام اکتفا کنم پس همون کامپونتی که گذاشته بصرفه تره خو

وجدانا کسی کد خلاصه تری بذاره دارم دق میکنم..
خلاصه ی خلاصه ی خلاصه ی کد را بگم ؟
اومده خودش یه کنترل با کد نویسی ایجاد کرده
و خاصیت های اون کنترول را مشخص کرده
که یکیشون همون شفافیش هست
حالا بگذریم

دوست عزیز این الان اماده هست ، مگه اماده نیست ؟
از خود همین که اماده هست استفاده کن
نمیگم برو dll بگیر و بزار کنار پروژه ات دارم میگم کد هاش که هست
عزیز من شما فقط همین کد ها را توی فرم برنامه ی خودت کپی پیست کن
بسه دیگه نیازی به فهمیدنشون هم نداری کارت هم راه میوفته دیگه......
نحوه ی استفاده را هم فک کنم خودت دیدی دیگه و بلدی....
فقط کدها را کپی پیست کن تموم شد و رفت

mohammadsamadi1377
یک شنبه 27 مرداد 1392, 10:02 صبح
منم یه همچین چیزی میخوام که از محصولات تلریک هستش
109275

juza66
یک شنبه 27 مرداد 1392, 10:25 صبح
حالا چه اصراری که کد نویسی شه

دوست عزیز مرسی بابت کامپونتی که بهم گفتی ولی اصرار من اینه یه راحل ساده بی دردسر واسه این کار پیدا کنم، در ضمن خیلی از دوستان به چنین مشکلی احتمالا برخورد داشتن می خوام اگه برو بچ پیچ کسی راه حلی ساده گیر اورده بده به ما مبتدیان عزیز که استفاده کنیم م م..

وست عزیز این الان اماده هست ، مگه اماده نیست ؟
از خود همین که اماده هست استفاده کن
نمیگم برو dll بگیر و بزار کنار پروژه ات دارم میگم کد هاش که هست
عزیز من شما فقط همین کد ها را توی فرم برنامه ی خودت کپی پیست کن
بسه دیگه نیازی به فهمیدنشون هم نداری کارت هم راه میوفته دیگه......
نحوه ی استفاده را هم فک کنم خودت دیدی دیگه و بلدی....
فقط کدها را کپی پیست کن تموم شد و رفت

دوست گرامی مرسی از پاسخ دندان شکن و بسیار پر عطوفت شما ولی من برنامه نویس مبتدی نیاز دارم از کد سر در بیارم چرا؟

زیرا برای اینکه من مبتدی همیشه دنبال یک راه حل ساده برای چنین مشکلی می اندیششششم مرسی از کمکتون

دوستان محتاج راهنمایی شما هستم اگه هستن دوستانی که بلدن، نمیگن من مبتدی را یه راهنمایی کوچولو کنن

با تشکر

arefba
یک شنبه 27 مرداد 1392, 11:38 صبح
چه کاریه برین wpf استفاده کنید