PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن ستون به datagrid view

Pedram_Parsian
یک شنبه 27 مرداد 1392, 11:12 صبح
با سلام به همه استاد های برنامه نویسی!
و یک سلام ویژه به مدیران این بخش (من سرچ کردم تاپیکی که می خواستم رو پیدا نکردم)

من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم و برنامه یک دفترچه تلفن رو نوشتم که یک فرم داره برنامه نصب برنامه و وقتی صفحه ورود اطلاعات کلیک می کنیم روی یه فرم جدید می ره که کلی اطلاعات رو با زدن کلید ok همه اطلاعات رو توی یک فایل text می ریزه.
خوب حالا من یه فرم جدید ساختم برای مشاهده اطلاعات که وقتی روی دکمه مشاهده اطلاعات کاربران کلیک می کنیم این فرم نمایش داده می شود. توی این فرم من یه data grid view اوردم که داخلش ستون های مختلفی درست کردم (نام و شماره تلفن و ...)
حالا کاری که من می خوام انجام بدم اینه که وقتی کاربر روی کلید ثبت اطلاعات توی فرم ورود اطلاعات کلیک می کنه علاوه بر این که همه اطلاعات رو توی همون فایل text می ریزه، یک کپی از اطلاعات رو توی فرم مشاهده اطلاعات کاربران و توی data grid view بریزه
لطفا کمک کنید
با تشکر ار همه کسانی که به من کمک خواهند کردند :خجالت:

Pedram_Parsian
یک شنبه 27 مرداد 1392, 11:33 صبح
کسی نمیتونه به من کمک کنه؟
:ناراحت::ناراحت:

rezaei_y
یک شنبه 27 مرداد 1392, 11:36 صبح
برای خوندن از فایل و نمایش در گرید ویو اول اطلاعاتی که در فایل ذخیره میشن رو توسط کاراکترهای جداکننده از هم جدا نمایید که خواندنش امکان پذیر باشه

سپس یک datatable ایجاد میکنی با ستون های مد نظرت و اطلاعات رو از فایل میخونی و داخل datatable قرار میدی و در آخر خاصیت datasource گرید ویو رو برابر datatable قرار میدی

پس از هر بار افزودن رکورد جدید به فایل تابعی که اطلاعات رو توی گرید ویو نمایش میده(عملیات بالا) رو فراخوانی کن

Pedram_Parsian
یک شنبه 27 مرداد 1392, 11:41 صبح
ببخشید
ولی من گفتم کاربر مبتدی ام
اگه میشه لطفا یه مثال از همین کدی که گفتید بگذارید
با تشکر