PDA

View Full Version : یه سوال مهم در مورد استفاده از وراثت یا عدم استفاده از اون

resident
یک شنبه 27 مرداد 1392, 11:33 صبح
سلام.

یه سوال خیلی مهم و اساسی دارم.

تو سیستمی که من دارم روش کار می کنم با چند نقش برای شرکتها سروکار دارم. بعضی از شرکتها مشتری هستند، بعضی تامین کننده ، بعضی نمایندگی ، بعضی رقیب و سایر ...

حالا در بعضی حالات ممکنه مثلا تامین کننده من مشتری من هم باشه یا .... یعنی یه شرکت ممکنه بیش از یک نقش داشته باشه.

برای پیاده سازی این من 2 روش به ذهنم میرسه. به نظر شما کدوم بهتره و آیا راه بهتری وجود داره؟

109280

نقصی که در روش اول هست اینه که نمی تونم مثلا یک تامین کننده رو بدون تعریف دوباره در دیتابیس در نقش مشتری هم قرار بدم

ولی خب خوبیش این میشه که مثلا برای به دست آوردن 50 تا تامین کننده نیاز نیست روی 15000 تا رکوردی که توش انواع و اقسام شرکتها هست کوئری بزنم و این روی سرعت تاثیر میذاره.

خوبی روش دوم هم اینه که محدودیتی روی برقراری ارتباط بین شرکتهای مختلف ندارم. به راحتی می تونم بگم کدوم شرکت چه نقشهایی رو در رابطه با شرکتهای دیگه داره.

منتظر نظرات ارزشمندتون هستم

resident
دوشنبه 28 مرداد 1392, 17:48 عصر
مدیران محترم بخش
منتظر قدوم نازنینتون هستیم.
لطفا ما رو دریابید....

محمد سلیم آبادی
دوشنبه 28 مرداد 1392, 22:13 عصر
مساله متاسفانه حداقل برای من نامفهوم هست.
میتونید یک نمونه از داده هایی که قرار هست در این سیستم ذخیره بشه پست کنید؟ تا دقیقا متوجه بشیم که چه داده هایی قرار هست در سیستم درج بشه.

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 28 مرداد 1392, 22:46 عصر
برای من هم نامفهوم بود . و البته سوالات زیادی مطرح هست که تا پاسخ سوالات ما رو بدین خودتون به نتیجه می رسید ! تا صورت مساله هم مشخص نباشه نمیشه راهکاری پیشنهاد کرد .

آیا فقط نقش رو می خواید پیاده سازی کنید ؟ وقتی یه شرکت تامین کننده است چه اطلاعاتی ازش نگهداری میشه ؟ وقتی مشتری باشه آیا اطلاعات خرید و فروش نگهداری میشه ؟

اگر فقط نقش رو می خواید داشته باشید . یه جدول بذارید برای نقش و یه جدول هم برای اطلاعات شرکت . یه جدول واسط هم برای نگهداری نقش هر شرکت که می تونه هم تامین کننده باشه و هم مشتری . و ...

اما اگر بین اینها روابطی هست و خلاصه کار پیچیده تر از اینه . خب برامون مشخص نیست .