PDA

View Full Version : کار با دیتاگرید

barrai
یک شنبه 27 مرداد 1392, 16:51 عصر
با سلام تو فرم ثبت مشتری بعد از هر بار ثبت کردن اطلاعات از تکست باکس ها به داخل دیتا گرید میره و تکست باکسها خالی میشه
حالا میخوام کاری کنم که با انتخاب هر سطر تو دیتا گرید اطلاعات اون سطر بیاد تو تکست باکسهای خودش و اگه تغییری تو باکسها ایجاد شد اطلاعات جایگزین بشه
امیدوارم تونسته باشم منظورما برسونم (تازه کارم دیگه :چشمک: )
یه سوال دیگه :
تو یکی از تکست باکسها تاریخ باید به صورت شمسی نوشته بشه ولی چون هر کسی سلیقه ای این کار را میکنه چطور میشه از کامپونت ها استفاده کرد و اطلاعات را تو باکس مورد نظر آورد

damanpak
یک شنبه 27 مرداد 1392, 18:21 عصر
با سلام تو فرم ثبت مشتری بعد از هر بار ثبت کردن اطلاعات از تکست باکس ها به داخل دیتا گرید میره و تکست باکسها خالی میشه
حالا میخوام کاری کنم که با انتخاب هر سطر تو دیتا گرید اطلاعات اون سطر بیاد تو تکست باکسهای خودش و اگه تغییری تو باکسها ایجاد شد اطلاعات جایگزین بشه

سلام
جواب سوال اول
توی رویداد CellClick دیتاگرید ویو کد زیر رو بزارید

If e.RowIndex >= 0 And e.RowIndex < datagridview1.RowCount Then

With datagridview1.Rows(e.rowindex)
Txtbox1.Text = .Cells(0).Valu
Txtbox2.Text = .Cells(1).Valu
Txtbox3.Text = .Cells(2).Valu
End With

End if

بعد تغییر اطلاعات تکست باکس ها باید توی دکمه ویرایش؛کد مربوط به ویرایش اطلاعات بانک رو بنویسید
سوال دوم رو بیشتر توضیح بده که یعنی چی سلیقه ای؟

barrai
دوشنبه 28 مرداد 1392, 07:17 صبح
سلام
بعد تغییر اطلاعات تکست باکس ها باید توی دکمه ویرایش؛کد مربوط به ویرایش اطلاعات بانک رو بنویسید
سوال دوم رو بیشتر توضیح بده که یعنی چی سلیقه ای؟
ممنون از جوابتون
منظور از سلیقه ای یعنی یه کاربر تاریخ را اینجوری میزنه920528 یکی دیگه 92/05/28 میزنه ویکی دیگه 1392/05/28 .
میخوام که همه به صورت استاندارد (حالت سوم ) باشه

barrai
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 14:28 عصر
دوستان کسی نیست جواب بده

barrai
شنبه 02 شهریور 1392, 08:28 صبح
همچنان منتظر یاری دوستان هستم

lastmory
شنبه 02 شهریور 1392, 11:34 صبح
سلام میتونی از MaskedTextBox استفاده کنی ، و کاربر رو ملزم کنی که به صورت استاندارد ، تاریخ رو وارد کنه
اینطوری