PDA

View Full Version : سوال: مشکل با هرگونه ادرس از قبیل css,image,js و ... در iis

moferferi
یک شنبه 27 مرداد 1392, 17:42 عصر
سلام
امروز داشتم روی یک سایت کار میکردم که یه دفعه به مشکل برخوردم
تمام سایت هایی که قبلا نوشتم را اگه با iis باز کنم هیچ کدوم از فایل های css,java,jq و همچنین عکسها را نشون نمیده.اما اگه سایت را به صورت file system باز کنم و اجرا کنم مشکلی نداره.
ویندوز کامپیوترم هم 2 روزه که نصب شده.و مشکلی نداره.iis را هم پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی بازم فایده نداره.کلا هیچ گونه فایلی را نمیشناسه.
کسی قبلا با همچنین مشکلی برخورد کرده؟

hakim22
یک شنبه 27 مرداد 1392, 19:09 عصر
مشکل در آدرس دهی فایلهای content شماست. در سورس معمولا از url.content یا /~ برای یافتن محل فایلها استفاه میشه. اگر از این دستور استفاده نکرده باشید و بعد سایت رو به نسخهی IIS اصلی (نه Express) منتقل کنید با مشکل مواجه میشید.

احتمال میدم که یک Virtual Directory درست کرده باشید و در زیر اون سایت رو upload کردید. با اینکار مسیر همه ی فایلها عوض میشه و میره زیره آدرس domain که تعریف کردید.

برای اینکه مطمئن بشید مشکل اینه سریعترین راه اینه که موقع publish از طریق VS به حالت Web deploy برید و server رو روی localhost و site name رو روی Default Web Site تنظیم کنید و بعد publish کنید .

احتمالا مشکل شما حل میشه.

راه دیگه برای امتحان کردن مشکل اینه که آدرس کامل یک عکس رو حدس بزنید ( بر فرض اینکه یک سایت دیگه بخواد یکی از عکسهای شما را مستقیما استفاده کنه !) و بعد برگردیدد به source و آدرس عکس رو بدون / یا ~ با آدرس کامل که با http شروع میشه تنظیم کنید و آپلود کنید.
در این صورت مشکل باز برمیگرده و اینکه در سورس آدرس های نسبی مشخص کرده اید و این آدرسهای نسبی فرض می کنند که سایت شما در IIS به عنوان Default قرار داره و یکی از زیر شاخه ها نیست.

moferferi
یک شنبه 27 مرداد 1392, 19:25 عصر
من اصلا نمیخوام پروژه را پابلیش کنم.مسیر دهی فایل ها هم مطمئن هستم درسته.همین الان چند تا سایت روی هاست دارم که داره کار میکنه.ولی همونا را اگه بخوام روی کامپیوترم از طریق iis باز کنم مشکل داره.و اینکه این مشکل امروز پیش اومده.من فبلا به همین روش کار میکردم و مشکلی نداشتمحتی اگه یه پروژه از نمونه که خود ویژوال میسازه را از طریق iis باز کنم همین مشکل را داره