PDA

View Full Version : کمک در انتخاب پایگاه داده مناسب

ArianProg
یک شنبه 27 مرداد 1392, 20:08 عصر
با سلام.

من میخوام محتوبات یک فایل متنی با حجم حدود 900 مگ رو در یک پایگاه داده که شامل یک جدول با 5 ستون است ذخیره کنم.

برنامه من لوکال هست (desktop application)

شما کدامیک از پایگاه های داده رو پیشنهاد میکنید ؟ البته کمی با sql کار کردم.(مبتدی)

لطفا در مورد انتخابتون موارد زیر را نیز توضبح دید :

1- سرعت کار با اون و لود داده ها در دیتاگرید ویو
2- امنیت در برابر دسترسی دیگران به محتویات دیتابیس
3-نصب پیش نیاز و یا dependency برای استفاده از برنامه به همراه دیتابیس در سیستم مقصد با فرض 2 حالت : مثلا sql server نصب نشده و یا اگر نصب شده ورژن آن پایین تر یا بالاتر از sql server هست که برنامه با آن نوشته شده.

من با # visual studio 2010 c کار میکنم.

ممنون از راهنمایی تمامی عزیزان :قلب:

hossein.hosseini
یک شنبه 27 مرداد 1392, 23:56 عصر
سلام دوست عزیز
از sqlserver localdb استفاده کن که ی خورده از اکسپرس پایین تره و دستتم بازه برای گسترش دیتابیس که بعد ها می تونی به هر نسخه از sql server مهاجرت کنی

ArianProg
دوشنبه 28 مرداد 1392, 09:50 صبح
با سلام
یعنی sqlserver localdb برای کار من مناسبه ؟ اون 3 موردی که گفتم رو بر آورده میکنه ؟ اونم برای اون حجم داده ها ؟

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید.

hossein.hosseini
دوشنبه 28 مرداد 1392, 16:49 عصر
سرعتش که عالیه (مثل sql server) نصبش از sqlserver خیلی راحت تره، اصلا برای راحتی نصب ساخته شده، ولی امنیتش هر کی managment studio نصب کنه می تونه ازش استفاده کنه، برای امنیت روش های وجود داره که پیشنهاد نمی شه، sql lite هم جواب کارتو می ده ولی همین مشکلاتو داره، می مونه access که اگه سرعتش نباشه(بد نیست) امنیتو چیزای دیگش خوبه(900 مگ رو فکر کنم جواب بده که localdb حتما جواب می ده)