PDA

View Full Version : سوال: علت از کار افتادن بعضی از اکانت های سایت؟!!

Ehsan Zand
دوشنبه 28 مرداد 1392, 09:40 صبح
سلام دوستان
تازگی مشکل عجیبی توی سایتم پیدا کردم اون هم این که هر از چند گاهی اکانت مدیر سایت از کار میوفته و دیگه مدیر نمیتونه به سایت لاگین کنه (برای لاگین از Membership خود .net استفاده کردم)
و اصلا نمیدونم چرا.
فقط شانسی که آوردم چون دو تا اکانت مدیر داشتم با اون یکی رفتم و دیدم که نام کاربری وجود داره و وقتی حذفش کردم و دوباره ساختمش تونستم باهاش وارد بشم.
یک سایت هم قبلا داشتم که به تناوب همین اتفاق براش تکرار میشد و من فکر می کردم ایراد از چیزهای دیگس.حالا که دوباره اتفاق افتاد گفتم شاید یه مشکل عمومیه و باید کاری برای لاگین انجام میدادم که جا مونده؟!

آیا تا به حال برای کسی همچین چیزی پیش اومده؟ من باید کاری میکردم که نکردم؟

Ehsan Zand
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:01 عصر
خودم مشکلش رو پیدا کردم، ماشالله انقدر دوستان فعالن که 2 ساعت نشده تاپیک من رفت صفحه دوم!
مشکل از تنظیمات "AspNetSqlMembershipProvider" در وب کانفیگ بود و از متغییر "maxInvalidPasswordAttempts" که تعدادش به صورت پیش فرض "5" هست و تا اونجایی که من فهمیدم نمیشه غیر فعالش کرد و تنها کاری که میشه کرد اینه که یه عدد خیلی زیاد بهش بدیم مثل: "2147483647"
گویا این طوره که وقتی تعداد تلاش های اشتباه برای ورود به سایت از 5 تا بیشتر بشه فیلد "IsLockedOut" مقدارش "true" میشه و اکانت قفل میشه. و نمیدونم آیا خود ممبرشیپ ساز و کاری برای باز کردنش داره یا باید خودمون کد بنویسیم.
البته این سوال هم برام هنوز بی جواب مونده که کی رفته 5 بار تست کرده یا شایدم حالت اقدام به هک بوده؟

Ehsan Zand
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:07 عصر
راستی یادم رفت بگم تو سرچ هام به یه عکس بر خوردم که کارایی تنظیمات AspNetSqlMembershipProvider رو خیلی خوب توضیح داده شاید بد نباشه ببینید:
http://static.asp.net/asp.net/images/security/13/images/aspnet_tutorial13_ChangingPasswords_vb_figure01s.p ng