PDA

View Full Version : سوال: ایجاد جدول در data grid view و ریختن محتویات textbox ها درون data grid view بدون دیتا بیس

mahlake
دوشنبه 28 مرداد 1392, 11:19 صبح
سلام دوستان من میخواستم بدون این که اطلاعاتم رو در دیتا بیس ذخیره کنم یا دیتابیسی رو بی دیتا گرید ویوم وصل کنم با کد یک جدول با دو فیلد نام و نام خانوادگی ایجاد کنم و با استفاده از یک باتم با هر بار کلیک اطلاعات تکست باکس 1 و 2 را در سطر های نام و نام خانوادگی بریزم که با هربار کلیک بر بروی باتم اطلاعات جدید را در سطر بعد ثبت کنه...
پیشاپیش از هم فکری و راهنماییتان متشکرم...

RIG000
دوشنبه 28 مرداد 1392, 11:21 صبح
TEXTBOX ها خصوصیاتی دراند تو منوی پروپرتیس ... DATABINDINGS و.... اونجا میتونی تنظیم کنی

mahlake
دوشنبه 28 مرداد 1392, 11:58 صبح
TEXTBOX ها خصوصیاتی دراند تو منوی پروپرتیس ... DATABINDINGS و.... اونجا میتونی تنظیم کنی

خوب دوست عزیز با این روش که نمیشه TextBox ها رو به Data Grid View وصل کرد...!!! ((شاید هم من بلد نیستم))
درضما من میخواستم با استفاده از یک Button دیتا ها رو وارد Data Grid View بکنم...
البته فکر میکنم قبل این کار باید یک جدول در Data Grid View به وجود آورد....

RIG000
دوشنبه 28 مرداد 1392, 12:25 عصر
datagaridview.currentrow.cell[0].value=textbox1.text;

mahlake
دوشنبه 28 مرداد 1392, 14:12 عصر
datagaridview.currentrow.cell[0].value=textbox1.text;

http://mehraz-web.persiangig.com/test.jpg
دوست عزیز من کد شما رو توی دکمه خودم نوشتم اما جواب نمیده...
لطفا به این عکس توجه کنید...
مثلا تو این عکس کاربر در مرحله اول شماره گوشه "12345" را وارد میکند و در مرحله دوم بر روی اضافه کن کلیک میکند...
حالا باید اطلاعات درون دیتا گرید زیر دکمه نمایش داده شود مثل شکلی که با رنگ سبز در دیتا گرید نوشته ام...

amir200h
دوشنبه 28 مرداد 1392, 14:16 عصر
مقادیری که میخواین رو به آرایه تبدیل کنین بعد به دیتاگرید اضافه کنین
string[] row ={txtname.Text,txtfamily.Text};
dataGridView1.Rows.Add(row);

amir200h
دوشنبه 28 مرداد 1392, 14:17 عصر
البته فکر کنم قبلش باید بصورت دستی ستون هات رو به دیتاگرید اضافه کنی

RIG000
دوشنبه 28 مرداد 1392, 14:19 عصر
دوست عزیز من خیلی وقت هست که با گرید کاری نکردم ولی شما پیش فرض هدر های گرید رو تنظیم کن تا گرید لود بشه ...
شماره نامه - تاریخ - محصول - و ....

khokhan
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:37 عصر
سلام دوستان من میخواستم بدون این که اطلاعاتم رو در دیتا بیس ذخیره کنم یا دیتابیسی رو بی دیتا گرید ویوم وصل کنم با کد یک جدول با دو فیلد نام و نام خانوادگی ایجاد کنم و با استفاده از یک باتم با هر بار کلیک اطلاعات تکست باکس 1 و 2 را در سطر های نام و نام خانوادگی بریزم که با هربار کلیک بر بروی باتم اطلاعات جدید را در سطر بعد ثبت کنه...
پیشاپیش از هم فکری و راهنماییتان متشکرم...
اینطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:لبخند:

mahlake
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:25 عصر
اینطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:لبخند:

آقای/خانم khokhan واقعا ممنون فوق العاده بود واقعا کامل و بی نظیر.... ممنون...
من تونستم یکم کدتون دو بهینه تر کنم... :قلب: :گیج: :تشویق: