PDA

View Full Version : مکانیزم ورود به سایت

code_baz
سه شنبه 29 مرداد 1392, 11:21 صبح
کسی میتونه مکانیزم ورود به سایت رو برام توضیج بده
من می خواهم با پایتون برنامه ای بنویسم که به اکانت من تو این سایت دسترسی داشته باشه خلاصه بتونه به سایت ورود پیدا کنه
از سورس صفحات یه چیزایی رو فهمیدم میدونم که باید از post استفاده کرد و هش یه سری اطلاعات رو فرستاد
این اطلاعات چه چیزهایی هستند و نکاتی که به درد میخوره رو می خواستم
ممنون

tadayoni
سه شنبه 29 مرداد 1392, 18:41 عصر
من با پایتون اصلا کار نکردم ولی در مورد ورود به سایت میتونم این اطلاعات رو در اختیارتون بذارم
کوتاه و مختصر نوشتم و در صورت نیاز میتونم بیشتر توضیح بدم
مکانیزم کلی به این صورت هستش که اول کاربر نام کاربری و رمز عبور خودش رو وارد کرده و با استفاده از post اونارو ارسال می کنیم . بعد سمت سرویس دهنده باید اونارو بررسی کنیم که مطابق با اطلاعات داخل پایگاه داده هست یا خیر . در صورتی که اطلاعات تایید شد و کاربر وجود داشت باید براش یه چیزی مثل session ایجاد کنیم که تو همه صفحات بررسی می کنیم تا اگه این session وجود داشت یعنی کاربر وارد شده وگرنه به صفحه Login بره

code_baz
سه شنبه 29 مرداد 1392, 21:25 عصر
من با پایتون اصلا کار نکردم ولی در مورد ورود به سایت میتونم این اطلاعات رو در اختیارتون بذارم
کوتاه و مختصر نوشتم و در صورت نیاز میتونم بیشتر توضیح بدم
مکانیزم کلی به این صورت هستش که اول کاربر نام کاربری و رمز عبور خودش رو وارد کرده و با استفاده از post اونارو ارسال می کنیم . بعد سمت سرویس دهنده باید اونارو بررسی کنیم که مطابق با اطلاعات داخل پایگاه داده هست یا خیر . در صورتی که اطلاعات تایید شد و کاربر وجود داشت باید براش یه چیزی مثل session ایجاد کنیم که تو همه صفحات بررسی می کنیم تا اگه این session وجود داشت یعنی کاربر وارد شده وگرنه به صفحه Login بره

خدمت شما عرض کنم این کلی بود
شما اگه بخواین وارد سایت بشین حالا با هر زبانی باید دقیقا چه اطلاعاتی رو بفرستین(دقیقا یعنی متد هش اون چیه و چه چیزهایی رو باید هش کرد وچه جوری :آیا باید هش اونها رو دوباره هش کرد یا جمع استریگ اونها رو یا ...) بعد اون دیتایی رو که میفرستیم چه جوریه آیا باید urlencode بشه یا نه آیا چیزای دیگه ای رو باید فرستاد
از همکاری شما پیشاپیش ممنونم

SlowCode
سه شنبه 29 مرداد 1392, 23:11 عصر
منم با پایتون کار نکردم ولی یه روشی هست که تو vb6 از اون استفاده میکنیم که راحت هم هست.
یه کامپوننت webbrowser هست که با اون سایت رو باز میکنی بعد با استفاده از شی Dom اطلاعات رو وارد عنصار مربوطه(username,password) میکنی بعد دکمه ورود رو click میکنی و تمام!
خودش phpssid رو ایجاد میکنه.
ممکنه همچنین چیزی تو پایتون باشه! جستجو کن.

code_baz
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 13:20 عصر
form id="navbar_loginform" action="login.php?do=login (http://barnamenevis.org/view-source:http://barnamenevis.org/login.php?do=login)" method="post" onsubmit="md5hash(vb_login_password, vb_login_md5password, vb_login_md5password_utf, 0)"> <fieldset id="logindetails" class="logindetails"> <div> <div> <input type="text" class="textbox default-value" name="vb_login_username" id="navbar_username" size="10" accesskey="u" tabindex="101" value="نام کاربری" /> <input type="password" class="textbox" tabindex="102" name="vb_login_password" id="navbar_password" size="10" /> <input type="text" class="textbox default-value" tabindex="102" name="vb_login_password_hint" id="navbar_password_hint" size="10" value="کلمه عبور" style="display:none;" /> <input type="submit" class="loginbutton" tabindex="104" value="ورود" title="نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید و یا بر روی 'ثبت نام' برای ثبت نام در تالار کلیک کنید." accesskey="s" /> </div>

md5hash(vb_login_password, vb_login_md5password, vb_login_md5password_utf, 0
این md5hash چه تابعیه برای جاوا اسکریپته؟ در واقع من تو فرستادن اطلاعات مورد نیاز مشکل دارم نمیدونم چی رو با چه فرمتی بفرستم

tadayoni
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:13 عصر
form id="navbar_loginform" action="login.php?do=login (http://barnamenevis.org/view-source:http://barnamenevis.org/login.php?do=login)" method="post" onsubmit="md5hash(vb_login_password, vb_login_md5password, vb_login_md5password_utf, 0)"> <fieldset id="logindetails" class="logindetails"> <div> <div> <input type="text" class="textbox default-value" name="vb_login_username" id="navbar_username" size="10" accesskey="u" tabindex="101" value="نام کاربری" /> <input type="password" class="textbox" tabindex="102" name="vb_login_password" id="navbar_password" size="10" /> <input type="text" class="textbox default-value" tabindex="102" name="vb_login_password_hint" id="navbar_password_hint" size="10" value="کلمه عبور" style="display:none;" /> <input type="submit" class="loginbutton" tabindex="104" value="ورود" title="نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید و یا بر روی 'ثبت نام' برای ثبت نام در تالار کلیک کنید." accesskey="s" /> </div>

md5hash(vb_login_password, vb_login_md5password, vb_login_md5password_utf, 0
این md5hash چه تابعیه برای جاوا اسکریپته؟ در واقع من تو فرستادن اطلاعات مورد نیاز مشکل دارم نمیدونم چی رو با چه فرمتی بفرستم

این md5hash تابع نیست
اصلا چنین تابعی توی جاوااسکریپت نداریم
یه function هست که خود برنامه نویس نوشته و از اینجا فراخوانی کرده. توی اون function عملیات مورد نظر خودش رو قرارا داده