PDA

View Full Version : حرفه ای: آپدیت برنامه دارای بانک اطلاعاتی SQL SERVER

m_iman_e
سه شنبه 29 مرداد 1392, 13:06 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز

من برنامه ای نوشتم که دارای بانک اطلاعاتی SQl است

سوالی که از شما دوستان داشتم اینه که چطور می تونم برنامه را آپدیت کنم به نحوی که دیتا بیس جدید جایگزین دیتا بیس قدیم بشه اما اطلاعات دیتا بیس قدیم از بین نره

مثلا اگه یکسری فیلد به جداول اضافه کردم یا جداول جدیدی ایجاد کردن این تغیرات در بانک اطلاعاتی قدیمی در زمان به روز رسانی نرم افزار اعمال بشه

خواهش می کنم جواب بدید خیلی مهمه واسم

m_iman_e
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 11:10 صبح
کسی نیست جواب بده ؟ یه نفر کمک کنه

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 11:35 صبح
هر تغییری که روی دیتابیس انجام میدید باید ازش Script تهیه کنید.
برای این کار یا به ازا هر بار تغییر، Script اونو بصورت دستی توی یک فایل ذخیره کنید و یا با استفاده از نرم افزارهای مقایسه کننده ، فایل قبلی دیتابیس و فایل آپدیت شده رو بهش بدید و اسکریپت کلی تغییرات رو بدست بیارید.

بعد از تهیه Script ، با استفاده از یک App کوچیک اونو رو روی دیتابیس اجرا کنید.

davidrobert
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 13:42 عصر
برای این کار یا به ازا هر بار تغییر، Script اونو بصورت دستی توی یک فایل ذخیره کنید و یا با استفاده از نرم افزارهای مقایسه کننده ، فایل قبلی دیتابیس و فایل آپدیت شده رو بهش بدید و اسکریپت کلی تغییرات رو بدست بیارید.

ممنون بابت راهنمایی خوبی تان خواهشن برای به روز رسانی برنامه و بانک اطلاعات که اطلاعاتش از بین نره و بانک اطلاعات به روز بیشه آموزشی هستش در اختیار ما قرار بدید خیلی راه کار خوبی هستش این برای به روز کردن برنامه خواهش طریقی برای به روز کردن برنامه و پایگاه داده از شبکه فیلم آموزشی دارید که اطلاعات قبلی دیتابیس رو از بین نبره و اطلاعات داخل برنامه و دیتاببیس به روز بیشه قرار بدید یک دنیا ممنون میشم.

m_iman_e
شنبه 02 شهریور 1392, 09:56 صبح

سلام دوست عزیز میشه نحوه تهیه script از دیتا بیس و نحوه استفاده کردن ازش را آموزش بدی

lastmory
شنبه 02 شهریور 1392, 11:31 صبح
سلام برای اسکریپت تهیه کردن از دیتابیس باید مسیر زیر را دنبال کنید
روی دیتا بیس مربوطه کلیک راست کنید و از قسمت Task گزینه Generate Script را کلیک کنید ، در این قسمت میتونید مشخص کنید که از کدوم قسمت دیتابیس اسکریپت میخواهید ، از جداول ، از دیتاها از فانکشن ها از پروسیجرها یا از ویو ها
اما اگر از تغییراتی که توی هر جدولی که میدی اسکریپت میخوای ، باید همون لحظه ای که تغییراتت رو میخوای ذخیره کنی اسکریپتشو بسازی ، خود sql این اسکریپتو میسازه اگر فعالش کنی از این قسمت
از منوی Tools گزینه Option رو انتخاب کن و از بخش Designers ، گزینه Auto generate change scripts رو تیک بزن ، حالا وقتی تغییری در یک جدول ایجاد میکنی ، sql به صورت اتوماتیک اسکریپت تغییراتتو generate میکنه ، بدون اینکه به دیتاهات آسیبی بخوره
موفق باشی