PDA

View Full Version : سوال: چگونگی نمایش میزان پیشرفت و زمان باقی مانده برای انجام پروسه

papeli_83
سه شنبه 29 مرداد 1392, 17:29 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

من یه برنامه محاسباتی سنگین دارم که خروجی این برنامه جوابهایی دارد که هرکدام از جوابها دارای 10 تا پارامتر هستندحالا میخوام با استفاده از progress bar و background worker درصد پیشرفت کار و همچنین زمان انجام کار رو داشته باشم ( یعنی وقتی کاربر دکمه run رو کلیک کرد کل زمان نشون داده بشه و با پیشرفت کار از زمان کم بشه, مثل وقتی که فایلی رو کپی میکنیم زمان رو نشون می ده) اما متاسفانه نمیدونم برای انجام درصد پیشرفت کار BackgroundWorker1.ReportProgressرو چطور مقدار دهی کنم و همچنین روش محاسبه زمان رو بشکلی که بالا توضیح دادم رو نمی دونم :گریه:

bitasoft.ir
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:11 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

من یه برنامه محاسباتی سنگین دارم که خروجی این برنامه جوابهایی دارد که هرکدام از جوابها دارای 10 تا پارامتر هستندحالا میخوام با استفاده از progress bar و background worker درصد پیشرفت کار و همچنین زمان انجام کار رو داشته باشم ( یعنی وقتی کاربر دکمه run رو کلیک کرد کل زمان نشون داده بشه و با پیشرفت کار از زمان کم بشه, مثل وقتی که فایلی رو کپی میکنیم زمان رو نشون می ده) اما متاسفانه نمیدونم برای انجام درصد پیشرفت کار BackgroundWorker1.ReportProgressرو چطور مقدار دهی کنم و همچنین روش محاسبه زمان رو بشکلی که بالا توضیح دادم رو نمی دونم :گریه:

در مورد بخش اول یعنی اجاد پروگرس بار در لینک زیر توضیحات جامع و کامل داده شده:

http://www.tutorialspoint.com/vb.net/vb.net_progress_bar.htm

در مورد بخش دوم هم شما باید در ابتدا الگوریتم محاسبه زمان رو بر اساس حجم و نوع فایل به دست بیارین و سپس در برنامه بگین خودش بر اساس اون الگوریتم تنظیمات رو انجام بده.
خود برنامه نمی تونه پیش بینی کنه.
باید ابتدا و انتها مشخص باشه.