PDA

View Full Version : سوال: خارج گردن روزهای تعطیل از تفاضل دو تاریخ

wolfstander
سه شنبه 29 مرداد 1392, 20:17 عصر
سلام
یه راهنمایی میخواستم
اون هم اینکه من یه دیتابیس فروش دارم
بودجه فروش هر روز رو هم دارم
حالا میخوام گزارش بگیرم که از یک تاریخ تا تاریخ دیگه ای هست
تفاضل دو تاریخ میشه مثلا ً 14
اما این وسط دوتا جمعه هم هست
یک روز تعطیل رسمی هم هست
حالا به جای 14 باید بودجه ضربدر 11 بشه
یعنی سه روز ازش کم بشه که تعطیل بوده و عملا ً فروشی انجام نشده
حالا میخواستم بدونم که چه راه حلی برای رسیدن به عدد 11 وجود داره
با تشکر فراوان

saeed1234n
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 14:32 عصر
با سلام
دوست عزیز
فکر می کنم یک راه خیل ساده و دم دستی این است که در کدتان به ازای هر 7 روز یک روز بابت تعطیلات روز جمعه کم شود و تکس باکسی را هم قرار دهید که بطور دستی تعطیلات رسمی غیر از جمعه ما بین دو تاریخ را در آن وارد کنید .

wolfstander
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 14:44 عصر
متاسفانه این کار امکانپذیر نیست
چون روزهای تعطیل دیگر هم در سیستم وجود دارد
به خصوص اینکه مدیرعامل میخواد گزارش بگیره، وقتشو نداره که روز تعطیل رو بزنه

saeed1234n
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:17 عصر
با سلام
دوست عزيز مي توان يك كوئري درست كنيد و كليه روزهايي كه در آن فروش داشته ايد را درج كنيد - زمانيكه مديرعامل مي خواهد فاصله بين دو تاريخ را گزارش بگيرد
برنامه به كوئري مراجعه كرده و تعداد روزهاي فروش بين اين دو تاريخ را محاسبه مي كند .طبيعتا روزهاي تعطيل محاسبه نخواهند شد .

Abbas Amiri
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 17:37 عصر
سلام

در مورد روزهای جمعه مشکلی نیست چون توابعی برای بدست آوردن شماره روز و یا نام آن وجود دارد . مشکل اصلی روزهای قمری است که در بعضی روزها مقدار واقعی آن با آنچه توابع هجری قمری بر می گرداند متفاوت است .

master13111
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:47 عصر
پیشنهاد من اینه که روزای تعطیل رو تو یه جدول داشته باشین. کار ساده ایه. تمام روزهای جمعه + اول تا پنجم فروردین+ 14و15 خرداد+ 22بهمن+ ..... که با یه دستور تو جدول اینزرت میشن بعلاوه اون چند تا تعطیلات قمری که دستی اینزرت میشن. کلن برای هر سال حدود 40 تا رکورد میشه
حالا وقتی لازم شد گزارش بگیرین اختلاف دو تاریخ رو درمیارین از طرفی هم یه کویری میگیرین ببین بین دو تا تاریخ مورد نظر چند تا تعطیلی هست از اون عدد اول کم میکنید.