PDA

View Full Version : برنامه نویسی برای شبکه

NewProgramer
شنبه 05 فروردین 1385, 18:15 عصر
سلام
من تا بحال برنامه هام رو با VB.NET2003 نوشتم و شبکه هم نبودن حالا میخام یه برنامه بنویسم که باید بتونه هم توی شبکه کار کنه هم بصورت تک یوزره میشه بگید اصلاٌ باید چیکار کنم؟ :متفکر:
خیلی توش موندم نمیدونم چیکارکنم :متفکر:
مرسی

M.kavyani
یک شنبه 06 فروردین 1385, 11:15 صبح
بانکت رو بذار روی سرور و از طریق وی بی بهش متصل شو. خیلی ساده است. مشکل شما در کجاست؟

NewProgramer
یک شنبه 06 فروردین 1385, 16:57 عصر
میشه ConnectionString رو بگید و یه مشکل دیگه هم که هست اینه که اگر این برنامه روی شبکه نباشه چی؟ اونوقت باید چیکار کرد؟

M.kavyani
یک شنبه 06 فروردین 1385, 18:05 عصر
میشه ConnectionString رو بگید
با سلام
شما در بخش سرور باید نام سرور شبکه رو بنویسد. هنگامی که که شبکه رو ایجاد کردید یکی میشه کلاینت و دیگری سرور. شما باید نام سرور را در کانکشن استرینگ بنویسید.( این مسائل بیشتر بر میگرده به مسائل شبکه.)

و یه مشکل دیگه هم که هست اینه که اگر این برنامه روی شبکه نباشه چی؟ اونوقت باید چیکار کرد؟
متوجه منظورتون نشدم. اگر برنامه رو شبکه نباشه میشه همون حالت عادی که گفتید باهاش کار کردید دیگه!

NewProgramer
دوشنبه 07 فروردین 1385, 08:07 صبح
بله .ولی آیا برنامه ی رو که برای شبکه نوشتیم رو اگه بخایم بصورت تک کاربره نصب کنیم چی؟ منظورم اینه که اونوقت براش مشکلی پیش نمیاد?

M.kavyani
دوشنبه 07 فروردین 1385, 11:28 صبح
بله .ولی آیا برنامه ی رو که برای شبکه نوشتیم رو اگه بخایم بصورت تک کاربره نصب کنیم چی؟ منظورم اینه که اونوقت براش مشکلی پیش نمیاد?
با سلام
اگر منظورتان از یک کاربر یک Cilent است نه هیچ مشکلی پیش نمی آید.(به عبارتی میشه دوتا کامپیوتر یکی که سرور است و دیگری کلاینت.) این یکی از ساده ترین حالتها است. اگر تعداد کاربران هم بیشتر شود هیچ مشکلی پیش نمی آید چون خود SQL این کاربران را مدیریت می کند. خیالت راحت راحت باشه.
در پناه حق موفق و کامروا باشید

NewProgramer
دوشنبه 07 فروردین 1385, 11:49 صبح
منظور من این بوده که اصلاٌ شبکه ای در کار نباشه فقط یک کامپیوتر باشه نه اینکه دو کامپیوتر که یکی بشه سرور و یا نه اینکه فقط یک کلاینت باشه فقط وفقط یک کامپیوتر
راستی من خواستم به سرور وصل بشم بهمerr داد آیا روی سرور باید تنظیمات خاصی انجام بشه؟

M.kavyani
دوشنبه 07 فروردین 1385, 13:20 عصر
منظور من این بوده که اصلاٌ شبکه ای در کار نباشه فقط یک کامپیوتر باشه نه اینکه دو کامپیوتر که یکی بشه سرور و یا نه اینکه فقط یک کلاینت باشه فقط وفقط یک کامپیوتر
خوب اگر فقط یه کامپیوتر باشه میشه همون حالتی که در ابتدا گفتید دیگه!! :متفکر:

سلام
من تا بحال برنامه هام رو با VB.NET2003 نوشتم و شبکه هم نبودن حالا میخام یه برنامه بنویسم که باید بتونه هم توی شبکه کار کنه هم بصورت تک یوزره میشه بگید اصلاٌ باید چیکار کنم؟ :متفکر:
خیلی توش موندم نمیدونم چیکارکنم :متفکر:
مرسی

راستی من خواستم به سرور وصل بشم بهمerr داد آیا روی سرور باید تنظیمات خاصی انجام بشه؟
ارورش چی بود؟

hamed_bostan
دوشنبه 07 فروردین 1385, 14:08 عصر
سلام . فرض کنید من 2 تا کامپیوتر دارم که یکی نامش هست pc1 و دومی هست pc2 و بانک sql server من روی pc1 نصب هست و راه اندازی شده . یرنامه من هم هم روی pc1 نصب هست و هم روی pc2 . ممنون می شم بگین connectionstring واسه pc2 چی میشه و من باید چی بنویسم واسه connectionstring . ضمنا هر دو سیستم به هم شبکه هستند .

ممنون

NewProgramer
دوشنبه 07 فروردین 1385, 15:42 عصر
منم دقیقاٌ همینو میخام بدونم و اینکه هنگام نصب برنامه از کجا متوجه بشیم که این سیستم سرور هست یا کلاینت است؟

NewProgramer
دوشنبه 07 فروردین 1385, 15:43 عصر
ببینید من میگم این برنامه که برای شبکه نوشته میشه اگر توی شبکه نصب نشه چه اتفاقی میفته؟ آیا همون کامپیوتر رو بعنوان سرور میشناسونیمش یا یه راه دیگه داره؟