PDA

View Full Version : مبتدی: انتخاب ورژن دیتابیس برای وب سایت خبری

Maryam_1368
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 08:54 صبح
سلام.
من تازه شروع به یادگیری asp.net کردم.
توی محیط VS 2010 دیتابیس رو ایجاد میکنم.
حالا سوال من اینه که این دیتابیس واسه یه سایت خبری جواب میده یا نه؟
چون فکر میکنم رایگان هستش محدودیت داره.
و سوال دوم این که اگه بخوام از نسخه اصلی دیتابیس sql server استفاده کنم باید چی کار کنم؟

bomb23
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 10:39 صبح
نسخه اصلی رو دانلود کن نصب کن به جای اینکه توی vs دیتا بیس بسازی تو sal managment بساز بعد اونو add کن به پروژت و استفاده کن.

Maryam_1368
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 11:16 صبح
نسخه اصلی رو دانلود کن نصب کن به جای اینکه توی vs دیتا بیس بسازی تو sal managment بساز بعد اونو add کن به پروژت و استفاده کن.
..مرسی از پاسختون
من sql managmenr رو نصب کردم..وقتی میخام به سرور کانکت بشم چندتا حالت مختلف داره..یکیش اینه که نقطه (.) میزاریم و به سرور لوکال وصل میشم درسته؟
واسه اینکه نسخه دیتابیس من interprise باشه موقع وصل شدن و ساختن دیتابیس باید از . استفاده بکنم؟

bomb23
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 12:53 عصر
همین که شما . زدید و وصل شدید یعنی اوکیه کار، حالا تو قسمت database پایگاه دادتون رو بسازید بعد تو VS از server explorer گزینه add new connection رو بزنید و سرور رو . یا (local) بدید بعد دیتا بیستون رو انتخاب کنیدو دیگه مثه حالت express از اینجا به بعد بهش دسترسی دارید.

Maryam_1368
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 13:51 عصر
همین که شما . زدید و وصل شدید یعنی اوکیه کار، حالا تو قسمت database پایگاه دادتون رو بسازید بعد تو VS از server explorer گزینه add new connection رو بزنید و سرور رو . یا (local) بدید بعد دیتا بیستون رو انتخاب کنیدو دیگه مثه حالت express از اینجا به بعد بهش دسترسی دارید.
من یه زمانی سی شارپ کار میکردم..زمانی که توی sql server دیتابیس رو میساختیم باید موقع کانکت شدن به sql managment از ../SQLEXPRESS استفاده میکردم تا بتونم دیتابیس رو Cut کنم و کنار فایل های پروژه بیارم.
ولی اگر از دستور . استفاده کنم واسه کانکت شدن اونوقت دیتابیس رو که میسازم دیگه نمیتونم کنار پروژه کات کنم چون حتما باید Attach شده باشه به sql server
حالا سوال من اینه که فرض کنید ما دیتابیس رو از نوع Enterprise ساختیم .پس در نتیجه باید دیتابیس به sql server اتچ شده باشه.
حالا زمانی که بخوایم سایت رو آپلود کنیم چه بلایی سر ConnectionString میاد؟
چون ConncetionString نسخه Express زمین تا آسمون با Enterprise فرق داره.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم

Maryam_1368
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:34 عصر
کسی نیست کمک کنه؟ :اشتباه:

nice_boy_a
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 12:38 عصر
سلام.
همونطور که bomb23 (http://barnamenevis.org/member.php?245762-bomb23) گفت باید SQL Server رو نصب کنی.
شما میخوای سایت درست کنی، پس چرا باید بانکتو کنار پروژت کات کنی؟ بانک رو باید با استفاده از ConnectionStringبهش متصل شد نه اینکه کات کنی بزاری کنار پروژت. حالا درسته بانکت ماله خودت ولی نه اینکه بزاریش ور دله پروژت :لبخند:

Maryam_1368
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 23:35 عصر
سلام.
همونطور که bomb23 (http://barnamenevis.org/member.php?245762-bomb23) گفت باید SQL Server رو نصب کنی.
شما میخوای سایت درست کنی، پس چرا باید بانکتو کنار پروژت کات کنی؟ بانک رو باید با استفاده از ConnectionStringبهش متصل شد نه اینکه کات کنی بزاری کنار پروژت. حالا درسته بانکت ماله خودت ولی نه اینکه بزاریش ور دله پروژت :لبخند:
ConnetiotnString زمانی که بانک کنار پروژه باشه به صورت زیر هستش:
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Db.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

حالا اگه به sql server اتچ شده باشه connectionString کلا عوض میشه..

اون وقت زمانی که بخایم دیتابیس رو به هاست منتقل کنیم چی مییشه؟

bomb23
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 23:51 عصر
سلام
شما وقتی بخوای آپلود کنی آره میشه همونجا کنار پروژت بذاری تو پوشه App_Data وقتی هم بخوای از sql server هاست استفاده کنی فقط connection string هم اینطوری میشه:

workstation id=YourHostIP ; user id=YourUsername; password=YourPassWord;data source=YourHostIP ; persist security info=False;initial catalog=YourDataBaseName