PDA

View Full Version : سوال: علامت سوال شدن کاراکتر فارسی در دیتا بیس

mamad174
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 18:35 عصر
با سلام خدمت همه مشکل بنده اینه که بنده در حال طراحی 7 وب می باشم 6 وب اول داخل ایکس پی هیچ مشکلی نداشتند ولی الان که وب خفتم رو در محیط seven کار میکنم متن فارسی در textbox ها مشکلی ندارن والی وقتی در بانک ثبت میشن تبدیل به علامت سوال میشم وب رو آپلود کردم ولی باز تو محیط سرور این مشکل حل نشد می خواستم بدونم ایراد از صفحات یا از تنظیمات sql server

ممنون می شم مشکلمو حل کنید.

meisam3322
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 18:44 عصر
سلام،
قبل از هر فیلد متنی N قرار بده مثال : fname=N'" & TextBox1.text & "'" و نوع فیلدهای متنی رو برابر nvarchar(MAX)
MAX تعداد کارکترها می باشد

mamad174
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:59 عصر
ممنون از جوابتون ولی کد من اگر به این شکل باشه چی کار کنم چون بنده با دستور sql درج می کنم

da.SelectCommand.CommandText = ("insert table name(username,password,Namefamily) values (" + "'" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "','" + TextBox3.Text + "')");

mahdioo12194
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 21:11 عصر
مثلا

string sql = "insert into patient(name,patientcode,family,tell,flag,voroddat e) values( N'" + this.textBox1.Text + "',N'" + this.textBox3.Text + "',N'" + this.textBox2.Text + "',N'" + this.textBox4.Text + "',N'بیمار',N'" + this.textBox6.Text + "')";

ramin_nouri
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 21:20 عصر
ممنون از جوابتون ولی کد من اگر به این شکل باشه چی کار کنم چون بنده با دستور sql درج می کنم

da.SelectCommand.CommandText = ("insert table name(username,password,Namefamily) values (" + "'" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "','" + TextBox3.Text + "')");
به این صورت خواهد بود:

da.SelectCommand.CommandText = ("insert table name(username,password,Namefamily) values (" + "N'" + TextBox1.Text + "',N'" + TextBox2.Text + "',N'" + TextBox3.Text + "')");

dgmuhammad
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 21:34 عصر
خوب چرا این کار رو کنه تو دیتا بیس فیلد ها رو از جنس
nvarchar
یا
ntext
بساز خودش درست کار میکنه