PDA

View Full Version : مخفی کردن پنجره اصلی اکسس با دستور shell

hamid-nice
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:19 عصر
با سلام
چطورمی شه با استفاده از دستور shell و قرار دادن آن در یک دگمه ، پنجره اصلی اکسس همان فایل اکسس را مخفی کرد ؟
با تشکر

RESMAILY
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:29 عصر
به نام خدا
با سلام . حالا حتما بايد با دستورshell باشه؟!

salambeshoma
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:57 عصر
سلام دوستان منم خیلی وقته دنبال موضوع مخفی کردن محیط اکسس هستم ولی کدها رو میذارم تو فایلم بهمراه ماژول مربوطه ولی کلا مخفی میشه و مینی مایز میمونه تا ریستارت کنم لطفا منم راهنمایی بفرمایین

hamid-nice
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 11:55 صبح
به نام خدا
با سلام . حالا حتما بايد با دستورshell باشه؟!
با سلام
ترجیحا بله

سلام دوستان منم خیلی وقته دنبال موضوع مخفی کردن محیط اکسس هستم ولی کدها رو میذارم تو فایلم بهمراه ماژول مربوطه ولی کلا مخفی میشه و مینی مایز میمونه تا ریستارت کنم لطفا منم راهنمایی بفرمایین
پیشنهاد می کنم شما یک تاپیک جداگانه با عنوان مخفی کردن پنجره اصلی اکسس ایجاد کنید تا دوستان هر راهی را که بلد هستند ارایه کنند اینطوری هم انواع راهها در یک تاپیک جمع می شود و هم به نتیجه دلخواه و کاملتری می رسید

با تشکر

amir91
یک شنبه 03 شهریور 1392, 13:29 عصر
لازم به ریست کردن برنامه نمی باشد. باید داخل task manager در سربرگ processes نرم اکسس را ببندید

hamid-nice
سه شنبه 15 بهمن 1392, 00:51 صبح
با سلام
بالاخره یک راهی پیدا کردم

Dim strPathAccess, strPathD As String
Const Q As String = """"

strPathAccess = SysCmd(acSysCmdAccessDir) & "msaccess.exe"
strPathD = "D:\sample.mdb"

Shell _
Q & strPathAccess & Q & " " & Q & strPathD & Q, vbMinimizedFocus
End Sub

این کد ها به خوبی فایل sample.mdb را باز می کنند
فرض شده فایل sample.mdb در درایو D قرار داره و کدهای فوق برای یک دگمه که بر روی یک فرم که در یک فایل دیگری قرار داده شده ، نوشته شده است .
سوال
1-اگر این فایل پسورد 123 داشته باشه چطور باید اون را تعبیه کنیم ؟
2- وقتی از vbMinimizedFocus استفاده می کنیم در فایل باز شده راست کلیک از کار می افته و غیر فعال می شه ولی از حالتهای دیگه این مشکل وجود نداره
آیا کسی می تونه این دو مشکل را حل کنه ؟
در صورت نیاز بفرمایید تا نمونه ای ضمیمه کنم
با تشکر

alireza1382
شنبه 27 تیر 1394, 20:34 عصر
دوست عزیز برای اینکه مجبور نشی ری استارت کنی می تونی از منوی task manager سر برگ process برنامه در حال اجرای access.exeرا پیدا کنی وبعدش end process کنی