PDA

View Full Version : نحوه ارتباط بین چند جدول در دیتابیس

mor_zia
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:51 عصر
سلام
من تو وبسایتم از سیستم membership در asp استفاده کردم.
و بدون مشکل میتونم کاربر ثبت کنم و از امکانات سایت استفاده کنه
حالا سوالم اینجاست که من میخوام وقتی یک کاربر ثبت شد ، بعد از ورودش بتونه اطلاعات پروفایلش رو تکمیل کنه
من واسه اینکار یه جدول تو دیتابیس درست کردم به اسم tblProfile، حالا میخوام وقتی کاربر وارد صفحه تکمیل اطلاعات کاربری شد اول اسم کاربری خودش رو بصورت غیر فعال ببینه و سایر اطلاعات رو وارد کنه و وقتی دکمه ثبت رو زد اطلاعات به همراه نام کاربریش تو جدول tblprofile ثبت بشه
یه راهنمایی می خواستم
مرسی

reza roozbeh
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 22:41 عصر
به نظر من شما آی دی رو ذخیره کن بجای username یعنی فیلد کلیدی تمام جدول هاتون با آی دی کاربر باشه

mor_zia
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:11 عصر
به نظر من شما آی دی رو ذخیره کن بجای username یعنی فیلد کلیدی تمام جدول هاتون با آی دی کاربر باشه
میتونی بیشتر برام توضیح بدی
من تو بحث دیتابیس زیاد حرفه ای نیستم
من الان تو جدول پروفایل یه ستون به اسم UserId دارم که کلید اصلی کردم
تو membership هم یه جدول هست به اسم aspnet_Users که تو او هم UserId کلید اصلی هست
حالا نمیدونم چطور جدول user رو به جدول profile ارتباط بدم
مرسی

fakhravari
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:27 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?319398

mor_zia
سه شنبه 05 شهریور 1392, 16:57 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?319398
جناب fakhravari
من از اون پست استفاده کردم، دقیقا دیدم که وقتی کاربر وارد قسمت پروفایلش میشه اطلاعاتش رو میتونه ویرایش و ثبت بکنه
ولی تو دیتابیس همه اطلاعات رو تو یک ستون به اسم profile با خاصیت text ذخیره می کنه
من مشکلم اینه که میخوام بعدا بتونم یک کوئری درست کنم که مثلا لیست تمام کاربرهای سایت رو بصورت یک جدول ازش خروجی بگیرم. با این حالت نتونستم
بهتر دیدم که یک جدول جداگانه با نام profile درست کنم و وقتی کاربر جدید ثبت شد وقتی رفت اطلاعاتش رو ویرایش کرد و ثبت کرد همه اطلاعات لازم تو جدول profile جدید ثبت بشه
؟؟

fakhravari
سه شنبه 05 شهریور 1392, 17:01 عصر
یک جدول میانه بسازید اطلاعات پروفایل اونجا بریزید و راحت روش select بگیرید

mor_zia
یک شنبه 10 شهریور 1392, 19:46 عصر
یک جدول میانه بسازید اطلاعات پروفایل اونجا بریزید و راحت روش select بگیرید
خب دقیقا سوال من هم همینجاست دیگه
من جدول میانه درست کردم به اسم Profile. حالا وقتی یک کاربر جدید ثبت میشه نام کاربری و اطلاعات اولیش تو جدول aspnet_Users ذخیره میشه. خب
من میخوام وقتی که یک کاربر لاگین میکنه و اطلاعات پروفایلش رو میخواد تغییر بده ، تو جدول profile ، بر حسب نام کاربری یک ردیف ایجاد بشه و اطلاعات تکمیلی به همراه نام کاربری توش ذخیره بشه
این یه تیکه رو راهنماییم کنین لطفا. مرسی

fakhravari
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 17:49 عصر
بر روی پرفایل کار سخت میشه و فکر نکنم بشه select روش زد.