PDA

View Full Version : چطوری میشه در php.ini سرور تغییرات ایجاد کرد

alirezador
یک شنبه 06 فروردین 1385, 10:29 صبح
سلام دوستان من میخواستم بدونم چطوری میشه در php.ini سرور تغییرات ایجاد کرد و مثلا curl ها را فعال و یا فایل error را غیر فعال کرد حتی شده فقط واسه سایت خودمون

oxygenws
یک شنبه 06 فروردین 1385, 10:37 صبح
صفحات زیر رو به ترتیب و **دقیق** مطالعه کنید.
http://php.morva.net/manual/en/configuration.changes.php
http://php.morva.net/manual/en/ini.php

alirezador
یک شنبه 06 فروردین 1385, 11:28 صبح
من اینها را دیدم ولی فعلا بازم نمیتونم curl را فعال کنم اگه میشه لطفا یک مثال بزنید

oxygenws
یک شنبه 06 فروردین 1385, 11:49 صبح
پس این صفحه رو هم دقیق بخون.
http://php.morva.net/manual/en/ini.core.php

پ.ن: اگر دقیق نخونی، مطمئن باش دیگه جوابت رو نمی دم!!!! :D

alirezador
یک شنبه 06 فروردین 1385, 12:05 عصر
اگه یک مثال بزنید کلا میفهمم

alirezador
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 18:19 عصر
آقای oxygenws به خدا help در مورد php دم دست هست ولی مثال در این مورد نزده شما لطف کنید یک مثال بزنید

ramram
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 22:58 عصر
شما هر مقداری رو نمی تونید تغییر بدین برخی با تابع ini_set
و برخی دیگر توسط فایل htaccess امکان پذیرند برخی هم اصلا قابل تغییر نیستند
اما برای تغییر ستینگها در Htaccess باید به صورت زیر عمل کنید

php_value [PHP directive name] [value]
php_flag [PHP directive name] [On|Off]
php_admin_value [PHP directive name] [value]
php_admin_flag [PHP directive name] [On|Off]

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 13:24 عصر
خیلی ممنون از راهنماییتون فکر میکنید این دستور هم بشه راه انداخت

--with-curl[=DIR]

ramram
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 16:58 عصر
دوست گلم آخه چرا یکمی خوتون تلاش نمی کنید به لینک زیر مراجعه کن نوشته که چه ستینگهایی قابل تغییرند ولی باور کن اگه خودت بگردی تا جواب سوالاتت رو پیدا کنی کیفش بیشتر می شه
http://php.morva.net/manual/en/ini.php#ini.list
کل صفحه رو بخون دقیقا توضیح داده Changeable بودنشون به چه صورتی هست

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 19:13 عصر
به خدا هدف از احداث این سایت آموزشه چه در خارج چه داخل ایران همه از طریق سوال پرسیدن به جواب میرسن
این را مطمئن باش که گشتم چرا خودت را اینقدر بالا میگیری خیلی چیزهای آسون هستن که هر چقدر بگردی جوابش نیست ولی با پرسیدن در این جور مکانها فوری به جواب میرسی

برای مثال 4 روز واسه یک مسئله وقت گزاشتم ولی در همان روز آولی که در این سایت پرسیدم خیلی خوب جوابم را دادن

د در ضمن بازم نتونستی جوابم را بدی مشکل من همین curl هستش که در بعضی از سرور ها به صورت پیش فرض off هستش

و تو help خود php اگه بگردی میبینی که برای باز کردنش باید on بشه

Installation
To use PHP's CURL support you must also compile PHP --with-curl[=DIR] where DIR is the location of the directory containing the lib and include directories. In the "include" directory there should be a folder named "curl" which should contain the easy.h and curl.h files. There should be a file named libcurl.a located in the "lib" directory. Beginning with PHP 4.3.0 you can configure PHP to use CURL for URL streams --with-curlwrappers.
و این کار ها را با چند دستور امتحان کردم
ولی نشد حالا شما بگید
و مطمئن باش که تقریبا یک ماه سر جمع دنبال این ماجرا بودم چون خیلی ضروری بود و نشد حالا اینجا پرسیدم که شاید دوستان جواب بدن که متاسفانه اینجا امدن کلکل نه مباحثه

ramram
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 21:14 عصر
هدف من هم همینه مهم نیست که تو زود به جواب برسی خیال می کنه مثلا اگر من به فرض محال (که محال نیست پس گیر ندی) یه چیزی می دونم که تو نمی دونی از کجا یادگرفتم خوب ازهمین سایتهای انگلیسی زبان با ساعتها وقت گذاشتن بوده وما نمی خوایم شما به اینجا وابسته بشین یعنی به عبارتی نمی خوایم مشق شب برای کسی حل کنیم حالا این رو من برای تو و سوال دیگه ای رو تو برای دیگری نمی دونم متوجه منظورم میشی می دونی تو میگی

برای مثال 4 روز واسه یک مسئله وقت گزاشتم ولی در همان روز آولی که در این سایت پرسیدم خیلی خوب جوابم را دادن
باور کن اون 4 روز ارزشش به مراتب بیشتر چون در کنارش با کلی چیز دیگه آشنا شدی این رو مطمئن باش حداقل به عنوان کسی که یه مدت خیلی کمی از تو بیشتر کار کرده نه بیشتر می دونه

اما در مورد سوالت curl یکمی بددست سرورت چیه ویندوز که انشاالله نیست و تو دقیقا می خوای چه کار کنی که به اون نیاز داری تحت شرایط تو نمی تونی به روی سروری که اصلا اکستنشنها libcurl رو نداره (ویندوز) و یا پی اچ پی رو با اون کامپایل نکردن (سیستم های مبتنی بر nix*) از سی یو آر ال استفاده کنی در سطح یک کار حرفه ای خصوصا زمانی که کارت می خواد یه product باشه بهتره از مواردی مثل curl و یا mcrypt و ... استفاده نکنی فراموش نکن که تو یک developer ایرانی هستی و قرار که برای ایرانی ها کد بنویسی با همه امکانات و محدودیتهای موجود .

alirezador
جمعه 11 فروردین 1385, 11:53 صبح
جواب سوالتون را در پیام خصوصی دادم از مدیر بخش خواهش میکنم اگر مقدور باشه این تاپیک را close بکنه