PDA

View Full Version : کدام دیتابیس برای برنامه بهتر است؟

pouria_bayat
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 12:20 عصر
سلام دوستان.
من میخواستم توی برنامه ام از دیتابیس sql از طریق Linq استفاده کنم ولی چون میخواستم کاربر نتونه به اطلاعات دیتابیس دسترسی داشته باشه یا نتونه اطلاعات رو تغییر بده فکرم به این موضوع بود که اطلاعات رو Encrypt کنم قبل از ذخیره ولی یکسری موضوع های دیگه فکرمو مشغول کرد اینکه برای استفاده از دیتابیس Sql باید حتما SqlExpress نصب باشه و اینکه ممکنه کاربر نتونه اینکارو به درستی انجام بده و ...
حالا سوالاتی که دارم در مورد همین موضوع هستش.
که: به نظرتون کدوم دیتابیس بهتره برای مواردی که ذکر شده؟!!!
ممنون میشم از نظراتتون استفاده کنم.

hamid_hr
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 12:31 عصر
بستگي به اطلاعاتت داره
اگه زياده ميتوني از sql serve يا sql express استفاده كني
كم هستش ميتوني از sqlite يا access استفاده كني
براشون ميتوني پس بزاري نيتونن بازش كنن

pouria_bayat
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 12:53 عصر
اگر میشه حمید جان کمی در مورد دیتابیس های موجود مزیت ها و تفاوت هاش هم بگید تاپیک جامع تر میشه مثلا همانطور که گفتید : Sql برای کار با حجم داده های زیادتری هستش و Sqlite , access نه.
سوالی که هستش امنیت کدوم یکی بهتره و سرعت کدوم بیشتره؟ در ضمن کار با کدوم یکی راحتره؟ همه این سوالات دلایلی میشه برای انتخاب موثر.
مثلا گذاشتن پسورد روی دیتابیس به هیچ وجه قابل دستیابی نیست؟
بازم تشکر.

sohil_ww
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 13:19 عصر
مثلا گذاشتن پسورد روی دیتابیس به هیچ وجه قابل دستیابی نیست

همچین چیزی بعیده
هر کدی یه روز شکسته میشه

بهتر شما از sql server استفاده کنی(البته به نظر من) همه اینایی که می خوایو یه جا داره

mousa1992
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 15:12 عصر
برای استفاده از دیتابیس Sql باید حتما SqlExpress نصب باشه و اینکه ممکنه کاربر نتونه اینکارو به درستی انجام بده و ...
میتونید sql رو بدون نیاز به دخالت کاربر نصب کنید ( توی ی پست در موردش توضیح داده شده سرچ کنید پیداش میکنید - silent mode installation بهش میگن )

به نظرتون کدوم دیتابیس بهتره برای مواردی که ذکر شده؟!!!

چیزی در مورد پروژتون نگفتید - دیتابیس های مانند access قابل رمز گذاری هست که شکستن رمزش فک نکنم کار سختی باشه و همون encrypt کردن دیتا های ضروری به نظرم کاربردی تر هست و دیتابیس access تنها مزیتش اینه که رو هر سیستمی تقریبا میشه گفت وجود داره و نیاز به نصب این سیستم مدیریتی شاید نباشه ولی خب اگه پروژتون بزرگ هست و با داده های زیاد سروکار دارین و نیاز به سرعت در کار هست به dbms های قوی نیاز دارید مانند sql server enterprise edition
راستی نسخه express مربوط به sql هم برا پروژه های کوچیک و تست خوبه

موفق باشید