PDA

View Full Version : سوال: کار با کامپایلر دات نت فریم ورک

parsa lotfy
جمعه 01 شهریور 1392, 00:10 صبح
سلام دوستان ...
شاید بعضی هاتون بدونید که اگه تکه کد زیر رو :C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\csc /target:winexe program.cs >result.txt
program.exe

در یک فایل با پسوند .bat با نام compile.bat بنویسید و یک سورس کد سیشارپ با پسوند .cs با نام program.cs در کنارش ایجاد کنید و همچنین فایل result.txtرو نیز در کنارشان ایجاد کنید ، هنگامی ک فایل comile.bat را اجرا کنید ، فایلprogram.cs ب وسیله ی کتاب خانه ی دات نت فریم ورک کامپایل شده ، فایل exe ساخته میشود و خطای احتمالی نیز درresult.txt نوشته میشود...
اگر این ترفند را بلد نبودید ، حالا یاد گرفتید !
اما سوال من اینست ک چگونه سورس فایل compile.bat را طوری بنویسم ک صرفا نیازی نباشد ک فایل program.cs حتما در کنار خودش باشد و همچنین فایل exe و result.txtرا در مکانی غیر از کنار خودش ایجاد کند...این سوالات من نیاز مند بلد بودن دستورات سیستمی است ، اگر من رو راهنمایی کنید ممنون میشوم ...با تشکر

aliagamon
جمعه 01 شهریور 1392, 00:44 صبح
ااولا که چرا bat ؟میتونی با IcodeCompiler یه برنامه بنویسی که با اون کامپایل کنی(تو خود سی #)....
من خیلی با کامند های ویندوز اشنا نیستم ولی تو شل اسکریپت میتونی یه متغییر تعریف کنی و ادرسو از کاربر بگیری و از اون استفاده کنی...(دقیقا مثل وقتی میمونه که یه console app میسازین

parsa lotfy
جمعه 01 شهریور 1392, 07:52 صبح
من با icodcompiler اینکارو کردم ، ی برنامه نوشتم ک یک تکس باکس داشت و یک دکمه داشت ، دکمه رو ک میزدم متن داخل تکس باکس کامپایل میشد و اجرا میشد ولی وقتی برنامم رو تویه ی کامپیوتر دیگه اجرا کردم ارور runtime داد ...