PDA

View Full Version : سوال: حل مشکل پروژه مدرسه

mohabad
جمعه 01 شهریور 1392, 02:51 صبح
سلام دوستان
من تازگی تصمیم گرفتم یک پروژه برای مدیریت یه مدرسه درست کنم.
ولی همون اول کار به مشکل برخوردم.
برنامه دارای دیتابیس میباشد . برنامه رو طوری طراحی کردم که همون اول کار که برای اولین بار برنامه رو اجرا میکنی برای ورود به بخش اصلی باید یک ثبت نام صورت گیرد که من همه کارها رو انجام دادم ولی مشکل اینجاست که وقتی در فرم1 روی Register For Login کلیک میکنی فرم2 ظاهر میشه و باید اونجا ثبت نام کنی ثبت نام که انجام داده شد دکمه ی Close که زده شد دوباره فرم1 برای Login کردن اکانت ساخته شده ظاهر میشه که مشکل همین جاست که وقتی اکانتی رو که ساخته شده وارد میکنی باز همون Error رو میده در صورتی که باید فرم3 ظاهر بشه .
ممنون میشم این مشکل رو حل کنید و راه حل و چگونگی حل این مشکل رو توضیح بدید
دانلود (http://www.uploadbaz.com/jqzhr9lag8m3)

FastCode
جمعه 01 شهریور 1392, 03:02 صبح
لطفا سوالتون رو مرتب تر بنویسید.من به جز این که یک جایی خطا میده چیزی متوجه نشدم.مطمئنم بقیه هم همین حس رو دارن.

mohabad
شنبه 02 شهریور 1392, 01:45 صبح
لطفا سوالتون رو مرتب تر بنویسید.من به جز این که یک جایی خطا میده چیزی متوجه نشدم.مطمئنم بقیه هم همین حس رو دارن.

ببین داداش فرم اول وقتی گزینه ی register fo login رو میزنی فرم 2 ظاهر میشه . در فرم 2 وقتی ثبت نام انجام میشه و برمیگردی به فرم1 و میخای برنامه رو لوگین کنی با همون اکانتی که در فرم 2 ساختی پیغام خطای error رو میده در صورتی که اگه یوزر وپسورد رو درست وارد کرده باشی باید فرم3 لوگین شه.ولی در ینجا هم اگه یوزر و پسورد رو درست وارد کنی خطا میده وهم اگه اشتباه وارد کنی. خیلی واضح توضیح دادم

sh711917
شنبه 02 شهریور 1392, 02:22 صبح
لطفا error که نوشته را اینجا بنویس تا اگه کسی می تونه کمک تون کنه

mohabad
شنبه 02 شهریور 1392, 02:59 صبح
بابا ارور نمیده . من نمیدونم توضیح از این بهتر میشه چی؟:متفکر:
مطمنم اصلا برنامه رو چک نکردید.
شما در فرم 2 یه اکانت بسازید و بیاید اکانت رو در فرم 2 لوگین کنید ببینید چی میشه!!! بابا پیغام message box میده . یعنی همون error.

این کد کلید Finish در فرم 2 که اکانت رو ذخیره میکنه .
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{
registeredTableAdapter.Insert(last_NameTextBox.Tex t.Trim(), first_NameTextBox.Text.Trim(), user_NameTextBox.Text.Trim(), passwordTextBox.Text.Trim());
MessageBox.Show("ذخیره شد");
}
catch
{
MessageBox.Show("Error");
}
}

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
Form1 frm = new Form1();
this.Hide();
frm.Show();
}
}
}

این کد Login هست که در صورت صحیح بودن یوزر و پسورد باید فرم 3 لود شه که نمیشه و پیغام message box میده . یعنی همون error.
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
//if (user_Name__TextBox.Text.Length <= 0 && password__TextBox.Text.Length <= 0)
// MessageBox.Show("فیلدهای مربوط به ورود را وارد نمایید");
try
{
user_PassTableAdapter.Fillby(sclConnectionDataSet. Tables, user_Name__TextBox.Text.Trim(), password__TextBox.Text.Trim());
if (user_PassBindingSource.Count != 0)
{
Form3 frm = new Form3();
this.Hide();
frm.Show();
}
else
{
MessageBox.Show("error");
}
}
catch
{
MessageBox.Show("Error");
}

}

دیگه نمیدونم توضیح از این بیشتر چی میشه؟!!!!!!!!!!!!!!:متفکر:

sadrap2
شنبه 02 شهریور 1392, 06:51 صبح
من بتون پيشنهاد مي كنم كه قدم به قدم تtry ها رو حذف كنيد تا ببينيد تو كدوم مرحله اين مشكل پيش مياد اگه اينكار رو كرديد و ارور بانك اطلاعاني رو داد مي فهمين كه يه همچين ركوردي احتمالا ايجاد نشده و و و و,....
اميد وارم كمتون كنه