PDA

View Full Version : سوال: ذخیره داده

sagggad
شنبه 02 شهریور 1392, 16:23 عصر
سلام دوستان.من به تازگی باویژوال بیسیک دات نت کار می کنم.الانم یه سوال مهم داشتم ومیدونم خیلی مبتدیه اما ازتون خواهش می کنم سریع ترجواب منو بدین:من برای ورود به یه نرم افزار رمزگذاشتم.حالا میخوام کاربر به دلخواه خودش رمز روعوض کنه.وقتی رمز رو عوض می کنه رمزی که خودش داده به جای کد اولیه ی من ذخیره شه.
در ضمن به وسیله ی دستور If رمز روتایید می کنه.
من 13 سالم بیشتر نیست خواهشا یه توضیح کامل به هم بدین.واقعا ممنونم:تشویق::بوس::ناراحت:

ali.rk
یک شنبه 03 شهریور 1392, 20:03 عصر
این سوال من هم بود دوست سجاد جان ؟
برای این کا ر احتمالا باید رمز رو در یک فایل متنی یا در یک رجستری ذخیره کنی . (کد این قسمت رو بلد نیستم ... واسه ریجستری رو بدید بهتره . فایل متنی رو هم دادید خوبه. می دونم تو فرم هست .((یه بار توضیح بیشتر ضرر نداره) لینک هم دادید مشکلی نداره )) .
اما واسه نعویض رمز باید دو textbox بزاری بعد چک کنی ببینی متن برابر بعد تو ریجستری یا فایل ذخیره کنی .
if textbox1.text=textbox2.text then
'کد مربوط به ریجستری
end if

sagggad
دوشنبه 04 شهریور 1392, 10:59 صبح
علی آقا از راهنماییت ممنوم.فقط فایل متنی منظورت یک فایل نوت پد هستش؟درضمن باید دیدبا چه کدی می شه رمز جدیدی که کاربروارد کرده روتبدیل به یک فایل متنی کرده ودر رجیستری ذخیره کرد؟!:لبخندساده::متفکر:

sagggad
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:00 صبح
اگرمشیه آدرس ایمیلت روهم برام بنویس.ممنون

biyarjomandi
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 15:19 عصر
یه نمونه از ذخیره داده در رجیستری برات میزارم ... بهترین راه برای شما رجیستری هست ولی نحوه استفادش با توجه به کد خودت درست باید بشه .
Dim myString As String = textbox1.text
My.Computer.Registry.SetValue("HKEY_CURRENT_USER\s oftware\my app", "mykeys1", TextBox2.Text)

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

textbox1.text = My.Computer.Registry.getValue("HKEY_CURRENT_USER\s oftware\my app", "mykeys1", Nothing)

end sub()

End Sub

Mani_rf
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 18:27 عصر
از دستورات SaveSettings و GetSettings استفاده کنید. هم راحت تره هم بی دردسر.
جستجو کنید نمونه زیاد مطرح شده.