PDA

View Full Version : کار نکردن دستور on error

mostafag
یک شنبه 03 شهریور 1392, 14:09 عصر
سلام

دوستان من این کد رو توی برنامه نوشتم ولی عمل نمیکنه :

On Error GoTo E_R
a = 12 / 0
MsgBox a

E_R:
If Err.Number <> 0 Then
MsgBox Err.Description, vbExclamation, "Error"
End If

توی ویندوز سون که من دارم عمل نمیکنه و از برنامه خارج میشه!!
ممنون میشم بگید اشکالش کجاشه؟

miladatashin
یک شنبه 03 شهریور 1392, 14:57 عصر
کد مشکلی نداره.
وی بی رو run as administrator اجرا میکنید؟

hamalous
یک شنبه 03 شهریور 1392, 15:06 عصر
منم گفته دوست عزیزمون رو تایید می کنم من توی ویندوز سون و ایکس پی تست کردم خروجی شد عکس زیر،فکر کنم همون خروجی مورد نظرتون باشه

Shahab.
یک شنبه 03 شهریور 1392, 15:18 عصر
کد On Error فقط در زمانیکه برنامه کامپایل شده باشه عمل میکنه

mostafag
یک شنبه 03 شهریور 1392, 15:22 عصر
خیلی ممنون دوستان ولی توی سیستم من عمل نمیکنه!!

عکس پیوست رو نگاه کنید
حتی موقع کامپایل هم ارور میده و کامپایل نمیکنه!!

لطفا بگید مشکل از کجاست

vbhamed
یک شنبه 03 شهریور 1392, 15:43 عصر
سلام
كد درسته، ضمنا كنترل خطا در محيط خود وي بي هم كار مي‌كنه و نياز به كامپايل نيست
مشكل شما اينه كه متغير a رو تعريف نكردين
مي‌تونيد Option Explicit رو از بالاي كد برداريد ولي اينكار توصيه نميشه، بهتره متغيرهاتون رو تعريف كنيد

mostafag
یک شنبه 03 شهریور 1392, 15:49 عصر
خب بازم فرقی نمیکنه و عمل نمیکنه!!
خیلی عجیبه برا هیچی عمل نمیکنه!! کلا این کد الان توی سیستم من عمل نمیکنه!

hamalous
یک شنبه 03 شهریور 1392, 16:25 عصر
مطمئن نیستم دوست عزیز ولی بعضی وقتها این اتفاق برای من هم میفتاد کد رو می نوشتم درست بود ولی عمل نمیکرد و ارور میداد من میگم یه پروژه دیگه باز کنید و همین قسمت a=12/0 رو توش بنویسین و بعد اون کپی کنید تو کدتون ببینید کار میکنه یا نه یه کم عجیبه ولی من تقریبا همین کار رو می کردم یعنی از کدهای دیگه قسمتی رو که جواب نمی داد کپی میکردم من کد رو به صورت سورس قرار میدم شما دانلود کنید ببینید هنوز مشکل داره یا نه

mostafag
یک شنبه 03 شهریور 1392, 16:57 عصر
ممنون از شما دوستان

من همینکارو کرده بودم! اولش توی پروژه ی اصلیم که میزدم جواب نمیداد بعد فکر کردم شاید توی پروژم کار نمیکنه ولی توی پروژه جدیدم تست کردم بازم کار نمیکرد!!
تا الان میترسیدم که نکنه توی سیستم مقصد هم کار نکنه ولی از پروژم ستاپ ساختم بردم توی سیستم دیگه مشکلی نداشت و کار میکرد ولی نمیدونم چرا روی سیستم خودم کار نمیکنه!!

میگم نکنه یه سیستم دیگه هم مثل سیستم من باشه بعد این مدیریت خطا روش کار نکنه؟؟!؟! اگه اینطوری باشه که این مدیریت خطا میشه کشک!!

hamalous
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:03 عصر
ممنون از شما دوستان

من همینکارو کرده بودم! اولش توی پروژه ی اصلیم که میزدم جواب نمیداد بعد فکر کردم شاید توی پروژم کار نمیکنه ولی توی پروژه جدیدم تست کردم بازم کار نمیکرد!!
تا الان میترسیدم که نکنه توی سیستم مقصد هم کار نکنه ولی از پروژم ستاپ ساختم بردم توی سیستم دیگه مشکلی نداشت و کار میکرد ولی نمیدونم چرا روی سیستم خودم کار نمیکنه!!

میگم نکنه یه سیستم دیگه هم مثل سیستم من باشه بعد این مدیریت خطا روش کار نکنه؟؟!؟! اگه اینطوری باشه که این مدیریت خطا میشه کشک!!
سلام دوست عزیز منظور من این نیست که از تو پروژه اصلی در بیارین ببرید جای دیگه ،شما سورس من رو دانلود کن همین سورس رو ببرید کپی کنید تو پروژتون ضرر که نداره امتحان کنید

mostafag
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:07 عصر
سلام دوست عزیز منظور من این نیست که از تو پروژه اصلی در بیارین ببرید جای دیگه ،شما سورس من رو دانلود کن همین سورس رو ببرید کپی کنید تو پروژتون ضرر که نداره امتحان کنید

تشکر از شما
همینکارو کردم ولی بازم اثری نداشت! انگار که اصلا on error نوشته نشده.
الان که متوجه شدم این کد توی سیستم کاربر درست عمل میکنه ولی خب اگه سیستم کاربر هم مثل سیستم من باشه چی میشه؟؟!! تمام سوال من همینه.

mehran901
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:29 عصر
ی موردی بود ی بسته powerpack که نصب میکردیم ویبی مشکل پیدا میکرد دستور on error کلا دیگه کارایی نداشت ... احتمال داره واسه اضافه شدن امکانات محیط کامپایلرتون از این بسته ها نصب کرده باشین ... :متفکر:

محسن واژدی
دوشنبه 04 شهریور 1392, 06:36 صبح
سلام علیکم
جلوگیری از اررور دادن برنامه (http://barnamenevis.org/showthread.php?356738-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87&p=1572960&viewfull=1#post1572960)

موفق باشید

vbhamed
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:21 صبح

سلام
از منوي Tools گزينه Option سپس تب General رو انتخاب كنيد، بعد از بخش Error Trapping گزينه Break in Class Module رو انتخاب كنيد تا ديگه اين خطا رو اينطوري بهتون نشون نده

mostafag
دوشنبه 04 شهریور 1392, 12:34 عصر
تشکر مشکل با همین راه حلی که گفتید حل شد.