PDA

View Full Version : سوال: قیمت نوشتن برنامه و پشتیبانی از آن

shakilman
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:14 عصر
سلام دوستان
من این سوال را در یک بخش دیگر پرسیدم ولی متاسفانه هیچ پاسخی نگرفتم
من در یک شرکت تولیدی مشغول کار هستم از این ماه قراره براشون ساعتی کار کنم و برنامه بنویسم
میخواستم بدونم با ساعتی چقدر باهاشون مذاکره کنم؟
یه توضیحی در مورد برنامه ها خدمتتون عرض کنم...
همه ی برنامه ها با #C نوشته میشن و پایگاه داده SQL و تحت شبکه و چند کاربره هستن با سطح دسترسی های مختلف، گزارش گیری با کریستال ریپورت و ... در کل مربوط به واحدهای مختلف شرکت هستن و تعاملات واحدها با همدیگه
بعد از نوشتن برنامه بحث پشتیبانی هم هستش که اونم یه قیمت داره!!
حالا به نظر شما با ساعتی چقدر براشون برنامه بنویسیم و به قول معروف مظنه هر ساعت برنامه نویسی چنده؟؟
در ضمن شرکت با این مسئله که روی برنامه ها قیمت گزاری کنم و حالت پروژه ای بشه اصلا موافق نیست و فقط به صورت ساعتی حاضره همکاری کنه!!
از دوستان و مدیران محترم که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواهشمندم که قیمت هر ساعت برنامه نویسی را با توجه به شرایطی که عرض کردم اعلام نمایند

ma.rad
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:28 عصر
تو تاپیک های زیادی درموردش بحث شده ، به خیلی پارامترها بستگی داره .
تا حالا ندیدم یه برنامه رو ساعتی بنویسن ولی ساعتی پیشنهاد ونظر من ساعتی 20تا 100 هزارتومانه.

salargham
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:39 عصر
سلام
معمولا برنامه ها رو بر اساس امکانات و بر حسب تعداد فرمی که داره قیمت گذاری میشه،که پشتیبانی اون هم جدا بر حسب مدت زمان محاسبه میشه که بعضی از پشتیبانی ها از قیمت برنامه هم بیشتره.
برنامه نویسی در حد معمول هم میتونه به ازای یک روز کاری (8 ساعت) حدود 50,000 باشه.

sohil_ww
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:48 عصر
ساعتی برنامه بنویسن !!!!! :متعجب:
مگه راننده ماشینه ؟!

اینجوری برنامه نویس یه خط و تو 5 روز می زنه :قهقهه:

البته دیدم که می گن قیمت پروزت بسته به زمانی که صرفش کردی *یه مبلغ ولی اینجوری ندیده بودم

shakilman
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:48 عصر
ساعتی 100 تومان :افسرده: یعنی در هفته اگه 20 ساعت برم شرکت میشه هفته ای 2 میلیون و ماهیانه 8 میلیون!:کف:
با توجه به برنامه ای که از من میخوان به نظر شما با ساعتی چقدر موافقت کنم!؟؟ منظورم اینه که این سبک برنامه نویسی ساعتی چند باید انجام بشه که برای هر دو طرف به صرفه باشه!!
یه مسئله دیگه اینه که یک برنامه ممکنه 200 ساعت زمان ببره و بعدش هم پشتیبانیش هم هست که اونم باید بدونم به چه صورت محاسبه کنم؟؟
تا آخر این هفته باید باهاشون قرارداد ببندم

shakilman
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:53 عصر
اینجوری برنامه نویس یه خط و تو 5 روز می زنه :قهقهه:

به این صورت هم نیست و از طریق واحد IT ارزیابی به شکل هفتگی صورت میگیره و روند برنامه نویسی باید گزارش داده بشه چه تحلیل و چه کد نویسی ولی خب راه در رو هم داره ولی داداش ما از اوناش نیستیم:چشمک:! شرکت جایی نمیخوابه آب زیرش بره

mousa1992
یک شنبه 03 شهریور 1392, 18:55 عصر
در ضمن شرکت با این مسئله که روی برنامه ها قیمت گزاری کنم و حالت پروژه ای بشه اصلا موافق نیست و فقط به صورت ساعتی حاضره همکاری کنه!! دلیل داره این حرفشون که در ادامه متوجه میشی

برنامه نویسی در حد معمول هم میتونه به ازای یک روز کاری (8 ساعت) حدود 50,000 باشه. شما درست می فرمایید و متاسفانه تو ایران بیش از این هم نمیدن ! باید بگم که یکم زیادی هم گفتی!

آگهی استخدامی از شرکتی رو دیدم توی نت که مالزیایی بود و برنامه نویس سی شارپ میخواستن با حقوق ساعتی 50 - 60 دلار توجه کن که به ازای هر ساعت این مبلغ رودر نظر گرفته بودن ؛ اونوقت توی اصفهان ی شرکتی بود برنامه نویس حرفه ای C میخواست با کلی سابقه و تخصص اونوقت فک میکنی چقد ماهیانه میخواست پول بده ؟ 700 هزار !!!

حالا متوجهی چرا شرکت با پروژه ای انجام دادن برنامه ها مخالفت کرده ؟ شما هر برنامه به صورت تخصصی بخوای بنویسی بسته به میزان کارش هرچقدرم که کوچیک باشه برنامه ای کمتر از 1 تومن نیست حالا طرفم حتما کار شمارو دیده و پیش خودش فکر کرده که اگه شمارو استخدام کنه و ماهیانه ازش حقوق بگیرید میتونید ماهی دوتا از اون پروژه ها براش بنویسید !

همه این حرفا انتقاد بود و نمیشه انتظار داشت که تو ایران بابت ساعتی برنامه نویسی 50 تا 60 دلار بهت بدن
همونطور که دوستمون salargham (http://barnamenevis.org/member.php?226491-salargham) گفتن فک میکنم اگه بتونی با این قیمت ( 8 ساعت کار 50 ) قانعشون کنی دستو بردی - البته شرایط مالی اون شرکت و درک مسئولین از برنامه نویسی رو هم در نظر بگیرین ممکنه بتونین بیشتر هم ازشون بگیرید شایدم نصف همین مبلغ !
موفق باشی

ویرایش :
اقا منظورم از 8 ساعت 50 تومن در صورتی بود که روزانه اونجا مشغول به کار باشین و مثل کارمندای اون شرکت با احتساب مرخصی ها و بیمه و دیگر مزایا .

shakilman
یک شنبه 03 شهریور 1392, 19:12 عصر
من قبل از این قضیه در همین شرکت در واحد برنامه ریزی مشغول کار بودم و اتفاقا چندتا برنامه کوچیک هم نوشتم(برنامه وزن محصول،برندهای شرکت،گزارشات واحد چاپ و ...)
حقوق دریافتیم هم ماهیانه به ازای 240 ساعت کارکرد 650 تومان بود به این مبلغ اگه عیدی و سنوات و مرخصی رو اضافه کنیم میشه تقریبا ساعتی 3400 تومان!
ولی الان که قراره فقط براشون برنامه بنویسم و ساعت کاریم هم به زیر 100 ساعت در ماه تقلیل یافته با چه مبلغی باهاشون توافق کنم؟؟

mousa1992
یک شنبه 03 شهریور 1392, 19:36 عصر
حقوق دریافتیم هم ماهیانه به ازای 240 ساعت کارکرد 650 تومان بود به این مبلغ اگه عیدی و سنوات و مرخصی رو اضافه کنیم میشه تقریبا ساعتی 3400 تومان!
عذر میخوام کع این حرفو میزنم ولی حقوق کارگری که همه جا تقریبا کمترین میزان حقوقو داره از این بیشتره !
شما همون میزان حقوقی که خودتون در نظر دارین رو به ساعات کاری تقسیم کنین تا همون بشه :D چون اگه بخوای نظر برنامه نویس ها رو در مورد دستمزد هر ساعت کار بپرسی نظرشون اینه
تو تاپیک های زیادی درموردش بحث شده ، به خیلی پارامترها بستگی داره .
تا حالا ندیدم یه برنامه رو ساعتی بنویسن ولی ساعتی پیشنهاد ونظر من ساعتی 20تا 100 هزارتومانه.

شما با مشغول به کار شدن توی این شرکت به عنوان برنامه نویس حالا چه در مجموع 100 ساعت و یا 240 ساعت جای دیگه نمیتونین کار کنین و تقریبا درامدتون از همینه با توجه به حرفتون که گفتین ماهی 650 میگرفتین از کار قبلیتون بعید میدونم این شرکته درک بالایی از حقوق کارمنداش داشته باشه - ( توجه داشته باش به پست قبلیم که گفتم شرکته بابت هر ساعت کار برنامه نویس 50 - 60 دلار پول میداد حالا اونا کجا همچین حقوقی به شما میدن )
بسته به شناختی که خودت داری تا سقفش ازشون بگیر هرچقدر که تونستی

shakilman
یک شنبه 03 شهریور 1392, 20:01 عصر
عذر میخوام کع این حرفو میزنم ولی حقوق کارگری که همه جا تقریبا کمترین میزان حقوقو داره از این بیشتره !

شما شاید با جو اداری و مالی شرکتهای صنعتی آشنا نیستید که اینو میفرمائید! الان پایه حقوق کارگر ساده با گروه شغلی 6 میشود 487هزار تومان که با توجه به کسورات بیمه و غیره دریافتیش کمتر از این میشه..
پایه 11 که برای من در نظر گرفته بودن حقوقش 650 تومان بود و این پایه حقوق برای واحد برنامه ریزی بود (کارهایی مثل تجزیه و تحلیل گزارشات تولیدی و توقفات خطوط و کنترل میزان قیمت تمام شده محصول و تدوین برنامه تولید و ...)ولی من در کنار این کارها با توجه به علاقه مند بودن به برنامه نویسی چندتا برنامه هم نوشتم.
از اول این ماه هم قرار بر این شد با یک مبلغ توافقی به صورت ساعتی فقط برنامه بنویسم ! به همین دلیل مزاحم شما دوستان شدم و خواستم ازتون کمک بگیرم تا راهنمائیم کنید که از حداقل حق و حقوق یک برنامه نویس دفاع کنم :لبخندساده:

shakilman
یک شنبه 03 شهریور 1392, 20:04 عصر
من میخوام ساعتی 20 هزار پیشنهاد بدم و بهشون بگم که تحقیق کنن حرفم غیر منطقی نیست!
آیا منبعی هست که اینو مشخص کنه؟؟؟

hsdnhd
چهارشنبه 11 تیر 1393, 14:13 عصر
من قبل از این قضیه در همین شرکت در واحد برنامه ریزی مشغول کار بودم و اتفاقا چندتا برنامه کوچیک هم نوشتم(برنامه وزن محصول،برندهای شرکت،گزارشات واحد چاپ و ...)
ولی الان که قراره فقط براشون برنامه بنویسم و ساعت کاریم هم به زیر 100 ساعت در ماه تقلیل یافته با چه مبلغی باهاشون توافق کنم؟؟

من دانشجوم ام بدون سابقه کاری وتخصصی یک قالب میزنم برای یه وبلاگ ساده حدود 6ساعتی وقت میبره 50تومن پولشه تازه بعدشم میشه ازهمون قالب 5تای دیگه با عکس ها ورنگ های متفاوت زد بعدش برنامه نویسی سی شارپ بااین عظمت وسختی ساعتی 3500تومن؟؟
مردم خودمون دارن آبروی برنامه نویس ها رو میبرن تقصیرمسئولین نیست بخدا
الان شکلات کیت کت بسته ای 10000تومنه اونوقت کدنویسی سی شارپ با اس کیو ال ساعتی 3500؟
والا لوله کش آب ازاین بیشتردرمیاره جوشکاردوتاتیراهنوجوش میده کلا 1ساعت طول میکشه 100تومن میگیره

hsdnhd
پنج شنبه 12 تیر 1393, 00:37 صبح
شما شاید با جو اداری و مالی شرکتهای صنعتی آشنا نیستید که اینو میفرمائید! الان پایه حقوق کارگر ساده با گروه شغلی 6 میشود 487هزار تومان که با توجه به کسورات بیمه و غیره دریافتیش کمتر از این میشه..
پایه 11 که برای من در نظر گرفته بودن حقوقش 650 تومان بود و این پایه حقوق برای واحد برنامه ریزی بود (کارهایی مثل تجزیه و تحلیل گزارشات تولیدی و توقفات خطوط و کنترل میزان قیمت تمام شده محصول و تدوین برنامه تولید و ...)ولی من در کنار این کارها با توجه به علاقه مند بودن به برنامه نویسی چندتا برنامه هم نوشتم.
از اول این ماه هم قرار بر این شد با یک مبلغ توافقی به صورت ساعتی فقط برنامه بنویسم ! به همین دلیل مزاحم شما دوستان شدم و خواستم ازتون کمک بگیرم تا راهنمائیم کنید که از حداقل حق و حقوق یک برنامه نویس دفاع کنم :لبخندساده:

فکرنمیکنم با ساعتی 3500 ازحقوق برنامه نویس ها دقاع کنید شما دارید ازشرکتتون دفاع می کنید به صحبت هاتون یکباردیگه دقت کنید