PDA

View Full Version : چک باکس لیست

fatemeh.hosseini
یک شنبه 03 شهریور 1392, 21:36 عصر
سلام

چه طوری اطلاعات یک فیلد از رکورد مربوط به شناسه خاص رو وقتی از دیتا بیس میخونم، تو یک چک باکس لیست قرار بدم.

مثلا من برای سطح دسترسی یک چک باکس لیست با دو آیتم دارم: عمومی ، عادی

حالا میخوام تو صفحه ویرایش اطلاعات رکوردی با شناسه X رو بخونم و تو کنترل ها قرار بدم. در مورد چک باکس لیست، چه کدی باید بنویسم؟

لطفا یکی کمک کنه.... مرسی

fatemeh.hosseini
یک شنبه 03 شهریور 1392, 22:21 عصر
دوستان لطفا اگه کسی میدونه من چیکار باید کنم و میتونه مشکلمو حل کنه کمک کنه...

tree1371
یک شنبه 03 شهریور 1392, 22:58 عصر
بفر مایید

DataTable dt = new DataTable();
dt = Users.GetUserGroup();
chkGroupUsers.DataSource = dt;
chkGroupUsers.DataValueField = "cms_IdGro";
chkGroupUsers.DataTextField = "cms_NameGro";
chkGroupUsers.DataBind();

fatemeh.hosseini
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:00 صبح
بفر مایید

DataTable dt = new DataTable();
dt = Users.GetUserGroup();
chkGroupUsers.DataSource = dt;
chkGroupUsers.DataValueField = "cms_IdGro";
chkGroupUsers.DataTextField = "cms_NameGro";
chkGroupUsers.DataBind();

مرسی ازتون. اما من چیزی از این نفهمیدم. بزارید واضح تر توضیح بدم.

فیلدی دارم به اسم PermissionId که کلید خارجیه جدول مطالبم هست. یه جدول هم دارم به اسم Permissions که سطح دسترسی رو نشون میده. دو نوع سطح دسترسی دارم:
عمومی با کد 1
عادی با کد 2

هر مطلبی یک سطح دسترسی داره که تو یک چک باکس لیست این دو سطح قرار داره و کاربر انتخاب میکنه مطلبش عمومی باشه یا عادی.

حالا من میخوام مطلبو ویرایش کنم. همه فیلدهای یک رکورد مشخص رو میخونم ودونه دونه تو کنترل های مربوطه میزارم. فقط نمیدونم با چک باکس لیست چه رفتاری کنم. میخوام وقتی صفحه ویرایش باز میشه همون چک باکسی تیک خورده باشه که کاربر خودش انتخاب کرده. در ضمن اون PermissionId از نوع int هست و من کد سطح دسترسی(1 یا 2) رو تو جدول مطالب ذخیره میکنم.

فکر کنم کامل گفتم. حالا واسه این کمک کنید لطفا. ممنون میشم

mahdioo12194
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:22 صبح
اینو امتحان کن من واسه dropdownlist نو شنم جواب داده!! البته نگفتید چک باکس آیا به جدول بایند شده یا نه؟

DropDownList1.Text = dt.Rows[0]["PermissionId"].ToString();

fatemeh.hosseini
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:32 صبح
نه به جدول بایند نشده چک باکس لیست من. وقتی بایند کنم میتونم بهش value بدم؟ مثلا بگم عمومی 1 و عادی 2 ؟ آخه PermissionID کلید خارجیه از نوع int .

میخوام همون چک باکسی تیک خورده باشه که value اون با عددی که تو PrmissionID همون رکورد قرار داره، برابر باشه.

تورو خدا کمک کنید

mahdioo12194
دوشنبه 04 شهریور 1392, 12:26 عصر
من که بایند کردم و DataValueField رو id و DataTextField رو روی نام ان تنظیم کن آن وقت از کدی که دادم استفاده کن!!

tree1371
دوشنبه 04 شهریور 1392, 13:09 عصر
مرسی ازتون. اما من چیزی از این نفهمیدم. بزارید واضح تر توضیح بدم.

فیلدی دارم به اسم PermissionId که کلید خارجیه جدول مطالبم هست. یه جدول هم دارم به اسم Permissions که سطح دسترسی رو نشون میده. دو نوع سطح دسترسی دارم:
عمومی با کد 1
عادی با کد 2

هر مطلبی یک سطح دسترسی داره که تو یک چک باکس لیست این دو سطح قرار داره و کاربر انتخاب میکنه مطلبش عمومی باشه یا عادی.

حالا من میخوام مطلبو ویرایش کنم. همه فیلدهای یک رکورد مشخص رو میخونم ودونه دونه تو کنترل های مربوطه میزارم. فقط نمیدونم با چک باکس لیست چه رفتاری کنم. میخوام وقتی صفحه ویرایش باز میشه همون چک باکسی تیک خورده باشه که کاربر خودش انتخاب کرده. در ضمن اون PermissionId از نوع int هست و من کد سطح دسترسی(1 یا 2) رو تو جدول مطالب ذخیره میکنم.

فکر کنم کامل گفتم. حالا واسه این کمک کنید لطفا. ممنون میشم

DT دیتابیل هست پرش کن یکیش مقدار آیدی هست یکیم اسم که می خواین نشون بدید .