PDA

View Full Version : مبتدی: برای برنامه نویسی یک انبار لطفا پیشنهاد بدید

cisco ++
دوشنبه 04 شهریور 1392, 12:03 عصر
دوستان عزیز من درمورد نحوه انجام عمل ثبت در پایگاه داده راهنمایی و نظرات میخوام :
انبار دارویی رو درنظر بگیرید ، در دیتابیس جدولی دارم که نام داروها و قیمت اونا رو نوشته ام. حالا برای فروش دارو (که میتونه دو یا سه یا.. انتخاب بشه) چطور باید عمل کنم؟
من نام دارو و قیمت ها رو داخل گریدویو آورده ام ولی نمیتونم چند مورد رو با هم انتخاب و ثبت کنم. برای همین میخوام از checkedlistbox استفاده کنم که بشه چند مورد انخاب کرد و بر اساس تعداد درخواستی عمل ضرب و جمع انجام و ثبت بشه در جدول فروش . ولی وقتی از checklistbox هم استفاده میکنم اسامی و قیمت ها رو به شکل زشت و نامنظم نشون میده...
نظرتون چیه؟
پیشنهاد بهتری دارین؟

hamid_hr
دوشنبه 04 شهریور 1392, 13:34 عصر
يه گريد ويو بزار
يه دكمه اضافه كردن هم بزار
دكمه رو كه زد يه فرم باز بشه و نام و كد و قيمت همه كالا ها باشه تو
هر كدومو انتخاب كرد تائيد رو زد بياد تو گريد اضافه بشه
تعدادم تو همين گريد بزنه
جمعو ضربو تقسيمشو اجام بده
چاپ كن

Amin69
دوشنبه 04 شهریور 1392, 13:50 عصر
سلام. همون کاری که hamid_hr گفت رو انجام بده؛ یعنی: توی فرم یک datagridview بذار که ستون های رردیف، نام، قیمت، تعداد و جمع کل داشته باشه. یه دکمه اضافه کردن هم بذار که با کلیک روی اون، فرمی باز بشه که شامل لیست داروها باشه. کاربر وقتی داروی مورد نظر رو انتخاب کرد، فرم حاوی لیست بسته میشه و اون دارو به جدول تو اضافه میشه. تعداد رو هم دستی وارد کن... هرجاشو نفهمیدی بپرس... یا علی

omidamiry
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:59 عصر
سلام و خسته نباشید

این مسئله خیلی مهمه تو یک نرم افزار

یعنی اصلی ترین صفحه کار کاربر و باید خیلی راحت با تمامی حالات کار معمولی کاربر باشه حتی اشتباه کاربر رو باید در نظر بگیری

من تو نرم افزار خودم (www.amiry20.blogsky.com && www.amihesab-1.blogsky.com) ابتدا کاربر بایستی با جستجو از طریق نام یا کد کالای مورد نظرشو انتخاب کنه تو لیبل های کنارش اطلاعات مهم کالا رو نمایش میدم و حتی امکان تغییر قیمت فروش یا تخفیف گذاشتم بعد از انتخاب تعداد با کلیک برروی دکمه ثبت پیش فاکتور به گرید ویو کنار فرم وارد میشه اطلاعات اساسی مانند کد و قیمت نام و تعداد وحتی جمع کل رو هم نمایش میدم ضمنا تخیف هم درصدی یا مبلغی هست .درصورت هرگونه اشتباه کاربر با کلیک بروی سلول مورد نظر بغیر از کد میتونه تغییر بده هواست باشه که اگه تعداد یا قیمت یا تخفیف تغییر کرد بایستی مجدد محاسبه کنی

در انتها در صورت اتمام فاکتور هر شخص اطلاعات گرید ویو رو با یک کلیک به چاپ و تسویه مبلغ فاکتور که مراحل خودش رو داره (نقد نسیه و ... ) انجام میشه

بازم سوال داشتی در خدمتیم Md_amiry20@yahoo.com

cisco ++
دوشنبه 04 شهریور 1392, 18:45 عصر
ممنون دوستان
در حال مطالعه روش ها هستم