PDA

View Full Version : سوال: ساخت Connection string در زمان اجرا و اتصال آن به فایل لینک

hooty70
دوشنبه 04 شهریور 1392, 15:01 عصر
سلام
من یه پروژه ای رو دارم کار میکنم با C#.net 2010 که اتصال به بانک از طریق linq هست

حالا سوالم از شما عزیزان اینه صاحب کار گفته روی سیستمش Sql2008 نصبه و می خواد دیتابیس رو Attach کنه و از سیستم استفاده کنه
1. می خوام بدونم من الان توی برنامه Connection string ساختم و چجوری به Linq file متصلش کنم؟
2. به چه شکل ذخیرش کنم؟ درون دیتابیس؟ درون نوت پد؟ (که خوب نیست به نظرم) یا App.config ؟
3. محتویات متغیری که درونش Connection String هست رو چطور روی App.Config ذخیره کنم؟
4. با توجه به اینکه کامپیوتر های اونجا همه شبکن , کامپیوتر صاحب کار سرور هست اگه یوزر و پس و نام سرور رو بدم مشکلی برای بقیه کلاینت ها پیش نمیاد؟

این اولین پروژه کاریمه کمی استرس دارم دعام کنید
ممنون

omidamiry
دوشنبه 04 شهریور 1392, 17:06 عصر
سلام

انشا الله تو پروژه های بعدیت بهتر میشی

برای ذخیره اطلاعات مختصر خود فایا اگزه یه سری حافظه هایی بهت میده از پنجره سولوشن بروی پروژه کلیک راست کن و پروپرتیس بگیر بعد تو قسمت ستینگ میتونی متغییرهایی با نوع های مختلف تعریف کنی.

حالا.
کانکشن از نوع استرینگ و میتونی ذخیره داشته باشی و در قسمتی از برنامت که کاربر اونو میاد تغییر میده دوباره در اون متغییر ذخیره کن.

برای دسترسی به متغییر های اگزه دستور زیرو ببین

progect_name.propertice.defulte.variable_name

غلط املایی رو ازم نادیده بگیر.

بازم سوال داشتی ببرس MD_amiry20@yahoo.com