PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن مقدار ستون دوم سطر انتخابی در گرید ویو

mamad55
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:07 عصر
سلام من می خواسم مقدار ستون دوم سطر انتخابی در گرید ویو رو به دست بیارم چطوری این کارو انجام بدم ؟ با استفاده از کد زیر که میرم مقدار اولین ستون اولین سطر توی گرید ویو رو نشون میده حالا روی هر کدوم سیلیکت کرده باشی فرق نداره

dataGridViewX1.SelectedRows[0].Cells[0].Value

omidamiry
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:37 عصر
با سلام

تو رویداد cell_dubllclick از E استفاده کن

datagrid.rows[e.rowindex].cells[1].value

توجه داشته باشی که غلط املایی شاید داشته باشه و حتی میتونی از e.culomnsindex هم استفاده کنی که شماره ستون رو میده

mamad55
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:45 عصر
ممنون ولی توی گرید ویو نمی خوام این کارو بکنم . می خوام یکی از سطر ها که انتخاب شد بعد دکمه رو که زدن اون سطر حذف بشه . حالا می خوام بفهمم که چه سطری انتخاب شده که اونو با استفاده از آیدیش حذفش کنم

khokhan
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:55 عصر
ممنون ولی توی گرید ویو نمی خوام این کارو بکنم . می خوام یکی از سطر ها که انتخاب شد بعد دکمه رو که زدن اون سطر حذف بشه . حالا می خوام بفهمم که چه سطری انتخاب شده که اونو با استفاده از آیدیش حذفش کنم

private void btnDelete_Click(object sender, EventArgs e)
{
foreach (DataGridViewRow item in this.dataGridView1.SelectedRows)
{
dataGridView1.Rows.RemoveAt(item.Index);
}
}

mamad55
دوشنبه 04 شهریور 1392, 16:59 عصر
دوست عزیز من می خوام مقدار آیدیشو بخونم از دیتابیس پاک کنمش. فقط شما بگید من چطوری مقدار ستون اول سطر انتخابی رو بخونم

Amin69
دوشنبه 04 شهریور 1392, 18:28 عصر
سلام. اینم کدی که میخواستید(عدد صفر اندیس ستون هست): private void btmDelete_Click(object sender, EventArgs e) { string id = dataGridView1[0, dataGridView1.CurrentRow.Index].Value.ToString(); }

behnam-soft
دوشنبه 04 شهریور 1392, 22:56 عصر
کاری نداره !! خودت کدش رو نوشتی با این تفاوت که در قسمت cell[] باید به جای 0 عدد 1 رو بذاری (با عدد هرستونی که می خوای !!!)
dataGridViewX1.SelectedRows[0].Cells[1].Value