PDA

View Full Version : سهم برنامه نویس و کارفرما از نرم افزار ؟

nice_boy_a
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:09 عصر
سلام.
دوستانی که سابقه کار پروژه اب با شرکتا رو دارن لطفا جواب بدن.

یه شرکتی پروژه میگیره و میده به برنامه نویس، همه کارشو برنامه نویس انجام میده، از تجزیه تحلیل تا پیاده سازی و نصب و پشتیبانی و ....
چند درصد این پروژه به برنامه نویس داده میشه؟ چند درصد به کارفرما (شرکت)؟(پروژه تحت شبکه)

فرضا بعد از فروش به یک مشتری، چند مشتری دیگه پیدا شد،و نرم افزار رو خریدن.چند درصد به برنامه نویس داده میشه؟ چند درصد به کارفرما (شرکت)؟(فرض میکنیم کارفرما بازاریابی کرده)

ممنون.

danialafshari
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:17 عصر
سلام دوست عزیز
توصیه میشه این کار رو انجام ندید و به طور مستقیم با کاربر در ارتباط باشید زیرا در صد کمی به برنامه نویس میدن و برنامه نویس نمیفهمه به کی و چقدر میفروشن !
حتما روی پروژتون قفل بزارید و از دادن سورس و یا کدگشا اجتناب کنید
این تاپیک رو مطالعه کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?415121-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87

Direlap
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:39 عصر
سلام دوست عزیز
توصیه میشه این کار رو انجام ندید و به طور مستقیم با کاربر در ارتباط باشید زیرا در صد کمی به برنامه نویس میدن و برنامه نویس نمیفهمه به کی و چقدر میفروشن !
حتما روی پروژتون قفل بزارید و از دادن سورس و یا کدگشا اجتناب کنید
این تاپیک رو مطالعه کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?415121-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87

آخه همیشه که اینطوری نمیشه و بعضی از پروژه هارو با واسطه به خود ما میدن و ما هم نمیتونیم مستقل با خود سفارش دهنده ارتباط برقرار بکنیم.

تو اینطور موارد باید چند درصد از هزینه به برنامه نویس برسه ؟

ma.rad
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:43 عصر
با نظر دوستمون danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) موافقم اگر هم کارفرما دارید قبل از شروع کار توافق کنید که 70 در صد شما و30 در صد کارفرما...
من همیشه زمانی که میرم برنامه رو نصب و راه اندازی کنم با مشتری ارتباط برقرار می کنم عملا کارفرما حذف می شه
شما می تونید تو قسمت درباره ما و یا صفحه اصلی برنامه شماره تماستون برای پشتیبانی و غیره رو بزارید
موفق موید باشید.

danialafshari
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:48 عصر
آخه همیشه که اینطوری نمیشه و بعضی از پروژه هارو با واسطه به خود ما میدن و ما هم نمیتونیم مستقل با خود سفارش دهنده ارتباط برقرار بکنیم.
منظور من اینه که سعی کنید با مشتری نهایی ارتباط برقرار کنید، در غیر این صورت به خاطر همین گفتم حتما از قفل استفاده کنید ، هر چند قفل در همه حال لازمه !

به نظر من معیار خاصی نمیشه گذاشت. و بستگی به خیلی چیزا داره
که سه مورد اصلیش :
1-وسعت پروژه؟
2-تجربه کاری برنامه نویس
3-چندمین پروژه برای این کارفرما

آقای ma.rad به نکته ظریفی اشاره کردن
یا شما می تونی ابتدای باز شدن برنامه برای اولین بار یک فرم بذاری برای آپدیت برنامه که مشتری کل اطلاعات شخصیش رو پر می کنه و اینطور هم با مشتری در ارتباطی هم نقطه قوتیه برای برنامه
موفق باشی

Direlap
دوشنبه 04 شهریور 1392, 23:11 عصر
یه مورد هم هست که با یکی یا چند نفر تیم هستین و اون چند نفر دیگه برات مشتری پیدا میکنن و کار میدن بهت.

مثلا میگن سفارش رو ما میگیریم و برنامه رو تو مینویسی. اینطوری فکر کنم بشه گفت چند درصد برای برنامه نویسه ؟

danialafshari
سه شنبه 05 شهریور 1392, 00:12 صبح
یه مورد هم هست که با یکی یا چند نفر تیم هستین و اون چند نفر دیگه برات مشتری پیدا میکنن و کار میدن بهت.

مثلا میگن سفارش رو ما میگیریم و برنامه رو تو مینویسی. اینطوری فکر کنم بشه گفت چند درصد برای برنامه نویسه ؟

بازم به موارد بالا که گفتم بستگی داری
در پروژه دو نفری شخصا برای دوست صمیمیم نزدیک 35% در نظر گرفتم

perkas
سه شنبه 05 شهریور 1392, 00:36 صبح

دوست عزیز شما با واسطه و مشتری نهایی به یه صورت برخورد کن

مثلا اگه مستقیما با مشتری در ارتباط بودی بگو مثلا 1000 تومن میگیرم یه برنامه با قفل تحویلت میدم
اگه واسطه بود باز هم همین رو میگی

این وسط اگه کسی سورس خواست ( مستقیما مشتری یا واسطه فرق نمیکنه ) بگو برنامه با x قفل n تومان - ولی سورس برنامه n*x تومان

Direlap
سه شنبه 05 شهریور 1392, 14:07 عصر
دوست عزیز شما با واسطه و مشتری نهایی به یه صورت برخورد کن

مثلا اگه مستقیما با مشتری در ارتباط بودی بگو مثلا 1000 تومن میگیرم یه برنامه با قفل تحویلت میدم
اگه واسطه بود باز هم همین رو میگی

این وسط اگه کسی سورس خواست ( مستقیما مشتری یا واسطه فرق نمیکنه ) بگو برنامه با x قفل n تومان - ولی سورس برنامه n*x تومان

ممنونم.
من به همراه دو تا از دوستام میخواییم یه گروه تشکیل بدیم و قرار شده برنامه رو من بنویسم و اون دوتای دیگه برن برنامه بگیرن و بدن به من و کارهای حقوقی و اینجور چیزارو اونا انجام میدن. مثلا اگه من خودم بخوام اون برنامرو بگیرم به من نمیدن چون آشنایی چیزی ندارم ولی اونا دارن و با استفاده از همون آشناشون میخوان سفارش برنامه بگیرن و بدن به من تا براشون بنویسم.
اینطوری هر دو طرف سود میکنن. حالا هرچقدر پروژه بزرگ باشه درصد اونا هم میره بالا و پول زیادی بهشون میرسه. حالا این درصده باید چند باشه ؟
چند درصد برای من برنامه نویس و چند درصد برای اون دو نفر ؟ البته توی تحلیل پروژه هم کمکم میکنن و برای همه کارایی که انجام میدن درصد میخوان. حالا چند درصد ؟

danialafshari
سه شنبه 05 شهریور 1392, 14:22 عصر
سلام

ممنونم.
من به همراه دو تا از دوستام میخواییم یه گروه تشکیل بدیم و قرار شده برنامه رو من بنویسم و اون دوتای دیگه برن برنامه بگیرن و بدن به من و کارهای حقوقی و اینجور چیزارو اونا انجام میدن. مثلا اگه من خودم بخوام اون برنامرو بگیرم به من نمیدن چون آشنایی چیزی ندارم ولی اونا دارن و با استفاده از همون آشناشون میخوان سفارش برنامه بگیرن و بدن به من تا براشون بنویسم.
اینطوری هر دو طرف سود میکنن. حالا هرچقدر پروژه بزرگ باشه درصد اونا هم میره بالا و پول زیادی بهشون میرسه. حالا این درصده باید چند باشه ؟
چند درصد برای من برنامه نویس و چند درصد برای اون دو نفر ؟ البته توی تحلیل پروژه هم کمکم میکنن و برای همه کارایی که انجام میدن درصد میخوان. حالا چند درصد ؟

همونطور که گفتم معیار نداره ولی نکته داره
البته نکتش بستگی به شما داره که اگر بتونی بهش عمل کنی، سود خوبی نصیبت میشه
بهتره در پروژه های اولیه خوب بهشون درصد بدی جوری که نه سیخ بسوزه نه کباب از انصاف یک مقدار بالاتر بده ولی به شرطها و شروطها
از اونجایی که آدم طمع کار زیاده و مطمئنا اگر واسطه های شما اطلاعات کافی درباره برنامه نویسی نداشته باشن که ظاهرا هم ندارن با سوالاتی از طرف مشتری روبرو میشن که ممکنه نتونن جواب بدن و حداقل برنامه نویس یک بار یا ... مشتری رو میبینه، حالا یا برای جمع آوری اطلاعات یا پرسش و پاسخ یا نشست. تو این زمانه که شما باید قاپ مشتری را بدزدید :لبخند: باور کنید امروزه کیفیت حرف اول رو نمیزنه! مشتری مداری و برخورد با مشتری حرف اول رو میزنه
حالا برگردیم روی طمع کاری، دلیل حرفم اینه که چون واسط با مشتری در ارتباطه بعد از یکی دو پروژه روند کار و شمایی که برنامه نویس هستی دستش میاد و یاد میگیره چطور دور بزنه به دلیل همینه که میگم باید مشتری رو جذب خودتون کنید
به هر حال تجربه و بلای خودم بود و عمومیت نداره
موفق باشید

perkas
سه شنبه 05 شهریور 1392, 14:22 عصر
ممنونم.

ببین به ویزیتورها مثلا چقدر میدن شما بیشتر بده مثلا 10 در صد
شرکتهای نرم افزاری ( حسابداریها و اتوماسیونها نه ویندوز و .. ) هم که به نمایندگیهای فروششون 20 در صد میدن

Direlap
سه شنبه 05 شهریور 1392, 14:38 عصر
از اونجایی که آدم طمع کار زیاده و مطمئنا اگر واسطه های شما اطلاعات کافی درباره برنامه نویسی نداشته باشن که ظاهرا هم ندارن با سوالاتی از طرف مشتری روبرو میشن که ممکنه نتونن جواب بدن و حداقل برنامه نویس یک بار یا ... مشتری رو میبینه، حالا یا برای جمع آوری اطلاعات یا پرسش و پاسخ یا نشست. تو این زمانه که شما باید قاپ مشتری را بدزدید :لبخند: باور کنید امروزه کیفیت حرف اول رو نمیزنه! مشتری مداری و برخورد با مشتری حرف اول رو میزنه

تو این زمینه هممون برنامه نویسیم :گیج: و مشکل اینجاس که نمیخوام اونارو حذف کنم و میخوام همینطوری باهاشون ادامه همکاری بدم.
چون فکر میکنم اینطوری برای منم خوبه زیاد به مسائل فرعی وارد نمیشم.
حالا یه محدوده درصد برای من و اونا میشه لطف کنید ؟(خواهشا اینبار عدد رو بگید فکر کنم کامل توضیح دادم)

ببین به ویزیتورها مثلا چقدر میدن شما بیشتر بده مثلا 10 در صد
شرکتهای نرم افزاری ( حسابداریها و اتوماسیونها نه ویندوز و .. ) هم که به نمایندگیهای فروششون 20 در صد میدن

مشکل من این بود که نمیدونستم به اینطور اشخاص چند درصد میدن.

aliagamon
سه شنبه 05 شهریور 1392, 15:09 عصر
فکر کنم 70 -- 30 خوب باشه....البته کلا سعی کن با دلال جماعت کار نکنی...
شده دونه دونه بری با شرکت ها و مغازه ها صحبت کنی بهتره تا اینکه کارو بدی به دلال ....
بازم با خودتون