PDA

View Full Version : سوال: چند تا کمک ! در مورد ساخت یک تایمر معکوس

kingofpc
سه شنبه 05 شهریور 1392, 11:06 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و اساتید گل این سایت که هیچ وقت مارو نا امید از این سایت بیرون نفرستادن :تشویق:

دوستان من یه پروژه دارم درست می کنم که یه سری کارهارو می خوام انجام بده !

1-روز ، ساعت ، دقیقه و ثانیه + یک رشته بگیره (از طریق تکس باکس)
2-بعد از ثبت شروع کنه از اون ورودی ها کم کنه تا به 0 برسه
3- وقتی به 0 رسید یه اخطار به کاربر بده که تایم تموم شد

یه مثال میزنم برای بهتر روشن شدن مساله :

فرض کنید ما میخوایم تو چند روز آینده چند تا کار رو انجام بدیم ، مثلا خرید یه سری وسایل ! :لبخند:

و روز ، ساعت ، دقیقه و حتی ثانیه هم برامون مهمه !
تو این برنامه وارد می کنیم مثلا : 10 ثانیه و 5 دقیقه و 1 ساعت و 2 روز دیگه + یه اسم (مثلا : خرید اینترنتی)
که این اسم وقتی وقت ما تموم میشه با همین اسم به ما اخطار بده ! :متفکر:

و یه نکته دیگه اینکه چند تا امکان دیگه هم اگه بشه گذاشت که خیلی عالی میشه !

1- تعداد محدودی نداشته باشه ورودی هامون !
2- اگه طرف سیستم رو هم خاموش کرد و بعد روشن کرد زمان رو محاسبه کرده باشه (این مورد فکر کنم خیلی سخته ولی اگه بشه چی میشه)

تشـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــکر

kingofpc
سه شنبه 05 شهریور 1392, 13:21 عصر
همچنان منتظر پاسخ شما اساتید هستم

m.4.r.m
سه شنبه 05 شهریور 1392, 15:30 عصر
برنامه کرنومتر رو باید معکوس بنویسی کار سختی نیست برای راه اندازی سیستم و کار کردن برنامه هم باید از باتری سیستم کمک بگیری و برنامه رو در حافظه مثه ساعت کامپیوتر نگهداری کنی

m.4.r.m
سه شنبه 05 شهریور 1392, 23:29 عصر
این سورس رو دانلود کن ببین به کارت میاد ؟
http://www.vb-helper.com/HowTo/howto_countdown_timer.zip

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 23:34 عصر
ای بابا فاصله بین دو تاریخ رو حساب کردن که اینقدر درد سر نداره که

کامپوننت آماده هم وجود داره تا دلت بخواد

vbhamed
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 10:08 صبح
سلام
زمان شروع رو در جايي (قاعدتا براي برنامه شما همون ديتابيس) ذخيره كنيد و موقع اجراي برنامه با مراجعه به جدولتون زمان فعلي سيستم (تابع now) رو از زمان ثبت شده كم كنيد، براي محاسبات هم مي‌تونيد از تاريخ ميلادي استفاده كنيد چون اختلاف زماني رو قراره بدست بياريد
ضمنا خاموش و روشن شدن سيستم هم تو محاسبات شما مشكلي بوجود نمياره چون هر بار سيستم روشن بشه زمان جاري سيستم مبناي محاسبه قرار مي‌گيره و زمان جاري سيستم هم كه در بايوس كامپيوتر حفظ ميشه
از تابع Datediff هم براي محاسبه اختلاف بين دو زمان مي‌تونيد استفاده كنيد كه اختلاف رو به سال و روز و ماه و ساعت و ... بر مي‌گردونه