PDA

View Full Version : سوال: چه نرم افزار هایی با سی شارپ ساخته شده ؟؟

orache
سه شنبه 05 شهریور 1392, 12:30 عصر
سلام به همه
یک سوال برام پیش اومده البته من کارم تو نرم افزار سازی نیست بیشتر تو بازی سازی هست
من با یک موتور بازی سازی کار میکنم که هم میشه با جاوا براش کد نوشت و هم با سی شارپ (البته فقط پایه و منطقش سی شارپ هست )
خوب من خیلی وقتی پیش (حدود 2 سال پیش ) برای یاد گیری xna یکمی سی شارپ یاد گرفتم الانم میخام برای موتور یونیتی (موتوری که باهاش کار میکنم ) سی شارپ رو ادامه بدم و یاد بگیرم
ولی حالا سوالم اینه
چه نرم افزار هایی رو با سی شارپ ساختن ؟؟ اصلا سی شارپ بدرد نرم افزار سازی میخوره ؟؟ ادیتور سیشارپ یعنی چی ؟؟ مثلا میگن فلان نرم افزار با ادیتور سی شارپ نوشته شده منظور همون c#.net هست ؟؟
اخه من اکثر نرم افزار هارو که میبینم یا با qt درست شدن و یا با mfc مثل مجموعه نرم افزار افیس یا نرم افزار های اتو دسک مثل مایا و مکس و همینطور مجموعه نرم افزار های ادوبی مثل افتر افکت و فتوشاپ و... با این 2 تا ادیتور ساخته شدن
حالا نرم افزاری هست که تنها با سی شارپ ساخته شده باشه ؟؟ (نرم افزار های بزرگ )
(البته منظورم فقط نرم افزار هست نه انجین یا ... که توش چند تا ابزار دیگه مثل sdl یا opengl بکار رفته باشه مثلا همین یونتی و... )
ممنون

barnamenevisjavan
سه شنبه 05 شهریور 1392, 12:51 عصر
آره دوست عزیز نرم افزار های بزرگ با سی شارپ ساخته شدن که حتی توی دنیا رقیب هم ندارن
نمونش رو بهت میگم : برنامه ProgDVB که با سی شارپ نوشته شده و پولی هستش (کرکش موجود هست) برای ایجاد اینترنت ماهواره ای و یک نرم افزار حرفه ای جهت پخش و ظبط کانال های ماهواره نرم افزار های دیگه ای مشابه این برنامه هستن که با سی++ و... نوشته شدن ولی هیچکدوم کارایی این برنامه و امکاناتش رو ندارن

نرم افزار دیگه NokiaCooker هستش که اقدام به بازکردن فایل های فریمور گوشی های نوکیا میکنه و شخص میتونه ویرایش دلخواهش رو انجام بده و دوباره خروجی بگیره
و کلی نرم افزار دیگه

درکل سی شارپ بدرد برنامه سازی میخوره ولی ن هر برنامه ای مثلا شما عمرا بتونی بیای با سی شارپ یه رقیب واسه مایا بنویسی.مثلا واسه یکسری برنامه های کاربردی سی شارپ و دات نت جواب نمیده باید بیای از همین کیوت و ام اف سی استفاده بکنی.برای اینکه برنامت ظاهر خوبی داشته باشه و مولتی پلتفرم (ویندوز/مک/لینوکس/موبایل) باید بیای از کیوت استفاده کنی و همینطور دلایل دیگه که باعث ایجاد زبان های مختلف برنامه نویسی شده

orache
سه شنبه 05 شهریور 1392, 13:28 عصر
میشه با سی شارپ یه نرم افزاری میثل فتوشاپ ساخت ؟؟ یعنی امکانات اونو داشته باشه ؟؟ تو اموزش های کیوت کلی چیز میز یاد میده که تو فتوشاپ همشون هست
.
داداش مایا رو با سی شارپ یا کیوت نساختن :دی با opengl ساختن ادیتورشو با کیوت ساختن مثل انجین های بازی سازی و...
ممنون

amir200h
سه شنبه 05 شهریور 1392, 13:48 عصر
والا تا اونجایی که من میدونم نرم افزارهای بزرگی مثه محصولات ادوب و آفیس رو با c++ نوشتن نه با سی شارپ!!!!!!!!!!

مهرداد صفا
سه شنبه 05 شهریور 1392, 17:35 عصر
باسلام.
از نرم افزارهای کاربردی بزرگ، Sound forge تا جایی که خاطرم هست در نسخه های آخر به .net وابستگی داشت.
البته همواره c++ انتخاب اول برای چنین نرم افزارهایی بوده است.

barnamenevisjavan
سه شنبه 05 شهریور 1392, 18:05 عصر
میشه با سی شارپ یه نرم افزاری میثل فتوشاپ ساخت ؟؟ یعنی امکانات اونو داشته باشه ؟؟ تو اموزش های کیوت کلی چیز میز یاد میده که تو فتوشاپ همشون هست
.
داداش مایا رو با سی شارپ یا کیوت نساختن :دی با opengl ساختن ادیتورشو با کیوت ساختن مثل انجین های بازی سازی و...
ممنون

خوب پس مگه من چی گفتم؟؟
منم گفتم با سی شارپ نمیشه برنامه مثل مایا ساخت.
اگر پست رو خوب بخونی من نوشتم از کیوت برای کراس پلتفرم و ظاهر برنامه بیشتر استفاده میشه.