PDA

View Full Version : سوال: غیر فعال کردن کلیدهای ( ctr + p ) در فرم

G.hemati
سه شنبه 05 شهریور 1392, 20:22 عصر
با سلام
چطوری میشه که کلیدهای ctr+p رو در فرمها غیر فعال کرد تا از پرینت گرفتن فرم جلوگیری بشه
ممنون

Abbas Amiri
سه شنبه 05 شهریور 1392, 20:59 عصر
با سلام
چطوری میشه که کلیدهای ctr +p رو در فرمها غیر فعال کرد تااز پرینت گرفتن فرم جلوگیزی بشه
ممنون

به پست Ctrl+f (http://barnamenevis.org/showthread.php?359394-Ctrl-f) مراجعه کنید و از همان روش استفاده کنید

G.hemati
سه شنبه 05 شهریور 1392, 22:27 عصر
ممنونم استاد
من فقط میخوام در فرمهام کلیدهای ctr+p رو غیر فعال کنم و این کلیدها در گزارشاتم فعال باشن . آیا شدنیه ؟

مشکل اصلی اینجاست که کاربران در بعضی مواقع قبل از اینکه گزارش را توسط باتونی در فرم باز کنند به اشتباه اقدام به استفاده از این کلید ها میکنند و از نمای فرم به جای نمای گزارش پرینت میگیرند .

و چون در نمای فرم اطلاعات فیلتر نشده است مقادیر زیادی جهت پرینت به پرینتر ارسال میشود .

Abbas Amiri
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 00:39 صبح
ممنونم استاد
من فقط میخوام در فرمهام کلیدهای ctr+p رو غیر فعال کنم و این کلیدها در گزارشاتم فعال باشن . آیا شدنیه ؟

مشکل اصلی اینجاست که کاربران در بعضی مواقع قبل از اینکه گزارش را توسط باتونی در فرم باز کنند به اشتباه اقدام به استفاده از این کلید ها میکنند و از نمای فرم به جای نمای گزارش پرینت میگیرند .

و چون در نمای فرم اطلاعات فیلتر نشده است مقادیر زیادی جهت پرینت به پرینتر ارسال میشود .

از کد زیر استفاده کنید:

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
If KeyCode = vbKeyP And Shift = acCtrlMask Then
KeyCode = 0
End If
End Sub