PDA

View Full Version : گفتگو: دور کاری

هزاره سوم
سه شنبه 05 شهریور 1392, 22:23 عصر
دوستان میخواستم در مورد دور کاری و مسائلی ک ممکنه پیش بیاد...
چطور وقتی سفارش از اینترنت هست به طرف اعتماد کنیم...و فایل PSD و یا طرح HTmL CSS رو بهش تحویل بدیم...
منظور امنیت از این نظر هست ک دست مزد مون رو بگیریم هستش...
دوستان در مورد تجربه کاری تون میشه بگید...ما تازه کار ها نیازمند راهنماییی شدن در این زمینه هستیم

cups_of_java
سه شنبه 05 شهریور 1392, 22:33 عصر
یکی از راهاش اینه که از سایت هایی که برای این منظور ایجاد شدن استفاده کنید مثل پارس کودرز، پونیشا، و ...
توی این سایت ها، افراد به مرور زمان دارای هویت میشن و رتبه بندی اعتماد بهشون داده میشه. بر اساس کار و پرداخت موفق!
تو بعضی نمونه های خارجی پول کارفرما قفل میشه و سایت تضمین می کنه پرداخت رو (مثل oDesk) اما تو ایرانیا فک نمی کنم اینطور باشه.
در مجموع این توافق شماست با کارفرما!
شاید مجبور شید اول یه psd دمو بدید و نهایتن وقتی درصد قابل ملاحظه ای از پولو گرفتید کار نهایی رو تحویل بدید.

ضمنن تو کار های بزرگ کارفرما در آینده محتاج شما خواهد بود بنابراین پولتون رو میده! اون باید نگران باشه نه شما!

منم دوست دارم دوستان با تجربه تو این زمینه نظراتشون بگن...

هزاره سوم
سه شنبه 05 شهریور 1392, 22:43 عصر
خب اگر طرف خودش توو کار طراحی باشه و نیاز به ایده باشه دیگه همین فایل psd اون چیزی رو ک میخاد بهش میده...
اون وقت چه کار باید کرد؟
کی پول رو گرفت؟

سعید کشاورز
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 09:36 صبح
اول از همه شما باید یه مبلغی رو بابت بیعانه بگیرین چون اگه نگیرین احتمال خیلی زیاد طرف میزنه زیر همه چیز..مثل کل پروژه میشه 400 شما 200 به عنوان بیعانه میگیری.

اما حالا اینجا مشتری میاد میگه روی چه حسابی من بهت 200 بدم؟ دقیقا همه چیز بر عکس میشه.اینجاست که باید راه های کسب اعتبار رو بدونید.
به نظرم یه راهش اینه که یه شرکت ثبت شده داشته باشی و یه دفتر کار.اونوقت فکر میکنم این اعتماد به وجود میاد.
به نظرم اگه چندتا کار تر تمیز ارائه بدی خود به خود اون اعتبار لازم رو بدست میاری.
بازم میگم اما و اگر زیاده توی این موضوع.خلاصه باید یه جوری جا بیوفتی

هزاره سوم
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 11:00 صبح
شما خودت اول کار، شرکت داشتین؟؟!!
هرکسی اول با دور کاری شروع میکنه....
یعنی اینجوری شروع کردین؟؟
جالبه این سوال هر تازه کاری هستش ولی دوستان تاپیک رو جدی نگرفتن!

سعید کشاورز
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 11:11 صبح
شما خودت اول کار، شرکت داشتین؟؟!!
هرکسی اول با دور کاری شروع میکنه....
یعنی اینجوری شروع کردین؟؟
جالبه این سوال هر تازه کاری هستش ولی دوستان تاپیک رو جدی نگرفتن!

بزار یه چیز بگم خلاص، این جمله یادت باشه اگه واقعا کار بلد باشی رو زمین نمیمونی،رو هوا میزننت

اول کار شرکت نداری،پول هم نداری اما کار رو بلدی.پس میری واسه مردم کار میکنی.خیلی شرکتا هستن که برنامه نویس وب و طراح استخدام میکنن .یه روزنامه بگیر برو قسمت نیازمندیهاش ببین چقدر از این چیزا ریخته.آدم کم کم جا میوفته..قرار نیست که یه شبه به همه جا برسی..کسی که یه شبه به عرش میرسه،یه شبه هم از عرش به فرش میرسه(البته به نظر من به فرش نمیرسه به زیر فرش فرش میرسه)

من خودم همینجا تضمین میکنم که اگه کار بلد باشی سریع استخدام میشی و بعد از یه مدت خودت استخدام میکنی.

الان طرف میگه من طراح وبم بعدش بهش میگم چی بلدی میگه سی اس اس و html :|

طراح وب موفق کسیه که باید فتوشاپ رو قورت بده.باید خلاق باشه،باید jquery رو مسلط باشه..باید کاملا به روز باشه.
نه اینکه 4تا لایه با div بزاری کنار هم بگی من طراح وب شدم حالا مشتری از کجا گیر بیارم.
وقتی کار رو یاد بگیری مشتری هم جور میشه.شک نکن..الان یه نفر رو به من نشون بده که کار بلد باشه و بیکار باشه.
الان که دارم این پست رو مینویسم یه کار جالب به ذهنم رسید که احتمال داره تاپیک بزنم و با بچه های انجمن مشورت کنم.به نظرم خیلی چیزا میتونه با این کاری که میخام بکنم ثابت بشه

omidabedi
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 12:49 عصر
اعتماد لازمه ی کار هست دیگه
اگر دو طرف بهم اعتماد نداشته باشن که کاره هیچ کدوم راه نمیوفته
اما خب من برام چندبار پیش اومده که طرف بعد از تکمیل پروژه زده زیرش که قیمت و پایین بیاره یا پولو نداده اما بنظر من همه چی دست برنامه نویس هست .شما بعد از تکمیل پروژه کامل به طرف نشون بدید اما اطلاعات هاست رو ندید تا کامل پولو بگیرید یا حداقل اگر طرفتون ناتو باشه باگ هایی توی اسکریپت بزارید که بعد اگر دبه دراورد و دورتون زد کارشو بسازید.
اما بنظر من از همون اول نباید با کسی که میخواد اذیت کنه کار کنی

mohamad_torabi
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 13:24 عصر
سلام
میتونید با اونایی که تو شهرتونن قرارداد ببندید ولی درباره دورکاری باید اول نصف پولی که باید بده رو بگیرید بعد من جاهایی دیدم که نمونه سایت رو که تحویل میدن یه کدی توش هست که بعد از نیم ساعت از سیستم یارو حذف میشه برا همین مجبور بهتون پولو بده درضمن این مشتری که باید نگران باشه چون سایته بعد از 100 سال چیزیش بشه غیر شما کسی نمیتونه اونو درست کنه

tadayoni
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 22:11 عصر
دوست عزیز خوب یکی از راه هاش کار کردن با افراد با سابقه توی این زمینه هستش
کسی که با سابقه باشه بخاطر اعتبار خودشم که شده طرح شما رو نمی دزده

azamicu
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 23:26 عصر
سلام دوست عزیز
یا باید اعتماد کنید و یا باید با مشتری حضوری قرار بزارید که این هم باید با توجه به نوع کارتون و مشتری تون مشخص بکنید و نمیشه یه چیز ثابت براش تعریف کرد
دور کاری خیلی خوبه ولی چیزایی رو که آدم توی یه محیط با یه تیم ورک خوب یاد میگیره رو و میزان پیشرفتش رو هرگز نمیشه با دورکاری مقایسه کرد
موفق باشید

refugee
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 00:32 صبح
ماشالله دوستان همه تو این زمینه خبره هستن , از ایده امید و ترابی خوشم امد . ( البته لازم میبینم ایده امیدو , بخواهی نخواهی اونی که یه سر رشته از هک داره یه چیزایی برا اینده کاری خودش میذاره , البته بد نگیرید , همینجور مواقع است که لازم میشه )

اما راه حل به نظر من :

اولا که بحث کاری ما فقط و فقط تو دنیای مجازی رو اعتماد طرفین است و بس . اگه اعتمادی نباشه کاری هم نیست .
دوما میتونید تیکه تیکه پولتونو دریافت کنید . { شما با این کار هم پولتو گرفتی هم به طرف فشار نیومده که زورش بیاد پولت بده هم اینکه طرف اعتماد بیشتری بهت میکنه , پیش خودش میگه چقد بانظم و انظباطه و... }

چطور تقسیم بندی کنیم ؟
خب کاری نداره , مثلا من طراح وب سفارش طراحی گرفتم , کارمو به 3 قسمت تقسیم میکنم .
1. یه چارت اولیه به مشتری در ازای مبلغ عرفش میگیرم .
2. طرح پی اس دی تحویل و مبلغشو میگیرم .
3. طرح نهایی کامل شده را تحویل و مبلغو میگیرم .

* راستی من همیشه قبل انجام کار پولشو میگیرم و تا الانم هیچ مشتری حرفی نزده که ما اعتماد نداریم و ... ( بر میگرده به میزان اعتبارت نزد مشتری و نمونه کارهات و همچنین طرز صحبت و بازاریابی یا بهتره بگیم جذب مشتری )

سوما نداره :لبخند:
همین

refugee
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 00:40 صبح
یه خوبی که این تقسیم بندی داره اینه که شما میزان مبلغی را میگیرد که بابتش کار کردین .

یعنی اگه مشتری تو بخش پی اس دی منصرف شد شما ضرر نکردین و بابت همونقدر زحمتتان پولو گرفتین . همچنین مشتری هم ضرر نمیکنه .

یه خوبی دیگشم اینه که میتونید به مشتری شرایط را قبل از کار توضیح بدین و مراحل کاری را بگید . اینجوری مشتری اعتماد بیشتری میکنه . باور کنید حقیقت داره , مشتری بیشتر تشنه شما میشه .

در ضمن دوست من وقت کردین یه سری کتاب های بازاریابی و جذب مشتری و یا مشتری مداری و سخن وری و ... را بخوانید . روانشناسی هم کمکتان میکنه طرز فکر و دیدگاه مشتری را بهتر بشناسید ( من خودم دو سال مام روان شناسی خواندم دوره درسی ) کتاب زیاد بخوانید . از تجربیات دیگران بیشتر استفاده کنید .

یه اصل اساسی تو این زمینه چه مجازی چه واقعی , شخصیتتان , ارزش اعتبارتان را به کار و منتکشی مشتری نفروشید . اجازه بدین مشتری دنبال شما باشه نه شما دنبال مشتری ( اینو از پدرم یاد گرفتم :لبخند: برا کار همیشه مشتری ها دنبالش هستن نه خودش دنبال مشتری باشه , خدا رو شکر , الحمد الله همیشه هم کار دارن ایشون )

omidabedi
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 00:43 صبح
:) خب اینجور مشتهری های به قول pro-man پر دردسر زیاد به پستمون خوردن-حتی اونایی که تو شهر خودمون هستن و بهم دسترسی دارن-من خودم برای جلب رضایت و اعتماد مشتری اخرین مبلغ رو حتی اگر نقد بخواد بده بصورت چک یک ماهه میگیرم و میگم اگر راضی نبودید و تغییراتی خواستید بدید مطمئنشون میکنم که من فرار نمیکنم.
اما خب همیشه ادم باید از تواناییاش استفاده کنه دیگه :دی