PDA

View Full Version : گفتگو: تعیین عنوان برنامه بعد از مخفی کردن پنجره اصلی اکسس

Nazir Ahmad
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 13:30 عصر
سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز
همه میدونیم وقتی که طراحی یک برنامه با اکسس به اتمام میرسه معمولاً اکثر طراحان برنامه از ماژول ShowHideAccess برای مخفی کردن ویندوی اصلی برنامه استفاده میکنند. من هم همینطور.
حالا یه مشکل اینجا بوجود میاد. اونم اینه که آیکون برنامه هم مخفی میشه و روی تسک بار دیگه از آیکن اکسس خبری نیست و بزرگی این مشکل زمانی بزرگ جلوه میکنه که میخوای یکی از فرمهایی که تو برنامه طراجی شده رو minimize کنی و اونوقت خود فرم هم گم میشه و ...
حالا چه جوری میشه که یک آیکن برای برنامه درنظر گرفت تا سوای آیکون خود اکسس روی تسک بار قرار بگیره و مثل تمام برنامه ها وقتی فرمی یا گزارشی رو باز میکنی بتونی اونو از روی تسک بار کنترل کنی.
البته من وقتی با آفیس 2003 کار میکردم آیکون خود برنامه رو از آپشن تغییر میدادم و وقتی برنامه رو باز میکردم جدا از آیکون خود اکسس یه آیکون دیگه روی تسک بار اضافه میشد که تو آفیس 2010 و 2013 همچین چیزی رو پیدا نکردم.
ممنون میشم از دوستانی که تجربه بیشتری دارند همکاری کنند.

ممنون
یا حق

Nazir Ahmad
شنبه 09 شهریور 1392, 07:40 صبح
سلام دوباره
دوستان کسی نظری درین باره نداره؟ یا اینکه راه حلی برای این کار نیست؟
به هر حال اگر از روش دیگری بغیر از مخفی کردن پنجره اصلی اکسس هست هم میتونه جای بحث داشته باشه.
دوستان اگر تجربه ای دارید بیان کنید

یا حق

ariayekta
شنبه 09 شهریور 1392, 08:52 صبح
با سلام
دوست عزیز من هم از همین روش استفاده میکنم و برای فرم مورد نظر هم از ماکرو استفاده کردم که البته فرم روی تسک بارقرار نمیگیره و بالای تسک بار میشینه
شاید همین کارو بکنی تا حدودی جواب شما رو هم بده

Nazir Ahmad
شنبه 09 شهریور 1392, 10:23 صبح
با سلام
دوست عزیز من هم از همین روش استفاده میکنم و برای فرم مورد نظر هم از ماکرو استفاده کردم که البته فرم روی تسک بارقرار نمیگیره و بالای تسک بار میشینه
شاید همین کارو بکنی تا حدودی جواب شما رو هم بده
سلام دوست عزیز
من درست منظور شما رو نگرفتم.
روشی که شما استفاده کردید دقیقا چیه؟ آیا پنجره اصلی اکسس رو مخفی کردید یا نه؟
اگر ممکنه یک نمونه بذارید.

یا حق

ariayekta
شنبه 09 شهریور 1392, 14:47 عصر
سلام
بله
میخای فایلتو بذار برات درست کنم

ariayekta
شنبه 09 شهریور 1392, 15:19 عصر
109985

امیدوارم بدردت بخوره

Nazir Ahmad
یک شنبه 10 شهریور 1392, 07:52 صبح
109985

امیدوارم بدردت بخوره
ممنون دوست عزیز
من هم دقیقا مشکلم همینه. یعنی نمیخوام وقتی فرم یا گزارش رو min میکنم بالای تسک بار بشینه و مثل یه برنامه عادی یه آیکون که خودم تعیین میکنم روی تسک بار ظاهر بشه و پنجره های برنامه ای که ساختم رو نمایش بده. آیا راهی وجود داره یا نه.
البته من تا حالا امتحان نکردم اما اگر از طریق ساخت یک فایل نصبی از برنامه این کار رو بکنیم جواب میده یانه؟ و دوستانی که احیانا این کار رو کرده باشند از چه برنامه ای برای این کار استفاده کنیم بهتره؟

یاحق

ariayekta
یک شنبه 10 شهریور 1392, 13:32 عصر
اینم شدنی هست بنظرم باید بجای این کاری که من کرده بودم کد بنویسی ولی قبلش کدی رو که برای مخفی کردن پنجره استفاده دکردی وارونه استفاده کن یا غیرفعالش کن
این روش موقع کوچک یا مینیمایز کردن جوابتو میده ولی وقتی میخای ریستور کنی احتمالا باید یه کد رو دوباره اجرا کنی

نمونهای که باهاش کاری میکنی و پنجره رو مخفی میکنی بذار چون روشهای مختلفی داره

alirezabahrami
دوشنبه 11 شهریور 1392, 14:47 عصر
سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز
همه میدونیم وقتی که طراحی یک برنامه با اکسس به اتمام میرسه معمولاً اکثر طراحان برنامه از ماژول ShowHideAccess برای مخفی کردن ویندوی اصلی برنامه استفاده میکنند. من هم همینطور.
حالا یه مشکل اینجا بوجود میاد. اونم اینه که آیکون برنامه هم مخفی میشه و روی تسک بار دیگه از آیکن اکسس خبری نیست و بزرگی این مشکل زمانی بزرگ جلوه میکنه که میخوای یکی از فرمهایی که تو برنامه طراجی شده رو minimize کنی و اونوقت خود فرم هم گم میشه و ...
حالا چه جوری میشه که یک آیکن برای برنامه درنظر گرفت تا سوای آیکون خود اکسس روی تسک بار قرار بگیره و مثل تمام برنامه ها وقتی فرمی یا گزارشی رو باز میکنی بتونی اونو از روی تسک بار کنترل کنی.
البته من وقتی با آفیس 2003 کار میکردم آیکون خود برنامه رو از آپشن تغییر میدادم و وقتی برنامه رو باز میکردم جدا از آیکون خود اکسس یه آیکون دیگه روی تسک بار اضافه میشد که تو آفیس 2010 و 2013 همچین چیزی رو پیدا نکردم.
ممنون میشم از دوستانی که تجربه بیشتری دارند همکاری کنند.

ممنون
یا حق
سلام
من قبلاً در خصوص این موضوع راهکاری را ارائه نموده ام که متأسفانه بعلت مشکل در مرورگر ویندوزم نمیتوانم لینک آن را در اینجا قرار بدهم .
این لینک در صفحه 9 کلیه پست های من است (طبق تصویر ضمیمه)
یا علی

Nazir Ahmad
سه شنبه 12 شهریور 1392, 13:09 عصر
سلام
من قبلاً در خصوص این موضوع راهکاری را ارائه نموده ام که متأسفانه بعلت مشکل در مرورگر ویندوزم نمیتوانم لینک آن را در اینجا قرار بدهم .
این لینک در صفحه 9 کلیه پست های من است (طبق تصویر ضمیمه)
یا علی
ممنون به خاطر جواب
تقریبا همون چیزیه که در نظر دارم اما مشکلی که من گفتم

به طور کامل برطرف نمیشه.
یکی اینکه پنجره اصلی اکسس باید مخفی باشه, نه مینیمایز (که البته با استفاده از هردو کد در رویداد on open تقریبا میشه به نتیجه رسید) و دوم اینکه میخوایم یه آیکون برای برنامه معرفی کنیم که جدا از آیکون خود اکسس روی تسک بار قرار بگیره و برنامه رو کنترول کنه.

.
البته من وقتی با آفیس 2003 کار میکردم آیکون خود برنامه رو از آپشن تغییر میدادم و وقتی برنامه رو باز میکردم جدا از آیکون خود اکسس یه آیکون دیگه روی تسک بار اضافه میشد که تو آفیس 2010 و 2013 همچین چیزی رو پ

نمیدونم چه طوری میشه این قابلیت رو برای 2007 به بالا بکار برد.
ممنون میشم اگر کمک کنید تا این مشکل هم بر طرف بشه

یا حق