PDA

View Full Version : گفتگو: مقایسه php و asp.net mvc

ahmad156
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 19:28 عصر
سلام دوستان
بحث های بی نتیجه ای تا الان در مورد بهتری php و asp.net web form انجام شده و هیچ کدوم هم به نتیجه نرسیده چون خیلی ها معتقدند این 2 اصلا قابل قیاس نیستند
هر چی گشتم تا کلمه ای جایگزین "مقایسه" در عنوان کنم پبدا نکردم.خواهشم از اساتید اینه یه جوری این 2 رو از لحاظ علمی مقایسه کنن.
بیشتر وب سایت های دنیا رو با php نوشتن.یکی از دلایلش که سهم asp.net web form کمتر هست معایبی هست که داره مثل عدم کنترل کامل بر خروجی html یا ...
حالا که asp.net mvc خیلی از معایب asp.net web form رو پوشونده به نظر شما اقبال برنامه نویسا از php به سمت asp.net mvc بیشتر میشه؟
ممنون

sanay_esh
شنبه 09 شهریور 1392, 07:09 صبح
با سلام شما با كمي جستجو در همين سايت و سايت هاي مشابه به نتايج جالبي خواهيد رسيد
اما فقط أمينو بگم كه كسي بخواهد با asp.net mvc برنامه بنويسه بايد تا اخرش بره تا لذت واقعي اونو بچشه
البته PHP هم جاي خود داره در هر زبان حرفه أي شدن مهمه نه كنار گذاشتن به دلايل بيشي يا كمي امكانات ان

hakim22
شنبه 09 شهریور 1392, 08:23 صبح
در ASP.MVC این قابلیت وجود داره که شما کدهای سمت سرور رو به صورت سرویس یا WebAPI بنویسید و نمایش و قسمت View رو کاملا با JavaScript طراحی کنید. WebAPI کاری با ویو نداره و کارش دریافت درخواست و برگدوندون نتیجه به صورت jSon یا XML یا ... است. بعد شما با استفاده از AJAX یا کنترل رویداد سمت کاربر ویو رو میسازید . به صورت خالص جاوا اسکریپ و HTML
فریم ورک های خیلی خوبی در این زمینه وجود داره ، مثل jQuery و مهمتر از اون Knockout برای Bind کردن به متغیرها و بروز کردن اتوماتیک اطلاعات صفحه و ... همچنین HandleBarsJS که همون کار Template ساختن رو انجام میده.

بخصوص اینکه WebAPI کاملا بر پایه ی HTTP هست و برای دستگاههای موبایل و تبلت و ... هم میتونه یک راه ارتباطی خوبی باشه. هر زبان برنامه نویسی که بتونه درخواست HTTP رو بفرسته و دریافت کنه میتونه با اون کار بکنه. حتی برنامه های WinForm یا Console

با این توضیحات شما میتوانید با دانش حداقلی در زمینه ی ASP.MVC و بالا بردن توانایی کد نویسی JavaScript شروع به طراحی سایت های کاملی بکنید. و JavaScript در بین همه ی زبانهای وب اشتراک داره.

mtnam1372
شنبه 09 شهریور 1392, 08:29 صبح
عزیزم هر دو قدرتمندن و بزرگان جهان هم در مقایسه این دو وا مانده اند/ فقط همینو بگم که من هر دورو کار کردم و php رو ترجیح دادم چون دوست دارم صفر تا صد کار رو خودم فکر کنم و بنویسم نه ماکروسافت

قبلا یه بحث جامع در همین باره تو انجمن php انجام شده سرچ کنید

hamed II
شنبه 09 شهریور 1392, 09:05 صبح
خواهشاً دیگه این بحث های بیخود ، بی اساس و پایه رو شروع نکنید

cjNet
شنبه 09 شهریور 1392, 13:31 عصر
سلام .

php رو ترجیح دادم چون دوست دارم صفر تا صد کار رو خودم فکر کنم و بنویسم نه ماکروسافت

دوست عزیز از این جمله ات مشخصه اصلا با asp.net mvc آشنایی نداری ( هر پیش زمینه ای که برای asp.net webform داشتی رو بریز دور ، mvc چیز دیگه ای ) .

سلام دوستان
بحث های بی نتیجه ای تا الان در مورد بهتری php و asp.net web form انجام شده و هیچ کدوم هم به نتیجه نرسیده چون خیلی ها معتقدند این 2 اصلا قابل قیاس نیستند
هر چی گشتم تا کلمه ای جایگزین "مقایسه" در عنوان کنم پبدا نکردم.خواهشم از اساتید اینه یه جوری این 2 رو از لحاظ علمی مقایسه کنن.
بیشتر وب سایت های دنیا رو با php نوشتن.یکی از دلایلش که سهم asp.net web form کمتر هست معایبی هست که داره مثل عدم کنترل کامل بر خروجی html یا ...
حالا که asp.net mvc خیلی از معایب asp.net web form رو پوشونده به نظر شما اقبال برنامه نویسا از php به سمت asp.net mvc بیشتر میشه؟
ممنون

کاملا به خودت و علاقمندیت و محیط برنامه نویسی ات مربوط میشه .
asp.net mvc شباهتش خیلی به PHP بیشتر شده .
اگه میخوای در محیط و سرور های لینوکس توسعه بدی قطعا با توجه به شرایط الان PHP و اگر در محیط ویندوز توسعه میدی به نظرم اشتباه بزرگی اگه از قدرت و قابلیت های .net بخوای صرف نظر کنی @

ahmadborujerdi
پنج شنبه 18 مهر 1392, 18:21 عصر
می خواستم بدونم حالا این بحث چه خروجی خواهد داشت چرا وققتمن رو تلف می کنید